Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (10)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
FETELE acum mam intors de la dr...ma mai linistit putin am facut si eco sa vedem in ce stare este si control...la control am sangerat destul de mult si ma durut..adevaru e ca ma speriasesi cand am vazut sange insa ma linistit spunandumi c e doar de la consult...in caz in care apare mai abundent sa ma prezint iara la spital!! VERDICTUL dilatatia sa oprit...mai asteptam...cu toate ca se poate intampla oricand si sa numi fac griji ca o sami dau seama...ori mia spus asta k sa ma linisteasca ori asa o fi...!!![pup] [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Ai vazut ca te--ai alarmat degeaba? Dar totusi treaba asta cu sangeratul la control nu prea mi-i clara............n-ai intrebat , e normal?? [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,claudia nu fi necajita,cel mai imp e ca bebe e bine,sunt sigura ca el mai asteapta...oricum nu mai emult, stiu ca te asteptai sa il tii in brate, dar totusi incearca sa te bucuri de ultimele zile/ore de sarcina,daca stai sa te gandesti nu mai e decat f putin! Oana maj nasterilor au loc noaptea, se considera ca organismul e mai odihnit si poate face fatza mai usor nasterii! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Sunt o viitoare mamica de septembrie cu fetita Maria Sofia. Am vazut ca sunt des intalnite aceste nume dar am vrut sa aiba numele dupa bunicile noastre. Bunica mea era Maria iar a sotului Sofia. [:)] . Am savurat tot ce ati scris aici, mai ales ca vreau sa nasc tot la Arcadia si sunt pt prima data mamica.... Sper sa ma primiti si pe mine in "cuibusorul" vostru. Va pup! 29+ cu Maria Sofia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Lena, pt putin![:)] Claudia, parca vad ca respectam ordinea, si nasc inaintea ta. Nu am contractii, dar ma doare burta, ma ustura muschii, cred ca e prea mare. Nu imi mai gasesc locul. In picioare nu pot sta decat cateva minute, cand ma asez ma doare ba spatele, ba fundul, ori burta. Picioarele mi s-au transformat in butuci. Am eliminat pana si sarea medicinala din mancare, dar degeaba. Sunt atat de umflate si ma dor. Ma simt ca un balon care sta sa se sparga. Diseara o sa iesim in parc, defapt la noapte, sa mai fac cativa pasi, is total anchilozata[bang]. Am sala de fitness aici in scara blocului si e f bine dotata si nu e nimeni niciodata, dar mi-e lene sa ma duc sa ma mai dau pe eliptica sa ma mai dezmortesc. M-a sunat iub si m-a intrebat daca stiu ce inseamna sa fac copii pe banda?[:D] Am inteles la ce se refera, dar eu nu am chef si pace. Ma simt obosita si depasita de starea asta atat de greoaie. As vrea sa adorm si sa ma trezesc cu bebelusha bucalata la san.[:D] Iata ca ma plang mai ceva ca tine. Ma bucur ca te-ai mai linistit. nu prea inteleg eu ce inseamna ca s-a oprit dilatatia. Adica acum esti ot dilatata 2, sau s-a retras? Daca dr a zis sa nu-t faci griji, inseamna ca asa e. Iti dai seama ca daca ar fi fost probleme, iti sugera negresit inducerea, sau cine stie ce. [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
OANA nici eu nu mai inteleg nimica..pot sa-ti spun doar ca am plecat dezamagita intrun fel sau altul...ptr ca nu mia spus nimica clar despre dilatatie...si nici o explicatie la durerile pe care leam acuzat...apoi acum 5 zile mia spus ca maxim ointro saptamana voi naste...acuma mia spus...pai tu dpn il ai pe 4august nu?bun...poate k mia spus asa kand ma vazut prea disperata si speriata si a facuto cu buna intentie de a ma linisti...nu stiu dar oricum eu nu mai pot...eu ma plang cand si tu saracuta esti aproape in aceeasi situatie...sunt o nesimtita!!![alcool]aaa si in legatura cu ordinea...nu se stie niciodata vezi si tu cum sunt dr astia...poate ne apuca pe amandoua odata[:D][:D] [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
FETELE acum mam intors de la dr...ma mai linistit putin am facut si eco sa vedem in ce stare este si control...la control am sangerat destul de mult si ma durut..adevaru e ca ma speriasesi cand am vazut sange insa ma linistit spunandumi c e doar de la consult...in caz in care apare mai abundent sa ma prezint iara la spital!! VERDICTUL dilatatia sa oprit...mai asteptam...cu toate ca se poate intampla oricand si sa numi fac griji ca o sami dau seama...ori mia spus asta k sa ma linisteasca ori asa o fi...!!![pup] [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Ai vazut ca te--ai alarmat degeaba? Dar totusi treaba asta cu sangeratul la control nu prea mi-i clara............n-ai intrebat , e normal?? [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Asa este dar cum spui si tu treaba cu sangeratul nici mie nu mi sa parut ceva normal si pot spune k lam intrebat de mai multe ori chestia asta ptr a ma asigura..el a spus ca este din urma controlului si cum colul este deschis este normal sa curga putin sange...insa nu era putin deloc[bang]si in plus nici la ora asta nu sa oprit din sangerare chiar si cu cateva chiaguri mici...acuma nu vreau sa ma sperii si sa ma ingrijorez...bebe misca normal nu face figuri...poate e asa cum spune dr,,,doar nu o fi dr degeaba nu?nu stiu va tin la curent fetele[pup] [gravi]37+[baietel]DENNIS GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm...noaptea deci.[:D] Clau, nu stiu daca e corect sa ma tot plang, dar nu m-am simtit nicicand mai inconfortabil. Adineaori am intrat in casa. Nici nu mai pot sta in picioare deloc. Ma uit la ele si nu imi vine sa cred cat sunt de umflate, ma sperie pur si simplu. [:D] Ai mai sangerat, sau numai atunci, la control? Fetele care ati nascut, daca ati avut asa umflaturi, in cat timp vi s-au dezumflat picioarele? Nu ma mai pot incalta cu nimic.[q] Sper sa revin la marimea anterioara. Ma asteapta peste 40 de perechi de pantofi la care nu vreau sa renunt. [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt umflata absolut deloc, la mine problema e cu durerile de spate care sunt groaznice, mai ales dupa stat mult in picioare. ..... Poate ma umflu in ultima luna. La baiat am avut picioarele umflate ca purtam cu 2 nr mai mult la papuc, dar dupa nastere mi s-au dezumflat imediat[:D][:D] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, eu spun ca e bine sa ai incredere in medicul tau. Si el isi asuma o raspundere si nu si-ar risca aiurea cariera. Sangerarea e de la control... poate nu ai mai patit pana acum dar stiu femei care au sangerat cate 2 zile dupa fiecare control pe masa in sarcina. Si eu am avut o usoara sangerare ( usoara, o pata mica)... dar stiu ca nu e de alarmat ( si eu eram in rpimul trim... asa ca am stat cu antenele ciulite). Daca bebe e ok eu soun sa ia rabdare si incredere. Cel mai bine e sa vina cand e el pregatit. pentru astia micii si o zi poate face diferenta ( de asta nici nu cred ca e ok cezariana proigramata decat in cazuri unde se impune.... macar sa fie cezariana la declansare naturala). Te cred ca nu mai ai rabdare si ai nervii praf.... ca tu acuma te pregatisei deja de nastere... ca gata.... si uite nu e gata... vezi, te rog , partea plina a paharului: bebe va veni cand e el pregatit. Stii, copii au nevoie sa le acordam incredere din prima clipa... crezi in el si in corpul tau[pup] Lisa27, bun venit. Lasa datele pentru listuta daca vrei si tu acolo: DPN, medic ... ca e fetita si o cheama Sofia Maria, am vazut deja[pup] Oana, cred ca e tare greu asa... retii multa apa inseamna... ufff! De dezumfalt se dezumfla tot dupa ce nasti... si destul de repede1-2 sapt . Ai sa vezi ce mandra ai sa fii cand urci pe cantar si vezi ca scade vazand cu ochii[pup]. Hai ca mai e putin putin... fiind si cald e tare greu....dar va fi bine. Te dor si incheieturile de la degetele mainilor? Ufff! Mi-e groaza cand or incepe sa doara serios si la mine... ca nici cana de apa nu stiam daca reusesc sa o duc la gura de durere dimineata mai ales[:D]
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]25+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici mamici cu burtici[pk][pk][pk] bun venit lisa27 si eska[flo] Dau eu cafecito de dimineata, se pare ca inca dormiti[nani][nani] Eu azi iar ies in decor, pana la suceava la mol poate gasesc cercelusi la fata, dupa care dau o fuga la bunica (ca azi e ziua ei)sa-mi dea si banuti pt patut[pk][pk][pk] Daca ati sti cum calatoresc[grasa][grasa]intinsa pe bancheta din spate cu fata in sus[:D][:D] ca daca stau in fund, ma doare spatele[q][q] Oricum sper sa gasesc cerceiusi si botosei tre sa mai iau, strampisori, si sau dau comanda de dulap de haine la dedeman, e super misto si ieftin, problema e ca se aduc din Serbia si dureaza 40 de zile, dar nu-i nimic.ca am umblat ieri tot orasul si nu am gasit nimic sa-mi placa, am fost la un atelier si ala imi cerea vreo 5 mil pe un dulapior[bang][bang] prea mult. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...