Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ileanasi
Danezza, multumesc, desi nu stiu exact ptr. ce e urarea, ziua mea e in aprilie, dar o iau de buna oricum [pup]Tineti-va bine dupa mine, nu va las sa ramaneti in urma :)Nu ti-a zis ce e bebele? Eram tare curioasa, desi dr. nu prea se hazardeaza asa devreme. Nu conteaza, sanatos sa fie
align="right" id="quote2">iarta-ma .. urarea era pt Tonirro [pup] ca spusese ca a fost ziua eidar nu-i bai, iti zic si tie (si eu sunt tot in aprilie)nu mi-a zis ce esteprobabil la morfo la 14 saptchiar nu am nicio pb .. sanatos, sanatoasa sa fie [:)]MTHFR C677 Homozigot[gravired] in 12+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] fetelor, multumesc mult pentru urari. Sa dea Dumnezeu ca anul viitor sa ne tinem toate bebeii in brate.

 

Pentru ca primisem rezultatul AntiFX-a cu rezultat 0,23 si pt ca d-na dr. Avram a parut destul de socata, m-am programat la o eco la Sanador (nu la medicul meu giecolog, ca dansul era la spital toata ziua). Acum dupa ce atm citit tot ce ati scris, inclusiv paginile la care m-ati trimis - multumesc mult de tot pentru ajutor [flo] - imi dau seama ca am facut o mare prostie. Nu am vrut decat o eco sa imi spuna daca bebe e bine si a iesit...oribil. Bineinteles ca pot sa-i spun numele, este Dr. Liviu Pipos - medic primar Obstetrica Ginecologie. Deci nu imi vine sa cred.... cum e posibil? Ma gandesc ca poate au ei cine stie ce scula de ecograf si fac testele astea si la 10 saptamani. Ma gandesc ca proasta... trebuia sa imi dau seama de atunci. Aproape o ora de stat pe masa... [bang]. M-a apasat pe toata burta de zeci de ori de-mi iesisera ochii din cap... Sa imi fie invatatura de minte. Am sa stau frumusel in banca mea, am sa merg doar la medicul meu sau unde ma trimite dansul si o sa-mi serbez ziua astazi ca ieri am fost prea "ocupata". Partea buna este ca l-am vazut miscand. Este prima oara (la sarcina trecuta, cam pe acum ne anuntau ca are hidrocefalie).

 

Multumesc mult inca o data, sunteti nepretuite! Asa este, voi imi sunteti adevaratul ajutor si cel mai bun sfat.

Sa inteleg ca eu sunt ultima in "hora" de gravidute? [:D] Hai...pe cine trag dupa mine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va rog luminati ma si pe mine - e de bine sau de rau?

in urma efectuarii analizei, a rezultat ca pacienta este NEGATIVA(genotip normal pe ambele alele) pentru mutatia /polimorfismul factorului XIII V34L?

va multumesc!pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti OK, MBK [:)]!id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

2. Din cate stiu eu, de la Fraxiparine se poate trece pe Clexane, dar invers, nu (adica, odata ce ai inceput cu Clexane, nu este ok sa treci la Fraxiparine).

align="right" id="quote2">

Balanta,multumesc mult![asia][flo]
Flyhigher,felicitari,sa va traiasa bebe si sa va bucurati de el!



gena MTHFR -mutatia A1298C heterozigotid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fly [wow] !!! felicitari, sa fiti sanatoase si fericite. tie recuperare grabnica si laptic bun, bebitei sa nu stie ce e ala colic si sa creasca mare, frumoasa si norocoasa.

pot sa i-l prezint si pe nepotelul meu, nascut pe 29 iul. un delicat de 2,800 kg si 52 cm, dar cu plamani puternici si mare mancacios.

[pup]

 

---------------------------------------------

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

IA mai 2011 Medlife - nereusita

id="blue">

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran) id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, a mai luat cineva diazepam in sarcina? Mie mi s-a recomandat de la Fundeni pentru anxietate/insomnii. Am luat 6 pastile in total (cate un sfert/jumatate, la nevoie) si acum citesc pe prospect ca nu se recomanda in primul trimestru de sarcina.

 

Eu am luat cand si cand, cam o data la 2 saptamani cand nu puteam dormi, dar acum sunt tare speriata. Credeti ca i-am produs ceva lui bebe? Ma gandesc ca prospectul avertizeaza asupra consumului prelungit, dar nu stiu. Voi ce stiti?

 

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

INNOHEP 0.35 ml

 

insarcinata in 16 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este o mare tragedie ca ai luat dar este de preferat sa le evitam.

Incearca ceai de tei seara si/sau o cana de lapte cald cu miere!

Din proprie experienta iti spun sa incerci sa te linistesti ... sa nu mai fii agitata ca faci rau la bebe.

Eu pt problemele astea am fost la un dr homeopat care mi-a recomandat un tratament. Din pacate nu ti-l pot recomanda pr ca este un tratament individualizat si nu te-ar ajuta.

A fost destul de scumputza consultatia (200 lei) dar a meritat toti banii. Dupa vizita la ea, am reusit sa ma linistesc si sa dorm si eu noptile.

Daca vrei nr ei, sune-mi si ti-l dau pe PM.

Doctorita mi-a fost recomandata de ginecolog la insistentele mele ca sunt panicoasa .. anxioasa si agitata.

 

 

MTHFR C677 Homozigot

[gravired] in 12+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari flyid="blue">, sa fiti sanatoase si norocoase!!![pup][flo][flo]!

 

Hai Glianaid="blue">, inca putin...!

 

 

Qiaoid="blue">[pup]!

 

Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)

 

 


Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Vit. C 1/zi, Magne B6 2/zi, Clexane 0.6 1/zi, tardiferon 1/zi, fitolip 6/zi, lagosa 2/zi, Utrogestan 100 2/zi, gynipral 2/zi, dopegyt 1/2 la 12 ore Doamne ajuta-ne!

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...