Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in arsita verii!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu am ce sa spun de bine: ieri l-am dus pe Dragos la pediatru, azi i-am dat o proba de scaun la analize (marti nu amancat nimic, ieri a mancat binisor, om vedea azi ce-si-cum). Pediatra mi-a confirmat ca Dragos arata bine pt inaltimea si varsta lui, doar ca mananca selectiv, insa daca vreau, saptamana viitoare il pot interna in spital pt analize complete, ceea ce voi face ca sunt deja la capatul rabdarii cu nemancatul lui.

Intre timp, ma pregatesc ca mama se intoarce din excursia ei din Franta, iau eu as mai pune ceva zarzavaturi pt iarna sambata asta. Nimic deosebit.

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor[pup]

si noi raportam ok, am fost un wek la ocean, frig ploaie, tipic breton[q]

cred ca wek asta dam o fuga in Spania, inca duc tratative cu al meu, sa fac putin soping si sa imi incarc bateriile.

alex a inceput de o saptamana scoala, este ok, incepe sa se adaptaze, incepe sa vorbeasca in franceza[olala] inclusiv acasa cu noi.

noi maine mergem sa il vedem pe bebe, sa ne citeasca triplu test, avem emotii.

cam atat de la noi[:I]

 

mai trec prin zona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina,id="red"> Dragos are tratament pt stimularea poftei de mancare. Joi il internez si pt analize. Pare ca are zile si zile, ieri a luat singur-singurel cateva linguri de tort (ziua nepotilor) si jumatate de papanasi fiert (facuti aseara de barbat'miu). Io nu-mi vad capul de treburi, acum de exemplu gatesc repede niste snitele si ma grabesc la un curs pana diseara.

 

Olim, id="red"> sper ca totul este bine cu bebelusul! Alex cati ani are de merge deja la scoala? Mie imi da cam 5 anisori... [:I]

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

black, alex implineste 4 ani in noiembrie, dar aici scoala incepe la 3 an, ecole maternelle.

ce ati rezolvat cu avansul la primul apartament, l=ati recuperat?

sanatate multa lui Dragos[pup][pup] si tie multa putere ca ai nevoie[flo][flo]

doina, multumim de intrebare[pup] am fost la eco, bebe pare ok, testul triplu test a fost bine, dar tot nu se vede clar ce este, desi doctorita spunea ca dupa picioruse ar fii fetita.

Pe 4 octombrie avem eco, sa vedem atunci.

 

va[pup]pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olim,id="red"> numai 4 ani? [:I] Si deja scolarel! La cum povestesti de Alex (din ce in ce mai putin [V], credeam ca-i mai mare! Cat despre bb, sanatos/oasa sa fie, ca restul vine de la sine (desi eu cred ca va fi baiat [;)]).

 

Nu am primit niciun avans, mai are termen pana la sfarsitul lunii. Ne straduim insa sa-i grabim pe chiriasii din locuinta 2 sa se mute mai repede. Dragos inca mucileste, am luat si eu de la el, insa pas sa lipsesc de la munca. Ma tratez din mers cu ceai si paracetamol.

 

 

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Eu sunt intoarsa pe dos... i-am facut lui Dan analize la urina- urocultura, caci avea un miros ciudat...si a iesit infectie cu pioceanic...asta e luata din spital..si e un virus al naibii rau de tot...si albumina in urina.Nu stiu ...cum??? Pentru infectie i-au dat Zanocin caci la ofloxacina a iesit sensibil, cica ofloxacina- ca medicament nu semai fabrica de doi ani...Nu stiu pentru...sau cauza albuminei in urina.

 

 

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...