Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 60 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 375
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mamutz felicitari pentru flacau! Sanatate multa si mult laptic! [olala][pup][pup][flo][flo][flo][flo] alexa da m-am gandit ca faci FIV. Iti iei seringi cu ac detasabil, si 2 tipuri de ace normale si cele mai mici. Cu acul mare tragi din fiola serul si-l injectezi in sticluta cu menopur, apoi tragi amestecul in seringa, schimbi acul cu unul minuscul si injectezi. E usor, bafta multa! [pup][flo] [gravired] 37+ cu [fetita] Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Am nascut pe 13 iunie un baietel.Totul a fost ok.Clexanul l-am intrerupt in saptamana 36.Acum nu stiu ce sa fac,oare trebuie sa fac tratament in continuare?Macar cu Aspenter ma gandesc.Dar si alaptez,oare nu dauneaza la bebe??? Multumesc mult de tot! Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007) si [gravi]38+[baietel]Raul
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4 In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonella, stiu ca tratamentul cu Clexane se contiunua pana la 6 saptamani, parca asa spuneau fetele pe forum. Asteptam sa vedem ce zic fetele in situatie, eu stiu doar de la ele. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA
Salutare fetelor! Am nascut pe 13 iunie un baietel.Totul a fost ok.Clexanul l-am intrerupt in saptamana 36.Acum nu stiu ce sa fac,oare trebuie sa fac tratament in continuare?Macar cu Aspenter ma gandesc.Dar si alaptez,oare nu dauneaza la bebe??? Multumesc mult de tot! Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007) si [gravi]38+[baietel]Raul
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4 In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Clexane nu ti-au facut si cat ai fost in maternitate? Eu fac 6 sapt de la nastere si azi mi-au facut un set de analize la fundeni, ca sa vada cum stau si cu ce doza merg. Am recoltat acasa si a dus sotul fiolele cu sange. asa am facut toata sarcina. Daca alaptezi nu ai voie aspenter. Clexane, femibion, maltofer si calciu. Si, evident, felicitari, sanatate baietelului. Mami fericita de bebe Petru Nectarie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamutz, Ramonella felicitasi si bebei sanatosi si norocosi!!! Fly, abia astept vestile cele bune din partea ta!!! Noi ne internam luni dimineata, cand deja vom fi in saptamana 38, iar marti va avea loc cezariana, pentru ca se pare ca nu se mai poate amana. Colul este deja deschis cam de 2 saptamani, iar cicatricea de la cezariana de acum 2 ani si 8 luni este deja cam subtire... Va pup si sa dea Dumneezeu sa ne auzim cu bine!!! +37 Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)
Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Vit. C 1/zi, Magne B6 2/zi, Clexane 0.6 1/zi, tardiferon 1/zi, fitolip 6/zi, lagosa 2/zi, Utrogestan 100 2/zi, gynipral 2/zi, dopegyt 1/2 la 12 ore Doamne ajuta-ne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vali va tin pumnii, Doamne ajuta, nastere usoara si sanatate multa, ma rog sa decurga totul ca la carte! Ma gandesc la voi [pup][olala][flo][flo][flo]! Noi mai avem putin, pe la sf. lunii apare si bebelina! [pup] [gravired] 37+ cu [fetita] Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...