Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in arsita verii!


Recommended Posts

'Neata! Doina, ma bucur ca ai baietii acasa. Multa sanatate lui Dan! kokiy, Romanul e orasul meu natal, cica....desi nu prea-l simt asa - acolo locuiesc si parintii mei. Deichman avem si la Piatra, eu fetelor de acolo le iau papucei. Black, multa bafta in recuperarea banilor. Sincer, nu stiu cat costa, ar trebui sa intrebi un avocat ori la judecatorul de serviciu. Sau poti pune o intrebare la probleme legislative, poate e vreun avocat in zona. kriss79 e avocata si irinabobe, de asemenea, le poti trimite cate un PM, eventual. Despre noi numai bine, asteptam sa inceapa scoala, avem emotii...intre tinmp am fost 4 nopti in Bulgaria, in Nisipurile de Aur, la un hotel de 4 stele, all inclusive, a fost o excursie castigata de la o agentie de turism din Piatra, deci gratuita pentru noi. A fost SUPER si ne-a prins f. bine. O zi cat mai frumoasa va doresc! Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010) [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=LoraG76&catid=&search=Cauta&searchtype=2"]Lucrusoare la bazar umanitar[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele! E ok job-ul ,poate putin cam obositor ,dar macar e banos [:)]Am inceput sa fac practica in magazin mic,sa ma acomodez cu ritmul si documentatia,acum plec la Fagaras pe 9 sept . Black,poate ma ajuti [:D],cum naiba ajung de la Brasov la Fagaras ?ar trebui sa ajung pana in 12,00,iar trenul Bucuresti -Fagaras ajunge la 15,00.ma gandeam sa merg in Brasov si de acolo cu ceva pana la Fagaras. [pup] fetele ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspund repede pt Kokyi: pt Fagaras sunt busuri chiar din autogara de langa gara (de unde iau eu masina de Predeal) sau chiar masina de Sibiu. In medie se face o ora, costa 10 ron. Maine iau mai multe informatii, eventual un numar de telefon. Vrei sa-ti fac si rezervare? Trimit mai multe detalii pe PM. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na! Black, in casa am terminat, adica in camere, hol, mai avem la bucatarie caci daramam o soba veche si facem alta(asta mai saptamana viitoare).Dragos mai vomita? isi face singur sila de ceva? ai mei cand erau mici daca nu voiau sa manance isi faceau sa vomite...[bang][8D]Eu sunt data peste cap...la Bucuresti cand a donat Gicu sange pentru Dan...i s-a spus ca sangele lui nu e bun...s-a dus la Hematologie cand i-au spus ei peste trei saptamani de la donare si i-au spus ca e suspect de hepatita B.A repetat analizele si la fel a iesit: pozitiv la HepatitaB.Maine merge la spitalul Victor Babes in Bucuresti, i-am facut programare pentru analize si tratament [bang][bang]sa ii prescrie.Este ceea ce ne mai lipsea.Mi-am facut si eu si la toti analize.Momentan au iesti negative, dar eu trebuie sa le mai repet. Nu stiu la cat timp...[bang][bang]In fine...mergem cu toate "in cap"... Lora, ma bucur caci v-ati destins in acest mic, concediu! Kokiy, e bine ca iti place jobul. Va pup pe toate!!![pup][pup][pup][pup][pup][pup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, si tataie (tatal vitreg al finei mele) are hepatita B de 7 ani si cu toate astea il las fara probleme pe Dragos acolo. Stie ca nu are voie sa umble cu sange pe langa copil (daca este taiat el sau julit cel mic), l-am trimis la analize, transaminaze ok, are silimarina permanent de la mine. Ma ingrijoreaza in schimb mamaie (transaminaze ridicate, insa poate fi si de la depunerile de colesterol), o trimit si pe ea la testare. Daca boala nu este activa, adica nu are transaminaze marite sau la biopsie (ca mai nou asa cere protocolul) nu se evidentiaza leziuni, poate functiona normal cu regim (de importanta cruciala regimul) si cu hepatoprotectoare. Alcool deloc, pe viata. In fine, tu tb sa te retestezi la 6 luni. Si mai putina carne de porc, mai mult peste, vita, verdeturi, fara prajeli, ulei, rantas, apa cu litrii. Cu Dragos: i-am dat tot eu aseara cina, din nou in joaca, fara stress si a mancat tot. O fi fost doar o pasa proasta acum 2 zile. Lora, la care agentie turistica se dau gratuit excursii la mare? [:D] Sincer, ma bucur pt voi, mai ales ca si voi aveti un hop mare de trecut in toamna asta: Iustina studenta in primul rand la litere! [pup] Si iarta-ma, iarta-ma ca nu am apucat sa urez de acum o saptamana un... La multi ani plini de fericire, sanatate, ADELINA! Sa inseninezi numai cu zambete viata parintilor si a surioarei mai mari! Tot binele din lume! [pup] Detalii despre mot? Ce a ales? [:I] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

!Si inca un mesaj de La multi ani pentru sarbatoritii zilei: Multa sanatate, vise implinite si-o zi deosebita petrecuta alaturi de cei dragi! Liliac, ce mai faceti mami? Tot la tine si la Raducu ma gandesc, daca l-ai dat la cresa/gradi (noi ne-am razgandit in ultimul moment, poate in primavara), cum se intelege cu Andra (care-i deja o mare domnisoara), cum mai sunteti cu totii. Un mare [pup]! Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Black, la DCS TRavel.[:D] Doina, multa sanatate lui Gicu si sper sa nu fie grav! Black, multumim mult pentru urari![pup] A fost super la petrecerea ei de motz, am mers o noapte cu corturile cu nasii ei si cu multi prieteni buni, a iesit f. frumos. A ales farduri, lingura si telefonul roz al nana-sii.[:D] promitator, nu? Cu Iustina avem stress ca inca nu s-au afisat listele cu clasele...cica pana luni dimineata vom afla...[bang] In rest, toate bune, ceea ce va dorim si voua! Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010) [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=LoraG76&catid=&search=Cauta&searchtype=2"]Lucrusoare la bazar umanitar[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora,id="red"> cred ca Adelina va deveni o fashionista, clar! [8D] De fapt, cred ca explicatia suna de genul: va stii sa infrumusete orice situatie, va fi o persoana cu multe relatii/conexiuni, iar lingura sa insemne ca va da/lua totul cu portia, cu masura? Cred ca va fi o persoana cumpatata, preocupata de frumos/estetic, cu multi prieteni. Nu suna rau, nu?! [:D]

 

Nu prea inteleg cum asteptati listele abia luni. Voi inca nu stiti ce invatator/invatatoare va avea Iustina sau in ce clasa pica, colegii ei? Are si uniforma specifica? O duci tu la scoala de dimineata? Banuiesc ca sotul sta cu cea mica acasa. Doamne ce de probleme apar cu un copil la scoala, lectii, somn, colegi, teme.

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Am vb cu Gicu la telefon i-au luat analizele si doua dintre ele au fost cu plata(650 lei amandoua), iar pe 29 luna asta trebuie sa dea cu o zi inainte telefon sa vada daca au venit rezultatele si sa mearga pentru a i se pune tratamentul.Cu alcoolul nu le avea, doar o bere , ocazional, sau un pahar de vin tot ocazional.Rantasuri nu fac din principiu, grasimi nu mancam. Vedem dupa ce ii dau rezultatele care e treaba.Sper ca va fi bine, caci excese el nu a facut.

Black eu trebuie sa imi mai repet analizele la cat timp? Ieri mi le-am facut si a iesit negtiv, dar stiu ca perioada de incubare este mare...Am uitat sa te intreb ceva: adica sa ii gatesc fara ulei ? caci ai spus fara...ulei.la ce nu are voie.Avem porcii vietnamezi, care nu au colesterol.

Va pup! pe toate![pup][pup]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...