Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (10)


Recommended Posts

Merci Cori pt detalii. Ma uit in oglinda si vad ce burta am. E imensa. Nu pot sa imi imaginez cum o sa redevina vreodata cum a fost. Sper sa nu raman burtoasa, promit ca o sa fac tot ce trebuie, desi nu iubesc sportul deloc.[:D] [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Magazinul asta asa se cheama? Z? ca am vb cu cumnata mea care lucreaza la carrefour si i-am zis sa-mi cumpere si mie vreo 3 bentite de la un magazin ce incepe cu z[:D][:D] care e denumirea? ca a zis ca tre sa le ia pe toate la rand.......... [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colesterolul si eu il am f mare, dar tensiune are cineva 14 cu 7???[bang][bang] dar numai cand ajung la calu balan[:D][:D] ca dupa o am 12 cu ceva[:D][:D] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!n-am mai dat de mult pe aici cu subsemnatul dar va citesc zilnic..plus ca sunteti un grup de viitoare mamici foarte active la scris...sau mi se pare mie? Claudia noastra a implinit ieri 2 luni..i-am facut un tort in forma de iepuras..pe care il mancam tot noi[:D]... Clauditza mult curaj iti doresc...imi aduc aminte cum e cu asteptarea...in ideea ca "fetele se nasc mai devreme" noi am asteptat-o pe a noastra inca de pe la 37 saptamani daca nu mai devreme si ne-a fost dat sa o intalnim la 41 si 4 zile..deci[alcool] lalic cosmaruri si vise urate si eu am avut in anumite perioade din timpul sarcinii, in primul trimestru si in cel de-al treilea..daca imi aduc eu bine aminte..cica ar fi ceva normal si explicabil..dar incercam sa nu le dau iportanta. La capitolul kg cred ca va intrec pe toate[q][q][q] eu din cauza pastilelor de stimulare a lactatiei, care imi dau pofta de mancare, m-am ingrasat 5 kg fata de cat aveam cam la o luna de la nastere[bang][bang][bang]si nu prea imi convine... in alta ordine de idei maine ma duc la medicul de familie sa vad de ce nu ne-a chmeat inca pt vaccinul de la 2 luni familia oiyoy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Lalic, magazinul e vizavi de intrarea in casele Carefour, pe langa magazinul Fox (pentru adulti)... nu stiu exact locatia, dar daca mergi pe unde sunt casele de la supermarket o sa il vezi negresit. Are scoruri mai mari decat celelalte magazine, dar si hainute super cute [olala]. Spor la cumparaturi. Lalic, legat de tensiune la mine e chiar mai mica, eu si aveam probleme cu tensiunea scazuta, deci nu te pot ajuta. Oana.irina multumim, si tie o saptamana cat mai frumoasa, noi incepem saptamana cu 2 zile de concediu... adica abia miercuri la servici[pk] Oiyoy, imi pare bine k esti printre noi. Si eu uneori nu prea tin pasul... e un forum foarte activ, dar asta e foarte bine.[flo] __ Lena - [gravi] 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Magazinul asta asa se cheama? Z? ca am vb cu cumnata mea care lucreaza la carrefour si i-am zis sa-mi cumpere si mie vreo 3 bentite de la un magazin ce incepe cu z[:D][:D] care e denumirea? ca a zis ca tre sa le ia pe toate la rand.......... [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
NEATZA...CE FACETI GAGICI?noi tot asa..azi cred ca am sa ma duc iar la dr...imi este frica iar asteptarea e prea greaaaa[q][q] LALIC magazinul Z asa se numeste...este chiar fata in fata cu casele de plata din carefour...nu e greu de gasit[pup]de acolo miam luat eu body pup si o saptamana buna va doresc [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor..credeati ca scapati de mine? HEHE[:D] e tare bine in concediu, sunt mult mai relaxata, pe drum a fost destul de obositor, am pus fetita in scoica, dar la jum ora o luam in brte ca se incingea toata la spate...pana la urma ne-am adaptat la drumurile din Romania, chiar i-am dat si sa suga din mers..era asa comica, la cate o groapa ii zbura tatza din gura, mititica! Lalic, in leg cu cosmarurile e perfect normal sa le ai, si eu aveam mai multe, am visat de ex ca am anscut si a furat cineva fetita, sau ca aveam la burta un fermaor si il desfaceam si o scoateam pe aia mica , o pupam si o puneam la loc..numai ciudatenii... Lena C, stai linistita cu colesterolul, pe sarcina nu se mai metabolizeaza in mod normal grasimile, eu am avut 340, in sapt 32, cumnata mea 440, dupa nastere si alaptat va reveni la valpoarea normala! Fetelor, voaim sa va intreb daca putem merge cu bebelina la salina, sau e aerul prea tare pt ea? E si mai rece ianuntru, cam 15 gr..ce parere aveti? Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalic, legat de cosmaruri si eu am avut in primul trimestru... pareau atat de reale. Faza ciudata este ca si acum le tin minte, desi de obicei uit visul cand ma trezesc. Astea din trimestrul trei inca nu au inceput, dar mai am timp...abia am intrat [:)] Eu incercam sa am o atitudine pozitiva si sa nu le bag in seama, Oricum sunt doar hormonii care dau petrecere in corpul nostru [pk][pk][pk] __ Lena - [gravi] 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...