Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regimul disociat 3/3/3


Recommended Posts

Buna,

 

nu stiu dak mai este activ subiectul,sunt relativ noua in ale forumurilor,dar totusi va scriu cateva randuri..

Eu am tinut un alt regim disociat: luni-lactate,marti-legume,miercuri-carne,joi-fructe,vineri-peste si in week-end rasfat cu unul dintre cele 5 meniuri cu care m-am acomodat cel mai bine..de regula am ales sambata:piept de pui si duminica-ori peste,ori legume.In termen de 16 zile(implinite azi)am slabit 6kg,dar eu mi-am impus restrictie de la sare,zahar,ulei,otet si condimente si atunci tot ce am mancat a fost fara gust,dar sincer cand urc pe cantar si vad k mai scad in greutate sunt atat de fericita si imi spun k merita fiecare masa pe care o mananc de foame si nu de placere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

 

eu am descoperit topicul asta pentru ca m-am apucat si eu de lunea trecuta de 3/3/3 si de sala si vroiam sa gasesc partenere de slabit [:D] Daca mai e cineva prin zona care tine asa regimul asta, il/o astept cu drag sa povestim, sa ne treaca zilele mai usor. In perioada asta de timp...adica 11 zile, eu am dat jos 3 kg...merg inainte..oi vedea ce-o iesi!

 

Mami fericita de [bebic] Cristi!!![avion] 09.03.2011

 

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!Si eu am inceput de astazi regimul disociat 3-3-3, eu am inceput cu lactate pt ca mai aveam prin casa niste branza,smantana,iaurt,lapte...etc si am zis sa incep cu astea,ca sa nu mai cumpar.....

Eu am mai tinut in trecut aceasta dieta si am avut rezultate f bune cu ea,pacat ca nu am tinut pana la capat si am inceut din nou sa mananc de toate.

Iau in fiecare zi cate un multicentrum pt ca daca nu ma cam doare capul,nu stiu de ce.

Diseara am sa vin la raport.....

va pup!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Buna ziua!

Vad ca sunt destul de vechi posturile de la subiectul acesta, dar sper sa mai fie doritoare de a slabi

Eu am inceput acest regim de luni, cu lapte si acum sunt la seria de legume si fructe.

Cel mai tare imi este frica de perioada de carne pentru ca am probleme cu tranzitul intestinal si nu stiu cum voi face.

Din pacate, nu pot merge la sala pentru ca pe fetita mea de 2 ani si 5 luni nu am cu cine s-o las.

Oare se poate slabi fara sport?

 

Valentina, mami de Alexandra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...