Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie - februarie 2006! (20)


Recommended Posts

Salutare si de la noi, eu am fost cu Alain toata saptamana trecuta ieri a mers prima zi la Centru de Activitati si mi-au dat programul in sf Cand ajung acasa vad ca au iesire la un lac la Vieille Forge unde a luat prima data capusa[bang] nu va zic ca mi-a stat inima in loc cu toate ca il dadusem cu repulsiv. Cand a ajuns acasa ca un purcel de murdar a fost direct in vana si la purechiat [:D] a scapat cu bine ...fara nici o insecta.

In rest noi ne cam pregatim sensibil de vacanta [:D] dedata asta m-am ocupat eu de rezervazi si hotel, merem la inceput de sept o saptamana in cea de-a doua vacanta de care in special al meu sot are nevoie ca pe mine ma cam incurca dar mai fac mutre acum. Am gasit o oferta super ok si mergem in Insulele Canare in Fuerteventura, habar nu am cum o sa fie ca nu am mai ajuns pe acolo dar sper sa fie ok, bilete de avinon am gasit la pret f bun .

Iulianaid="red"> frumoasa supriza si eu trebuie sa ma gandesc ce ii fac sotului de ziua lui, noi ne cam aniversam impreuna ca el e pe 30 si eu pe 29 . Habar nu am ce cadou sa ii iau eu mie stiu ce imi trebuie cu asta rezolv usor [:D]

Gioid="red"> super ca se descurca tatal tau mai arar asa barbat care sa se descurce, al meu cred ca si-ar comanda mancare si ar reinaczi mancare congelata [bang] pana pusca , cartofi prajiti poate ar face si el

Cosmina id="red"> vad ac e in vacanta, [pk] super.

Marakiid="red"> cum stai cu kg eu stagnez cu nesimtire dar nici sport nu am facut nu stiu ce e cu mine [bang] numai as zacea toata ziua ba ma mai doare si stomacul desi balotez toata ziua [:D]

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare gagici...eu am fost la munca ca am avut 2 zile activitate...am palavragit cu fetele,tare bine a fost

 

G i O nu stiu cum este prietena socrului [:D]nu ne a facut cunostinta ...ma bucur ca iii place la puiul mic [pk]

Silvii [alcool]numai a 2 a vacanta la tine?....pai mie mi se pare ca tot timmpul va prregatiti de vacante [pk]bravo voua

Toanca cred si eu ca i a placut sotului surpriza...la multi ani

 

tb sa merg la piata [alcool]

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am reusit eu sa branzez si sa reinstalez netul dar tot prost merge [bang]. Am uitat sa va zic ca am vb azi cu Ana, au o vreme super la mare dar ii erau cu mici pb de sanatate piticii.

Va las ca pe mine ma asteapta seara de calcat si uitat la desperate house wive's [:D] si baut un pahar de vin rosu [:D]in completare. Azi toata ziua am smotruit nu stiu cum o sa ma organizez cu tot ce am de facut dupa ce incep si scoala si practica ....

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna doamnelor,imi scuzati absenta dar se pare ca ma cam depasesc pb. de zi cu zi, n-am mai apucat sa intru. Deci, dupa ce am venit din concediu ni s-a pus pata sa schimbam masina, asa ca ne-am apucat de cautat, am luat un Megane, break, frumusel, am vandut-o pe a noastra, ocupati vreo 2 sapt cu asta. Acum avem alta treaba, renovam parterul casei, cauta mesteri, oferte de usi, gresie, faianta, vopsele etc etc. Printre ele am facut un weekend la munte, am prins o capusa, acum iau antibiotic. Faza cea mai tare e ca eram data cu spray...special.

Ioana mare intrebare, aveai la ultimul botez o floare in par fff. sic, de unde ai cumparat-o? Mama daca ai sti cum mi se potriveste mie cu tinuta ptr. nunta de sambata....vreau si eu ceva asemanator si nu gasesc.Felicitari ptr. Edi, cumintel baiat, iar Marco am vazut ca mai nou merge si la tenis.

Toanca super surpriza, cred ca a fost incantat Victor, iar plecati pe undeva.

Cosmi am aceeasi parere cu tine, silvia e intr-o vacanta cotinua.

Maraki am vazut pozele pe fb. esti o doamna super .

Noi suntem bine, Tudor e un nazdravan, i-a cazut un dinte si lui, a spus" doamne in sfarsit mi se intampla si mie" am impresia ca v-am mai spus asta, ma scuzati daca ma repet.

 

 

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Noi bine, ieri fara curent pana seara tarziu...asa ca nu am facut mai nimic ieri. azi vreau sa fac curat si sa calc ce mi-a ramas de aseara.

 

Silvia ce fain de voi!!! va invidiez, sincer[:D]. ce as mai merge si eu undeva....dar.....nu le putem avea pe toate.

Cosmi am inteles...credeam ca v-a prezentat gagica.

Miha sa folositi sanatosi noua masina si fara incidente. Spor la renovari si sa gasiti mesteri cum trebuie.

Floarea din par e de fapt o cordeluta pe care e aplicata acea floare. sunt ieftine...3-6 lei depinde de unde le cumperi. La magazinele cu accesorii pt. par, gat, maini le gasesti. trebuie sa fie si prin Cluj dintr-astea...no name[:D].

A venit zana maseluta la Tudor?

 

o zi frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha id="red"> sa ai grija cu tratamentul pt capuse, ia Amoxicilina 10-14 zile chiar daca e mult. La cat timp ai vazut-o ? Ai avut eritem mare langa ea? Sa folositi sanatosi masina [pk][pup] ma bucur tare pt voi si noi vrem sa mai luam o masina dar pe la sf de an cand o sa avem banii [:D] ca nu prea reusim sa adunam la cat suntem de cheltuitori. Pt accesorii de par vezi la Meli Melo ca aveau chestii faine in CJ si e un magazin mic de tot in randul cu tonete din Mihai Viteazul vis-a-vis de piata, e un magazin mic cu accesorii de par si cosmeticale eu il vizitez mereu.

Giova id="red"> lasa ca si voi ati avut super concediu , trebuie sa facem si noi o Turcia anul viitor. Vacanta asta al meu sot a dorit-o ca pana la Craciun nu mai are decat vreo 2-3 we libere si face cam 10 garzi pe luna [bang] e super obo si a zis ca daca prinde ceva timp liber vrea sa calatoreasca si sa faca vacante desi coste cam mult . Oricum ca inainte cand auzeam de Canare sau alte insule mi se pareau inabordanbile, la preturi pe net nu e chiar asa daac va interseaza eu am luat cu booking si am gasit Hotel de 4 stele cu demipensiune cu 850 euro pe saptamana camera familiala, eu zic ca pretul e super ok in Grecia am dat mai mult pe zi . Si eu vreau sa fac curat in dulapuri ...again sa vad ce mai arunc si sa aranjez camara pt preparatele de toamna.

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, sa stapaniti sanatosi masina!

Iar capuse????

Silvi, wow....Canare!

Bravo! Si eu te invidiez[:D]

Nici nu vrea sa ma gandesc ce de bunatati o sa incepi sa prepari pentru iarna[:D]

GIO, bine ca nu mai plange E la gradi

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir fetelor sa va zic ce draci avem sa nu ne mai invidiati pt vacanta in Canare [:D] ne suna azi cei de la Pegeot unde avem masina in service ca au reparat masina cu 1000 de euro cat prevazusera dar ca de la Controlul tehnic au respins-o ca trebuie schimbate cauciucurile pe fata si sistemul de esapament ca are prea multe noxe adica inca 300 euro cauciucuri si 600 euro sistem esapament era sa faca infarct la meu sot cand a auzit ca trebuie sa dea vreo 2000 in total [bang] asta zic si eu surpriza . Asta e cu masina mai veche belele cand nu te astepti , ma si enerveaza ca nu trece luna fara cheltuieli majore la noi a fost vacanta, Romania, acum masina, vacanta iar si in sept scoala mea si regularizarea la impozit ...cum zice al meu sot isi petrece viata in spital si banii se duc nici nu-i vede [:D]

Nu va zic ce spaima am eu in mine cu capusele astea cand vine Alain e direct in baie la purecat si la facut de baie [:D] la ora asta e deja in pijama ca nu are rost sa ii mai dau haine de casa ca il vad cam varza.

Iulianaid="red"> sa stii ca anul asta nu fac mare lucru pt iarna ca nu prea sta in camara mea, zacusca de vinete ca le place la baieti si muraturi si poate ceva zarzavaturi si gata nu imi mai bat capul.

Eu cred ca mi-am deschis ulcerul nu stiu cum am reusit culmea cand mancam de toate nu tineam dieta sau ceva dar imi e tare rau sunt cu Inexium luat in portie dubla si asta da o sete de mori [bang] Va las si va doresc o seara frumoasa eu am program de calcat + vizionat filme , al meu sot isi comandase ceva concerte si le-a vazut azi [:D] imi venea sa si rad un pic cand il vedeam cu privirea cam catranita uitandu-se la concertele lui [:D] poate se mai domoleste cu comenzinzile pe net cu un drum .

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, 2000 de euro zic si eu cheltuiala neprevazuta[alcool][alcool]. Cam nasol momentul.

Deci nu mai faci bunataturi?

Si eu cred ca am o problema cu stomacul...m-a pus naiba sa iau pastile cu otet de mere (ca cica ajuta la slabire[bang]) si, de catvea zile am niste arsuri in capul pieptului de nu ma vad. Asa ca si eu iau Dicarbocalm; in schimb incep sa devin din ce in ce mai pufoasa[alcool][q]; nu stiu cum naiba dar am ajuns la 57.2 kg[q]

Astept sa venim din Germania si ma bag la cura drastica de slabit ca nu mai tine smecheria[bang].

Sa aveti o seara placuta

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...