Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (10)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
CLAU,da ai contractii de vreun fel, fie ele si nedureroase, neregulate , scurte si rare. Inearca sa ajungi la medic maine.... sa vezi ce si cum, dar nu te stresa. Bebe ce face? Se misca asa cum v-ati invatat? Asta cu asezatul devenit aproape imposibil e de la coborarea bebelui si e de bine... chiar daca e incomod. Acum na... pana nu vede un medic nu are nimeni cum sa-ti spuna unde e bebe. Despre "poc"...se poate sa ti se fi parut, sa fi pocnit oasele cum mai pocnesc genunchii( sa vezi tu ce pocnesc oasele bebelusului de te stresezi de numai in primele luni si e normal), sau se poate sa fi pocnit membranele si capul bebelusului sa fi blocat curgerea lichidului... dar... asta e mai putin posibil pentru ca tu esti in miscare, el e in miscare si nu prea are cum sa stea fix acolo sa nu curga nimic.[:D]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]25+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
DA contractii am...chiar ieri iam explicat oanei ca nu sunt atat de dureroase..insa imi amortesc mainile si picioarele...iar pocul care lam auzit lam si simtit si era din pelvis...nu e imaginatia mea...[alcool] berea o beau fara alcool[:D][:D]...dar daca era membranele cred ca tot curgea putin lichid nu?eu faceam pisu cand sa intamplat..!!![q][q]cat despre bebe nu mai este asa activ ca inainte...iar ultima oara la control dr mia spus ca ia atins capusorul ca este ff jos in pelvis...!!!sincer eu nu mai inteleg nimic....sunt eu prea exagerata? [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu zic sa te linistesti, sa incerci sa dormi si maine dimineata, fuguta la dr. ca doar n-o sa nasti noaptea, nu?[:D] Ia sotul de brat daca nu si mai fa o plimbare pe racoare, sa nu te mai gandesti aiurea [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Clau, nu esti exagerata sau ceva. E normal sa fii ingrijorata si sa ai emotii. Mergi maine la medic sa vezi ce si cum. Incearca sa te odihnesti. Nu te speria de miscarile bebelului. E mai mare, nici loc nu mai are... ideea e sa il simti cum misca si sa nu fie agitat sau prea "anemic". daca iei in calcul faptul ca nu are spatiu si misca asa cum stii tu dar intr-un loc mai mic e absolut ok. Somnic si lasa plansul ca si bebe e trist cu tine si nu e frumos sa il primesti asa[pup][flo]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]25+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Du-te maine la prima ora sa vada macar ce dilatatie ai........daca e mare si mai ai putin? Mergi si fara programare ca te primeste si intre vizite, insista daca nu.Doamne, doar n-o sa stai sa plangi asa pana te vede el miercuri...... [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
[q][q]maine are 2 operatii de dimineata asa ca nu ma pot numi prioritara pana cand dilatatia mea nu este decisa de alt dr.sau chiar de dansul...daca avea doar consultatii mas fi prezentat direct acolo fara nici o programare insa daca se prezinta vreo urgenta...ma prezint la medicul de garda!!! problema mea e ca sincer eu nu stiu care anume e urgenta...de asta sunt panicata...mie frica sa nu fiu una dintre exceptii(nastere usoara...ff usoara)si sa numi dau seama sa ajung prea tarziu la spital...mie frica sa nui fac rau lu bebe,,,sa mi se fi rupt apa si sa numi fi dat seama ca eu faceam pisu... FETELOR ASA ERATI SI VOI LA PRIMA NASTERE?SAU SUNT EU EXAGERATA?IMI CER SCUZE DACA VA EXASPEREZ SI PE VOI...DAR TREBUIE SA MA INTELEGETI...[alcool][alcool]FARA VOI,FARA SFATURILE SI INCURAJARILE VOASTRE CRED CA ERAM LA SOCOLA DEJA!!ASA K MULTUMESC MULT MULT TUTUROR[pup][pup][pup] [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu iti faci atatea griji ca totul va fi bine.Mergi dimineata la medicul de garda atunci.Ti-a venit sotul? Nu esti singura, nu? Eu la prima sarcina am fost internata fara simptome si dilatatie, si am stat o sapt pana cand mi-a rupt doctorul membranele asa ca nu am fost panicata.De asta vreau cezariana sa stiu sigur data si sa nu am travaliu, asta m-a terminat pe mine. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Eu zic sa nu iti faci atatea griji ca totul va fi bine.Mergi dimineata la medicul de garda atunci.Ti-a venit sotul? Nu esti singura, nu? Eu la prima sarcina am fost internata fara simptome si dilatatie, si am stat o sapt pana cand mi-a rupt doctorul membranele asa ca nu am fost panicata.De asta vreau cezariana sa stiu sigur data si sa nu am travaliu, asta m-a terminat pe mine. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
NU TATI E LA ZIUA UNUI PRIETEN AMETIT...ASA CA SUNT SI SINGURICA CA EL ORICE IAS SPUNE NU MAI INTELEGE[q][q] ORICUM AM SA INCERC SA MA LINISTESC[pup][pup]MULTUMESC PTR TOT [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e de inteles starea ta[q]de asta esti si suparata, urat din partea lui sa te lase singurica.....suna-l sa fie langa tine, daca ai nevoie de masina sau altceva? Of barbatii astia .......... parca gandesc cu .....Cheama pe cineva apropiat, ruda, prietena, sa stea cu tine. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Atunci e de inteles starea ta[q]de asta esti si suparata, urat din partea lui sa te lase singurica.....suna-l sa fie langa tine, daca ai nevoie de masina sau altceva? Of barbatii astia .......... parca gandesc cu .....Cheama pe cineva apropiat, ruda, prietena, sa stea cu tine. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Cred ca daca ma ia in seara asta va trebui sa ma descurc singurica...prieteni...rude...[doh]e complicat si...sincer?nu am pe nimeni!!!ne avem doar noi doi unu pe altu iar acuma il vom avea si pe dennis comoara noastra!! [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, ia linisteste-te tu, ca nu o sa ajung sa nasti acasa in niciun caz. Tu nu stii ca baietii is mai ”lenesi”? Ce n-as da eu sa patesc ca postarita din povestirea lui Lalic. [:D] Dar eu am fost o lenesa toata viata.[q] M-a apucat harnicia acum pe ultima suta de metri. M-a luat tati fortat cu el la sala, si am mers pe banda vreo 20 de min, si vreo 5 pe eliptica. Am cateva zile de cand stau ca o closca, mai mult asezata si is amortita toata si umflata. Lui i-e mila de mine si ma tot intreaba daca sigur nu vreau cezariana - ceea ce in mentalul lui e salvarea mea de la durerile pe care e aproape sigur ca nu le voi putea suporta. Dar eu sunt curajoasa si inconstienta si sunt sigura ca voi reusi. Eu as merge dimineata la medicul de garda, daca dr tau e ocupat. Sa vada cum a evoluat dilatatia. Nu cred ca esti exagerata ca iti faci griji, insa te rog nu exagera cu reactiile. Nu va face bine nici unuia. Inca putina rabdare si o sa sa vezi ca va fi bine![pup] [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...