Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in arsita verii!


Recommended Posts

black- acuma in noiembrie va avea 2 ani de balet. Ok a facut o pauza anu asta cateva luni dar s-a reintors. A fost ,,certata,, de antrenoare si acum nu are curaj sa mai lipseasca fara sa anunte.In vara in tramvai circula cu picioare sub ea( nu stiam de ce se uita lumea la ea) asta face si acasa cand sta pe fund isi baga picioarele sub ea... nu stiu cum naiba poate ..... Cand doarme , doarme pe spate si are un picior ridicat si alalalt peste... nu sta locului nici atunci...

 

La noi ploua...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare tuturor[pup]

mercedes[pup], eu si acuma la masa mananc cu piciorul sub mine, si in pat la calc tot asa stau, sa nu iti spun ca in faculta la cursuri[:I]

si vad ca si alex ma mosteneste, ii place sa stea cu piciorul sub el, mai ales cand scrie[bang]

la noi e frig, dimineata au fost 2 grade, la 8.30 cand l-am dus pe alex la scoala era geamu inghetat la masina, a trebuit sa rad toata gheata sa vad ceva[alcool]si e doar 21 octombrie.

 

black, iti doresc o zi scurta cu vizitele[pup]nu pot sa iti spun nimic de pretul la consultatie, depinde cat va plati impozit la stat.Noi aici platim de exemplu cea mai banala consultatie 24 de euro, din care primim inapoi de la stat 23.Dar sigur e mai bine decat acasa[:I]pupici lui Dragos si musai sa ii faci o surioara sa vezi apoi ce concurs la mancare,Sau poate daca l-ai duce la gradi, ar fii mai usor cu mancarea.Nu tin minte daca ai zis ca il duci[:I]Alex de cand ramane la scoala toata ziua si mamanca acolo, s-a schimbat enorm.Manaca tot, nu e mofturos, inclusiv legume papa, la ora 9 e deja in pat.Gradinita ajuta mult, zic eu!

 

doina, sanatate multa bebelinei[pup]sanatate si tie.venim si noi la dulceata de gutui, eu mi-am luat din piata una mare si o tin pe frigider ca miroase tare bine[:)] Aici nu am vazut dulceata, dar de pofta mi-am adus de acasa.

 

ma duc sa fac o tocanita de cartofi rapid, ca imediat apare al meu sot la masa.Acum mancam doar noi doi la amiaz, dar de azi Alex e in vacanta 2 saptamani, asa ca am ocupatie[pk]!

pupici tuturor[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

olim[flo]- deci e normal sa stea asa [:D]

 

Apropo de bebei-mie desi am la activ doi copii chiar imi era teama sa tin la inceput(sapt. trecuta) nepotica in brate. Plangea, plangea de ti se rupea sufletul dar dupa ce am vb. cu ea a tacut instantaneu si a si zambit. La biserica drept e ca, corul de acolo a fost nemaipomenit a tacut, a stat linistita cu ochii deschisi ascultand corul,slujba.

 

doina- pesemne ca ai foarte multa rabdare din moment ce faci atatea bunataturi!

 

black-se compenseaza agitatia din cursul saptamanii cu somahjul de acum nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Black, relatiile dintre noi sunt bune.Ne vorbim la telefon, ne vedem pe webcam, am fost la ei la botez , atunci am vazut printesa.Mi-e un dor de ea... [bang][bang] e mica sa vina cu ea pe vremea asta , iar Catalin lucreaza inclusiv sambata pana la ora 14.Ioana nu are decat alocatia fetei, au depus actele abia saptamana trecuta, cica nu au avut timp.

Mercedes , am rabdare multa...sa va inchipuiti cat am taiat la gutui...am fiert intr-un ceaun de 50.kg. gol de vreo 3 degete, cred ca au fost crude vreo 35 kg. fructe, taiate...am taiat cu fata aseara de la ora 19 pana la ora 1 si jumate.Azi l-am fiert, pus borcane , sterilizat. Acum daca mi-ar spune cineva sa fac un repetir cred ca il bat...Au iesit 24 borcane la 330 gr. si 29 borcane la 800 gr. Dar nu vor ramane nemancate, asa am facut si anul trecut si s-a ras tot.Mai am si de cirese, visine, prune si caise.Am pomii in curte .Toate sunt migaloase dar m-am invatat.Mai am gutui inca pe atat dar nu mai fac, le dau pe la prietene, la copii la Bucuresti sa manance asa dulceata le trimit eu.Nu mai am nici borcane goale, toate sunt pline.Si nu mai vreau sa fac, caci ajunge.Daca erati aproape de mine va dadeam sa faceti si voi, am niste gutui-gigant, am cantarit cateva si nu este nici una sub 1 kg.Nu au viermi, nimic...sunt o minune, poze!

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, multumim ca mai intrebi de noi...ne mai scoti din amorteala...eu am o perioada si aglomerata la serviciu si-s si mai nesociabila si obosita...si despre noi chiar nu stiu ce sa zic...suntem bine, noutati nu avem.

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, am si eu multe momente de oboseala...dar nu le las sa ma coplesteasca, imbin mereu cateva zeci d minute de odihna cu altceava, nu lasa sa ma puna jos...cand vad ca sunt mai nesociabila, ma scot singura din stare.Am lasat o data asa si am iesti greu din faza aia.[pup][pup]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora,id="red"> welcome! [olala] Speram sa treaca rapid perioada de oboseala, ceva vitamine iei in considerare? Cum merge cu clasa I? Tati o ajuta la lectii pe Iustina? [pup] si mai da si tu de stire ca sunteti bine si sanatosi!

 

Doina,id="red"> eu as abandona sa mai fac gem de-mi vb de zeci de kg de fructe! [help] Banuiesc insa ca sunt [pofta]. Sa aveti spor si pofta sa le mancati, zici ca sunteti o mica armata de oameni, cand ma gandesc ca tu gatesti in cantitati industriale. Din nou, de ce nu esti mai aproape de mine! [:D] [pup]

 

Olim, id="red"> nu, nu merge inca la gradinita. Din primavara, cel mai devreme si probabil pt 4 ore. Sa vedem pana atunci cine va avea grija de el, mai ales ca mamaie si tataie (cei care au grija de el acum) vor fi bunici cu acte in regula, caci va naste fina. Sper sa ai gura aurita (legat de surioasa [:D]), asteptam sa ne mai linistim cu mutatul si datoriile si ne punem pe treaba. Multa atentie la tine si la bebe, mai ales cand conduci sute de km. [pup]

 

Mercedes, [pup] nazdravanii! Fetita mai merge la logopedie? Ce anume face acolo? Dragos a inceput sa repete tot dupa noi, chiar si cuvinte grele, insa nu rosteste R. L-am invatat si poezii cu R, cantecele, insa nu merge.

 

Kokyi, id="red"> ghici ce?! Din 3 noiembrie se face Deichmann si in Brasov! [pk][pk] Sot ingrijorat deja, eu fac lista cu necesarul. [:D] Tie cum iti merge acolo? Te-ai acomodat? [pup]

 

Despre noi: santier la apartament, sot virusat, copil cu toane, ne uitam deja pt ofertele de Craciun (la cadouri). As vrea sa le iau din timp, sa nu intru in faliment peste 2 luni si nu am nicio idee legata de jucarii pt Dragos. Laptop mi se pare ca este prea mic, iar set Thomas complet cu sine, gara, bla-bla, prea scump.

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, incearca sa mai te refaci, cand poti.

Black, eu fac din astea caci am fructele din copacii din curte si se si consuma, iar daca nu se pastreaza foarte bine.Nu se mai stie la anu daca se mai fac fructele.Fac diverse cu ele , cornulete umplute cu gem, foi de prajituri cu diferite creme si gem...un lapte, un ceai cu paine si gem dimi sau seara...se consuma ...Asa de repede cadourile pentru Craciun?

La voi cum e vremea? la noi e acceptabila.

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...