Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -


Recommended Posts

Mersi Danezza, am sa incerc sa ma calmez si eventual sa merg la un homeopat.

 

Nici nu mi-a trecut prin cap sa contest ceea ce mi-a spus d-na Viorica, ca Diazepamul se recomanda in sarcina, mai ales ca m-am si mirat si dansa m-a asigurat ca e OK; abia ieri am citit prospectul, dar luasem deja vreo 6 pastile fractionate in 4 luni :((

 

Acum sper sa fir OK, ma gandesc ca doza e f. mica si oricum nu am luat continuu, ci la nevoie, cam o data la 2-3 sapt. cate unsfert/jumate.

 

Multumesc de sfat.[pup]

 

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

INNOHEP 0.35 ml

 

insarcinata in 16 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

He, he, ce bine ar fi [:)]! E vacanta si pentru mutante [:)]!

 

[pup]id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ce reprezinta analiza A FXa si ce indica valorile crescute? Mi-a iesit la Fundeni 0,21, valorile normale fiind intre 0-0,1, dupa o luna de tratament cu Innohep de 0,35 la doua zile. M-au trecut pe aceeasi concentratie zilnic. Sarcina e de 8 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty, vezi ca sunt discutii despre subiectul asta incepand de la pagina 15 din acest capitol. In cazul Clexanului stiu ca trebuie facut zilnic, ca are efect 24 ore, despre Innohep nu stiu nimic, dar cred ca e bine ca faci zilnic. Am invatat de la fete ca analiza importanta este D-dimeri si cum creste bebe la eco. Fetele au mai luat legatura cu dr. Avram la Medcenter, eventual poate ii trimiti un mail sau chiar te programezi la ea, nu retin daca e cumva in concediu.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ieri imi cautam pastilele prin poseta si din greseala m-am taiat in marginea foliei de folowise.

Nici azi nu mi s-a inchis bine rana iar daca ma ating un pic la ea incepe din nou sa-mi curga sange. Cred ca aspenterul isi face efectul pt ca pana acum nu mi s-a mai intamplat.

Cred ca voi, fetele care faceti clexane sau innohep nici nu va apropiati de cutite ...[:)]

 

 

 

30 de ani, sarcina de 24 sapt oprita in evolutie, factor XIII pozitiv heterozigot, posibila trombofilie indusa in sarcina. Tratament de intretinere cu aspenter 3/sapt, acid folic 5mg, folowise 1/zi, magneB6 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty, si eu sunt in tratament cu Innohep de 0,35 si prima data mi-am facut anti-factor X la trei zile de la inceperea tratamentului si mi-a iesit 0,21, dar am ramas cu aceeasi doza (eu oricum faceam injectia zilnic).

 

Intre timp am mai repetat analiza la Synevo, gasesti povestea in paginile anterioare, dar indiferent de valoarea gasita, am ramas pe aceeasi doza fiindca Dimerii erau OK si sarcina mergea f. bine.

 

Asa ca relaxeaza-te. Tu ce mutatii ai?

 

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion

INNOHEP 0.35 ml

 

insarcinata in 17 +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinuta, mie uneori imi curge sange de la injectie si nu se mai opreste, desigur cantitate mica, nici nu ma gandesc ce ar fi daca m-as taia. Am avut fffff mare grija in aceasta perioada sa nu ma tai, lovesc.

 

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.

Acum sarcina in evolutie 36 s [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi

O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...