Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Pestisori (55) - Cryna, te vrem inapoi !!!


Recommended Posts

Ion afla ca mai are de trait doar 24 ore. Ii spune Mariei si ii propune sa mai faca o data dragoste. Ea este de acord... Peste 6 ore, Ion ii spune din nou: - Marie, draga, stii... Mai am doar 18 ore de trait. Crezi ca am putea sa mai facem dragoste inca o data?!?... Maria este din nou de acord. Cand se duce la culcare, Ion se uita la ceas si vede ca acum au mai ramas doar 8 ore. Atunci ii spune Mariei: - Iubito, te rog!...Inca o data, inainte sa mor!... - Bineinteles, draga Ioane!... Apoi, Maria se intoarce cu spatele si adoarme... Ion, foarte agitat, nu poate adormi... La un moment dat, vede ca au mai ramas 4 ore. O trezeste pe Maria: - Auzi, iubito, mai am doar 4 ore!....Crezi ca am putea?!?... Maria se ridica in capul oaselor si-i raspunde rastit: - Uite care e treaba, ma' Ioane!...Eu maine ma scol de dimineata, tu nu!... Fat-Frumos ii zice calului sau: - Mai, calule, tu stai aici, chiar pe locul asta, eu urc in turn la Ileana-Cosanzeana, dar daca vine zmeul, am sa sar pe fereastra drept pe tine, ca sa putem fugi, bine? Calul ce sa zica, este de acord... daca trebuie, trebuie... Fat-Frumos urca in turn, insa dupa un timp, se aude cum cineva bate la usa... Fat-Frumos sare pe fereastra, Ileana se aranjeaza, deschide, si la usa - ce sa vezi, era calul! - Mai, fata, spune-i lui Fat-Frumos ca afara ploua, asa ca-l astept aici pe hol... Doua blonde stau de vorba. Prima: Ai auzit ca ungurii o au cea mai lunga? A doua: Ai auzit ca mexicanii o au cea mai groasa? Bula prin apropiere se opreste si asculta discutia. Una din blonde il observa si il intreaba: Tu cine mai esti? Bula: SZABO GONZALES Pe inserat, taranul Ion sedea pe prispa casei rasfoind ziarul Times, fumand o havana si savurand un whisky.... La un moment dat, dinspre grajd se aude vocea Mariei, nevasta-sa: - Ioane, vino sa mulgi vaca! La care, Ion, dupa ce scutura scrumul, soarbe o inghititura si intoarce pagina la ziar, zice alene: - Don't disturb me! Mai tarziu, Maria: - Ioane, haide ma sa mulgi vaca ca bate din copite!! Ion, la fel: - Let me cool! In cele din urma apare Maria, facuta foc, cu mainile in solduri: - Ioane, mulge ma vaca ca trage sa rupa lantu'! Calm, taranul Ion scutura trabucul, impatureste ziarul, mai trage un gat din bautura si in sfarsit zice: - Baby, let me tell you something: I think you've got an obssesion!!! Un american si un roman stau de vorba. Americanul spune mandru: - We have George W. Bush, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash! Romanul spune si el: - We have Traian Basescu, no wonder, no hope, no cash| Nevasta unui director afla ca el are o noua secretara. Vine directorul acasa, nevasta il ia in primire: -Secretara asta a ta are picioare frumoase? -N-am bagat de seama. -Ochii ce culoare au? -N-am observat... -Dar de-mbracat, cum se-mbraca? -Foarte repede. Un evreu ajunge cu masina intr-o parcare, dar aceasta este plina pana la refuz. Si incepe evreul sa tot faca ture prin parcare, dar degeaba, nu se elibera nici un loc. Vazand asa, incepe sa se roage - "Doamne, daca ma ajuti tu acum sa gasesc eu loc unde sa parchez masina, atunci dau de la mine a zecea parte din averea mea la saraci!". Si mai face apoi o tura.... degeaba, loc nema. Si iar se roaga - "Doamne, sa stii ca dau un sfert din avere!". Inca o tura, iar nici un loc. Deja nervos - "Bine, Doamne, fie de la mine, dau jumatate din toata averea mea!". Mai da o tura si, ce sa vezi, o masina pleaca si se elibereaza un loc. Fericit, parcheaza evreul, coboara si se uita spre cer - "Eh, Doamne, mersi oricum, uite ca am gasit si singur!". Un student se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo. Profesorul spune: - Porcul nu-i este prieten porumbelului. Studentul raspunde: - Bine, atunci eu am zburat. Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate. In cele din urma, profeorul il intreaba: - Vezi pe drum un sac de minte si unul de bani. Pe care il iei? - Pe cel cu bani. - Eu l-as lua pe cel cu minte. - Fiecare cu ce n-are... Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare "BOU". Studentul merge la el si ii spune: - Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota Doi preoti s-au decis sa mearga la mare in vacanta. De asemenea, au hotarat sa faca din asta o adevarata vacanta si prin urmare au convenit sa nu poarte nimic ce le-ar putea trada apartenenta la clasa clericilor...... De indata ce au ajuns acolo, au intrat intr-un magazin si au cumparat niste camasi ultra-colorate, pantaloni scurti, sandale si ochelari de soare. In dimineata urmatoare, s-au dus la plaja, imbracati in hainele lor turbate. Pe cand stateau tolaniti in sezlonguri, savurand fiecare bauturica, soarele si peisajul, o blonda mortala, topless si cu mini-bikini venea catre ei leganandu-si ametitor soldurile. Bietii preoti au ramas cu ochii holbati pe "dotarile" incredibile ale femeii. Cand sa treaca pe langa ei, ea le-a zambit si le-a spus: - Buna dimineata, Parinte! Apoi s-a indepartat. Cei doi au ramas blocati. Cum oare si-a putut da seama blonda ca ei sunt preoti? A doua zi, s-au dus din nou la magazin si si-au luat niste haine si mai socante decat cele din ziua precedenta. Atat de tipatoare, incat le puteai auzi inainte de a le vedea. Si astfel, cei doi s-au asezat iarasi pe plaja in sezlonguri, bucurandu-se de atmosfera de vacanta. Dupa un timp, aceeasi blonda superba, topless, purtand un tanga minuscul, se indreapta catre ei. Din nou, le zambeste, le adreseaza cate un "buna dimineata, Parinte" si se indeparteaza. Unul dintre preoti, nu mai poate suporta si striga: - Doar o clipa, domnisoara. - Da, raspunde aceasta. - Uite, noi chiar suntem preoti, si suntem fericiti cu asta, dar, pentru numele Domnului, spune-ne, cum ai putut sti ca suntem preoti fiind imbracati asa? - Parinte raspunde ea, sunt eu, maica Aglae! Medicul catre pacient: - Aveti o boala contagioasa extrem de rara. O sa fiti mutat intr-o camera separata si acolo veti minca numai pizza si clatite. - Si astea ma vor ajuta sa ma fac bine? - Nu, dar asta-i singura mincare care incape pe sub usa Un mos de 119 si nevasta de 109 ani merg la tribunal sa divorteze. Judecatorul: - Da de cati ani sunteti casatoriti? - Apoi au trecut 80, raspunde mosul Judecatorul: - Da de cati ani nu va mai intelegeti? - Pai de 50, domn judecator Judecatorul: - Si atunci ce ati asteptat pana acu'? - Sa moara copiii si sa nu sufere, raspunse mosul . Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care din cand in cand sa faca curat, sa gateasca si sa repare ce se mai strica prin casa. Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat caruia sa-i destainuie aspiratiile ei si care sa o asculte si sa o inteleaga. Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o admire si care sa faca dragoste cu ea din placere. Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o scoata in lume si sa o trateze ca pe o printesa tot timpul, nu doar la ocaziile speciale. Este foarte important ca cei patru barbati sa nu se cunoasca intre ei... Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai Gheo, gasit-ai tu vreodata barbati straini la tine in sifonier? - Mai Ioane, n-am gasit nici un strain, toti erau romani. Ion iese din casa si il vede peste gard pe vecina-su Gheorghe, care isi batea temeinic nevasta. - Gheorghe, ce faci, ma? - Iote, imi repar masina de spalat. Vine Ion acasa. Intra, dar in casa il vede pe Gheorghe. - Ce faci aici, Gheorghe? - Astept autobuzul. Ion iese.. Dar ii vine in minte un gand: "De unde la mine in casa autobuz?". Se intoarse, dar Gheorghe nu mai era. "Totusi a venit autobuzul" - se gandi Ion. Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion, care a uitat sa-i cumpere un papagal, ii ia o bufnita si-i spune lui Gheorghe ca e papagal regal... O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca? Gheorghe raspunde: - Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita? Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace.. Deschide omul usa congeletorului. Papagalul zice: - "Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!" Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada. Tot papagalul: - "Apropo.... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?" Badea Gheorge in tramvai calca o doamna. Aceasta indignata, zice: - Animalule!!! La care badea zice: - Te pomenesti ca tu ai fi planta!... Un bãrbat merge cu liftul. La un moment dat, intrã o femeie. Dupã douã etaje, femeia opreste liftul, se uitã cochet la el, îsi dezbracã bluza si sutienul si le aruncã pe jos. - Hai, fã-mã ca sã mã simt ca o femeie. Bãrbatul se gandeste putin, îsi dezbracã cãmasa, o aruncã pe jos si spune: - Hai, spal-o si calc-o. O femeie facea cumparaturi la un supermarket. Cumpara o cutie de lapte 2%, un carton de oua, o cutie de suc de portocale, o cutie de cafea, o salata si niste costita afumata. In timp ce le descarca la casa, vine un tip beat in spatele ei si se uita indelung la produse. Apoi spune: - Tu traiesti ,mai mult ca sigur, singura! Femeia se uita contrariata la produsele pe care le cumparase si nu intelege de unde a tras betivul concluzia. - Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat sema? - Pentru ca esti urâta!!! Pe o banca, in parc, un copil manca intr-o disperare dintr-o cutie de bomboane. O batrana il vede si ii spune: - Nu trebuie sa mananci atatea bomboane, te poti imblonavi! - Dar dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu? 105 ani! - Si manca atat de multe bomboane? - Nu, DAR ISI VEDEA DE TREABA LUI!!! Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-i faci? Asa sunt unii barbati! EFECTELE ALAPTATULUI. Tanara sotie ii trimite de la spital o telegrama sotului: "Scumpul meu Petre, alaltaieri s-a nascut ingerasul nostru de baiat. E dulce, dar din pacate eu nu am lapte, asa ca am fost obligata sa angajez o doica de lapte din Grenada. Eu n-am nici o vina, dar se pare ca din cauza ca ea este negresa, pielea copilului s-a inchis la culoare si este aproape neagra. Te iubesc si abia astept sa viu acasa cu odorul nostru. Telegrama lui Petre catre mama lui, proaspata bunica: "Draga mama, Anca a nascut alaltaieri un baiat. Totul a decurs bine, dar ea neavand lapte, a fost obligata sa angajeze o doica de lapte din Grenada care este negresa. Cum a inceput sa alapteze copilul, pielea lui delicata a devenit neagra. Anca n-are nici o vina ca n-a gasit o doica alba. Te sarut cu drag, fiul tau Petre. Telegrama Mamei catre Petre: Draga Petrisor, ma bucur ca sunt bunica si va felicit. Pot s-o inteleg pe Anca, pentru ca eu am fost exact in aceiasi situatie cand te-am nascut. N-am avut lapte si a trebuit sa te hranesc cu lapte de vaca. Eu n-am nici o vina ca ai iesit un bou... Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Si la noi e urat,de azi noapte tot ploua,acum ninge deja,dar nu cred ca se pune ca-s vreo 5+ afara ..[bang] Dany sa-ti traiasca nepotelul! Petrecere faina la Vatra Dornei,sau pe unde ajungeti.. Ely la pastile nu m-am gandit,m-am dat cu ce aveam pe acasa,o crema pe baza de sare de Bazna,Artrophyt...sa vedem daca are ceva efect (eu cred ca ma resimt si din cauza ca la servici imi sunt tot timpul reci...picioarele [:)]) Nicoll cum a fost la examen?Ti-am tinut pumnii.. Pupici la toate sirenele! Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007) [url="http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza
rectific www.getavoinea.ro a aparut cu pct pct ca le pesesm ca sa delimitez si sa ii atarg atentia lui Baby... scuze [asia] Mada , bea si p[t . mine .... fiert da [alcool] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
[pup] super! Am vazut si intr-o revista reclama ( dupa ce mi-ai spus tu) Acum ramane sa aiba si salon de babysitting sa am unde sa il parchez pe Bogdan cat ma fac eu frumoasa> Pardon, am uitat ca are salon de cosmetica nu bagheta magica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danuta36
Hello! Nicoll mama,mie mi-ar trebui niste energizante,ca--s in urma rau cu somnul...dar daaa,vine weekendul [pk]si o sa dorm,sa recuperez...si de la oboseala ma dor cam tare picioarele,talpile,punctul sensibil al pestilor,of of! Multam de tratatia cu vin [pup] Cryna ce-i cu tine,de lipsesti atat?mi-e dor de postarile tale [pup] Babyin ce perioada mergeti in Bulgaria? Ne-am hotarat sa mergem in concediu la Albena,iar Miru deja zice 'vreau afara...in Bulgaria' [:D] V-am tzucat! Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007) [url="http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana"]poze[/url]
DAnuta , noi meregem de pe 20 pana pe 30 iunie in Bulgaria. prin Eximtur. Si Bogdan tot probeaza slipul de anul trecut si zice ca merge la Plaja.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza
Ely , multumesc! Pai si bebelul Tudor Cristian , trebuia sa vina pe lume pe 5 martie ca sa fie pestiosr ca taticul lui dar s-a grabit si a venit in zodie cu mamica lui ,,, s-a nascut la 35 saptamani sau 37 nu am inteles exact .. important ca e sanatos , chiar daca a fost micut 2.650. Of cu durerile nu mai zic ca si eu am avut dar acum slava domnului nu mai ma dor , sa bat in lemn ...doamne fereste . Am citit ca e buna o crema , un unguent de la PLAFAR : Ghiara Diavolului .. o sa iau sa am akolo. Succes cu plkarae la bulgari ...[pk] Eu s-ar putea sa plek iar in staiune cu osra mea dar de data asta 2 saptamani , cred ca de pe 1 martie .. sipozibil tot la Vatra Dornei ... inca nu am decis, alte locatii ar mai fi Felix , super dar e cam departe si cum eu sunt putoare si nu conduc e cam mult pt ea ...Sovata , Calimanesti Caciulata ....vom vedea . Wk-end plakut ! Acum nu mai ploua! [pup] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
SA traisca nepotelul sa creasca mare si frumos si sa aduca numai bucurii la parinti. Care micut la 2650 ca Bogdan a avut la nastere 2380....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!!!Poftiti va rog la [cafea]de duminica,macar azi ca sunt acasa fac oficiile de gazda.[:D] Va rog sa nu va suparati pe mine ca ieri nu am aparut,dar m-am intors tarziu de la ex,pe la16 si eram cheauna de foame,somn,plus ca tensiunea imi era destul de mica,iar pulsul si mai mic.No,a trecut si acest ex,ba chiar astept nota mare[:D],iar acum intru pe ultima suta,examenul de vineri. Mai fetelor eu vreau sa va spun azi,14.02.2010 ca va iubesc pe toate,imi sunteti tare dragi si ma bucur nespus ca am ajuns sa va cunosc!!![grup] Si va mai doresc tuturor celor ce sunteti intr-un cuplu sa fiti fericiti ca si in prima zi in care v-ati iubit!!! Baby deci si tu esti hotarata despre sezonul estival,bravas!!![pup] Dany ce face nepotelul?Un adevarat luptator,nascut destul de devreme,dar rezistent.[pup]dulce! Danuta multam de pumniii stransi,s-au simtit pe deplin.[pup] Dana ce faceti?Aveti zapada,ce fac baiatul?[pup] Miha hai la raport ca ma pregatesc sa arunc telefonul.Sunteti inzapeziti?Ia spune ce cadou ai pregatit pt serif?[pup] Noi azi plecam putin la cumparaturi pe la Carrefour.Ne vedem mai tarziu,va[pup] nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Buna ziua ! Nicoll , multumim de sentimentele ce le nutresti si iti uram si tie multa ,multa iubire![olala]Felicitari pt. ex si bafta la cel de vineri .[pk] Baby pai poate mergem am2 si atunci avem cum sa il distram pe Bogdanel . Vorbim .[pk] Danuta , mai ninge ? Si aici e cald sunt 0 grade .[flo] Pupici si o dumnica frumoasa ca noi ![:D] Dany 'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...