Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (10)


Recommended Posts

multumim LALIC,insa le-am primit cadou,am mai multe,dar cred ca ar trebui sa gasesti la magazinele de copii,dar o sa intreb si eu apropiatii de unde le-au luat.si mie imi plac la nebunie aceste accesorii[olala] oana.irina..ventilatorul nu il tin in directia fetei..e intr-un colt de camera,si de multe ori directionam maimult spre noi,mai ales eu..ca mor pe caldura asta cu burtiera pe mine[bang] MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, voi cum reusiti sa purtati burtiera, mai ales pe caldura asta? eu nu am purtat-o decat vreo 2 sapt si asta acum vreo 2 luni....nu o suportam deloc. Ma jena si la sani cand se ridica, tot timpul trebuia sa trag de ea. As mai purta-o putin acum dar e asa de cald.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina,eu mi-am cumaprata alta mai subtire..am vazut-o la o toneta,e si mai ieftina si comoda ,10lei am dat,si e si mai estetica decat cea de la sana pe care am luat-o atunci la nastere.ce-i drept si-a facut treaba atunci cu operatia proaspata,ma tinea bine dar acum nu mai e cazul,pe asta noua o tin deasupra operatiei,pe burta,e cu gaurele,la culoarea pielii si nu se misca. MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori, te cred ca nu mai stii ce sa faci de cald. Eu una nu pot suporta caldura, imi amortesc buzele si ma doare capul... Si acum sunt la limita. Daca incep sa ma agit sa mai fac cate ceva prin casa, simt ca ma sufoc. De unde exact ti-ai luat burtiera aia subtire? [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalic, la magazinul Z din Carrefour Felicia sunt bentite pt bebelusi. Oana, e rau cu caldura mai ales in sarcina. Eu toata iarna am stat la 18 grade si muream de cald daca se ridica macar cu un grad mai sus. Ma certam cu sotul in fiecare seara din cauza asta. Noi am folosit AC de la inceput si in masina, si in casa. A fost ok,pt ca il directionam mereu in sus. Ventilatorul nu are efect daca nu stai in fata lui, iar la un bebe n-as recomanda. Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011) It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana.irina,mi-am luat burtiera de la o toneta din nicolina,am vazut-o din intamplare si mi-a placut.la tonetele din intersectie cujm urci spre biserica catolica,la semaforul cu magazinul cu flori..sper ca m-am facut inteleasa.si o port mai mult noaptea acum..dar pe cealalta am purtat-o non stop pana la o luna si un pic. MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Cori! Cred ca am inteles cam pe unde. Eu nu prea am nicio legatura cu zona aceea, dar ma duc special sa caut, sau trimit pe cineva. La asta ma gandesc si eu, cum o sa rezist pe caldura asta incinsa cu chestia aia groasa si stransa...[alcool], cand abia suport sa stau si asa. Da Stefana, AC -ul e chiar recomandat atata vreme cat e setat la o temperatura si ventilatie corespunzatoare, si are filtrele curatate. [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
buna fetelor [pup],ce faceti mai puteti de canicula?[bang] mada,concediu placut relaxant! vom pleca si noi la brasov cat de curand..abia astept..buna intrebarea cu aerul conditionat.apropo de metode de racorire..cu ventilatorul se poate in camera daca nu e directionat spre ea? si inca o intrebare...alaptatul exclusiv la san reprezinta o metoda contraceptiva?asa am citit intr-o carte si pe net MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Teoretic alaptatul exclusiv la interval de 2, maxim 3 ore e contraceptiv. Mecanismul e simplu: prolactina impiedica ovulatia. Problema e ca daca se sare o masa.... nu mai e sigur, daca se intarzie o masa tot asa... si mai depinde si de la organism la organism. Sunt persoane care nici la 1 an de la nastere nu au menstruatie( nici ovulatie deci) si sunt care , chiar daca alapteaza ovuleaza. partea proasta e iar ca ovulatia apare cu 14 zile inaintea menstruatiei, deci nu prea ai semnale de la organism[bang]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]25+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DadaIna mersic de linkul pentru perna. O sa imi iau si eu [:)], miercuri cand vin in Iasi, ca acum sunt plecata. Si eu am cumparat hainute pentru bubulina mea azi... and it feels so goood [olala] Si eu am cumparat pentru o nepotica bentita de la magazinul Z din Felicia. Desi cand am fost ultima data nu am mai vazut... poate nu am fost atenta. Daca sunt sa imi spuneti si mie ca vreau si eu :). Stie cineva daca este Wi Fi in Arcadia? sau tb sa venim cu internetul mobil? Pupici si tinem pumnii Clauditza [flo] PS1: Mi-ai venit rezultatele la analize, am colesterol 280 :(( a mai avut cineva asa mult? PS2: Analize ieftine laboratorul Clinica Sante Iasi - aveti si preturile pe site (CMV si Toxo m-au costat 160 ron la Synlab, iar la clinica Sante sunt 110... dar de acum o sa stiu) __ Lena - [gravi] 27+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci ionela pt raspuns![pup] oana.irina,dar ma gandesc ca s-ar putea sa aibe si alte tonete daca nu prea ai treaba prin zona nicolina..poti incerca..ca sa stii exact de care sa iei iti spun detaliile:e 10lei,culoarea pielii,poate mai sunt si alte culori,doamna atat avea,e cu gaurele,subtire si cu scai.asta pt ca mai erau modele dar groase,fara gauri si mai putin estetice.daca o vezi ,dupa detaliile astea..iti dai seama de ea. MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...