Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Pestisori (55) - Cryna, te vrem inapoi !!!


Recommended Posts

Am deschis un subiect " cum scapi de mucegai ? " ca mi-a aparut in dormitor , mult mai mult decat in anii trecuti ....va rog si pe voi daca v-ati confruntat cu asa ceva sa imi ziceti si mie .Pana acum vad ca Ely are si ea probleme.Am sters cu CL dar o saavo si vedem ,Eu as vrea sa izolez la vara dar cica nu e chiar ok , ce sa fac ?[bang]

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

 

 

id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am toti peretii izolati, o solutie fiabila este intradevar distanta intre perete si mobila ca sa circule aerul, daaaaaar asteapta-te sa apara in alta parte, eu nu mai am mucegai pereti in schimb am de jur imprejurul geamurilor[bang][bang][bang]alta solutie ar fi sa tii deschise geamurile si la -25 de grade pana se usuca geamurile sau peretele sau ce se umezeste la tine in casa.

Baby, ca o maimuta veritabila ce sunt tind spre ramura de sus[:D]

 

I miss u, sis!id="black">id="size1">

 

pozne-npoze

 

Before you judge me, try hard to love me. MJid="size2">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine mucegaiul e prezent doar pe langa geamuri si doar pe acel perete , si mai ales la dormitor , la sufra nu e decat foarte foarte putin doar intr-o parte a geamului .Ei pana se incalzeste vad eu ce solutie adopt .. ma mut ...[pk]

 

Foarte frumoase dedicatiile ![pup]

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

 

 

id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mucegaiul... eu trebuie sa dau periodic cu spray antimucegai (sano sau bison) Dispare, dar reapare cand se umezeste peretele... La dormitorul cu pricina nu am peretii izolati, la celalalt peretele ext. este izolat (pe interior)... si apare doar intr-un colt la geam si intr-un colt al camerei, probabil unde se termina polistirenul...

Solutai... sa nu ma ifie umiditate... sa bata soarele... ceea ce la mine nu e cazul [bang] Unde o sa ne mutam, cand ne vom muta... nu mai vreau pereti spre nord [bang] Prefer sa mor de cald vara si sa stau non-stop cu ac deschis... decat mucegai pe pereti...

 

 


Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04),id="red"> [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La rasarit si la apus mai bate soarele pe ei... cateva ore pe zi (cand e soare)... insa la mine tin umbra si blocurile de langa... si doar vara este soare, de pe la 5:30 / 6:00 pana la max. 7:00. In rest umbra [bang]

Din cauza asta peretii trag umezeala si n use usuca decat daca sunt cateva zile calduraose... sa se evapore umezeala.. .deci pana prin mai... nici o sansa [:D]

Indiferent cum sunt montate termopanele, condens tot se face... trebe aeris vreo ora... cu geamul de perete [:D]

La mine singura solutie ar si fi un dezumidificator, dar nu ceresit sau alte prostii... unul electric... insa amjoritatea fac zgomot [bang] Si fix noaptea e mai multa umezeala, ca n-am cum sa aerisesc... Complicata treaba [:D]

 

 


Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04),id="red"> [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza
Am deschis un subiect " cum scapi de mucegai ? " ca mi-a aparut in dormitor , mult mai mult decat in anii trecuti ....va rog si pe voi daca v-ati confruntat cu asa ceva sa imi ziceti si mie .Pana acum vad ca Ely are si ea probleme.Am sters cu CL dar o saavo si vedem ,Eu as vrea sa izolez la vara dar cica nu e chiar ok , ce sa fac ?[bang]Dany'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"id="red">
align="right" id="quote2">exista produse speciale antimucegai.http://www.licitatii-electronice.ro/produse/cautari.aspx?txt=antimucegai%20savohttp://www.uzcasnic.ro/produse-curatenie-antimucegai-c-49_111.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...