Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta *112*


Recommended Posts

Si noi am iesit zilele astea,am fost la farmacie dupa tetine,a flirtat cu fetele de acolo,le-a zambit intr-una,le-a zapacit[:D],a cercetat tot sensiblu-ul..si in spate,sa nu ii scape nici un cm necercetat si am plecat frangand inimile fetelor.[:D]Ne-am plimbat si prin parc,a fost placut.Azi a fost mai mult soare cu dinti..dar vine ea si primavara aia.

O seara placuta tuturor.[flo]

 

POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]

 

Speranta si incredere pentru David id="red">

Bazar generalid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daa, soare cu dinti. Eu cred ca a racit Alexia afara, vremea inselatoare...luni seara febra, marti starea de bolit, martie seara frectie cu Carmol, miercuri a ramas doar niste tuse si mucozitati. Daca o fi viral, atunci d'aia a luat si Ana, doar ca e a fost mai rezistenta, a copiat doar lumanarile de la nas, nu a facut febra. Azi mi-am pus o vopsea in cap, adik pe par, si nu m-am incadrat in timpul estimat de mine, asa ca s-a trezit Ana si a avut un soc, a plaaans taree mult cand a vazut asa Ghionoaie( io cu vopseaua pe par). M-am spalat repejor, si si-a recapapt zambetul...doamneee, stau si ma gandesc ce ar fi foast daca nu exista uitarea, va dati seama cate faze urate ar fi acumulat omul de la nastere?! Ar fi fost un adult socat![:D] Cris mami de Alexia & Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Crixia ai socat kupilu, saraca Ana.[:-)))][:-)))] Eu am avut o f za din asta cu Teo, cand dupa baie, din comoditate nu-mi uscam parul, ci imi puneam pe cap un prosop, era jale mare, pana nu-l dameam jos nu se potolea din plans.[bang] Sanatate la mucioase![pup]

Leditia de mic "rapeste" inimile la fete [8D][pk], bravo lui, daca are cu ce [pk].[pup]

 

Si eu am fost saptamana asta "lovita" de virusuri, luni chiar m-am simtit rau, iar Teo s-a oferit sa ma "ingrijesca", adica sa stea langa mine in pat si sa ma mangaie.

va doresc o seara buna si linistita![flo]

 

*****************************

Sa-l ajutam pe Florinid="blue">

 

***************************************

Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

 

--------------------------------------------

 

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!id="blue">

***************************

 

[foto]1 , 2, 3

filme cu noi

 

Camelia cu Alexandra -Elena id="red"> [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia id="red"> [bonjovi] (5 aug 2007)

 

Tudor Gheorgheid="red"> - Dorul calator

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Ce soare frumos e afara si noi suntem cam toti avariati. Eu sunt virusata de o sapt. jumate si inc aam niste dureri crancene de cap, Vladimir ttuseste urat, face febra, Stefan are otita... Bine macar ca a venit primavara, sa scapam odata d etoate bolile astea. Vad ca nu suntem singurii, asa ca va doresc sanatate tuturor! Aseara cautam ceva pe Google si asa am ajuns la un topic al nostru din anul 2004. Se faceau pariuri daca Stefan va fi fata sau baiat... Imi e dor de cele ce scriau mult pe atunci si tineau topicul activ... Si mi-am facut si mea culpa, promitandu-mi sa scriu si eu cateva randuri azi [:D]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! ce mai faceti fetelor? A venit caldura. ce frumos! abia asteptam sa vina si zile mai calde si mai frumoase,sa putem iesi la plimbare. si sa pun mandra la alergat sa dea burtica jos[:D]. ca statul in casa atata timp...... acum a reinceput si dansurile,deci facem si miscare mai multicica si poate ne mai subtiem pana la vara. si noi ne-am trezit cu o mica raceala,dar se pare ca pastilutele care i le dau pentru imunitate si-au facut efectul. nu a mai facut febra,tusea a trecut in 2 zile,a curs nasul pana a iesit toata raceala. de data asta nu am mai ajuns la antibiotic[:)]. Va doresc un inceput de saptamana frumos si cald! [url="http://www.dropshots.com/bettyknicoleta"]POZE NOI!serbari[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor ce faceti,pe unde hoinariti cu bebii vostri [pup].

 

 

bettik si noi avem rosu in gat si ne-a dat antibiotic zinat si un tratament de imunitate care l-am luat multe luni la rand si a fost bine si cum l-am oprit am facut rosu in gat de 2 ori intr-o luna.[q].

 

este foarte cald si frumos afara dar vremea asta este cam inselatoare si am inteles ca de marti vin iarasi cateva ploi.[pup]

 

Anamaria [mamica] de ROBERT GABRIEL id="blue"> (17.10.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!

sunteti cu treaba sau va plimbati???

 

anaROBERT pana da caldura pe la pitici in tabacarie, sa speram ca aduc si bancile si am mai mers la un peco cu jocuri de pe varianta...

 

circula o viroza de primavara, de ieri si fata mea e cu mucozitati, fara febra, rosu in gat sau alte simptome, a vazut-o doctora si ne-am lamurit, dar i-am bagat pe tratament pe amandoi-apa de mare-sterimar la greu in nas si in gura(distractie la maxim), vibrocil si Acc- uuuuff ce m-am speriat de la asta ca scoate mucozitatile pe jos si cand am vazut in olitza prima data nu stiam ce este si din ce cauza

 

asadar sanatate bolnaviorilor, ca vad ca nu suntem singurii [flo][pup]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sanatate bolnavoirilor![flo][pup]

 

Noi ne pregatim de botezul finutului, care va fi sambata [pk].

 

[?]De ceva vreme Alex se plange de durere de burtica, am fost la medici, i-am facut analize (urina, sumar de urina, coproparazitologic, analize de sange), eco, dar degeaba, au fost cateva zile cand nu s-a vaitat dar a reinceput sa se vaite si pracic nu stiu care ar putea fi cauza. Medicul de familie i-a dat dbridat, dar nu a fost nici-o ameliorare.[bang]

 

Va doresc o seara buna!

 

*****************************

Sa-l ajutam pe Florinid="blue">

 

***************************************

Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

 

--------------------------------------------

 

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!id="blue">

***************************

 

[foto]1 , 2, 3

filme cu noi

 

Camelia cu Alexandra -Elena id="red"> [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia id="red"> [bonjovi] (5 aug 2007)

 

Tudor Gheorgheid="red"> - Dorul calator

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, distractie placuta si sa fie norocos crestinul!Alexandrei ar trebui sa-i faci o scopie cu bariu...eozinofilele cum au iesit?..sa nu aiba paraziti...scaunul, copro? daca te pot ajuta cu ceva...imi spui...[pup]

Dana, sanatate multa Nanei si febletei mele[pk]! Am patit la fel la Bianca anul trecut. La ea se lasa cu varsaturi numai cu mucozitati, mancare insa nu...In schimb am folosit batista bebelusului si chiar cu ff mare succes...[pup]

Ana, nu trebuie sa renunti la imunostimulatoare..in timp isi fac efectul...La Andreea(fetita cea mare) am fm folosit Ribomunyl cca 7 luni si de 6 ani imi face doar forme usoare de raceala, in conditiile in care pana la el imi racea din 2 in 2 saptamani si deja ajunsese la diagnosticul de bronsiolita astmatiforma....sanatate maxima baiatului![pup]

Citat:
Buna ziua!

Ce soare frumos e afara si noi suntem cam toti avariati. Eu sunt virusata de o sapt. jumate si inc aam niste dureri crancene de cap, Vladimir ttuseste urat, face febra, Stefan are otita... Bine macar ca a venit primavara, sa scapam odata d etoate bolile astea. Vad ca nu suntem singurii, asa ca va doresc sanatate tuturor!

Aseara cautam ceva pe Google si asa am ajuns la un topic al nostru din anul 2004. Se faceau pariuri daca Stefan va fi fata sau baiat... Imi e dor de cele ce scriau mult pe atunci si tineau topicul activ... Si mi-am facut si mea culpa, promitandu-mi sa scriu si eu cateva randuri azi .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
align="right" id="quote2">

Si mie Cornelia imi este dor....daca ma gandesc bine...noi trei(si Crixia) suntem veteranele ramase ale topicului de inceput...ce vremuri....[colegi][colegi][cor]

 

<<<Doar eu si lumea intreaga!>>>

 

Sa-l ajutam pe Florin!id="red">

 

Blogul lui Mihaita

Blogul lui Bogdan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Citat:

Alexandrei ar trebui sa-i faci o scopie cu bariu...eozinofilele cum au iesit?..sa nu aiba paraziti...scaunul, copro? daca te pot ajuta cu ceva...imi spui...
align="right" id="quote2">

 

Tania, eozinofilele au iesit 2, pe RI de la laborator limitele sunt 0-4, la copro nu a iest nik, am repetat si probe din 4 in 4 zile si nik, antigenul pentru giardia este negativ, urocultura sterila, la eco totul era in limite normale, singurul care nu l-am facut este scopia cu bariu, dar chiar nu stiu cum ar reactiona/colabora Alex, ne-a facut adevarat circ la recoltarile de sange si... eco [bang](asta pana a vazut cu ce se "mananca").[bang]

 

Ca scria DanaAlex de viroze, cica este "la moda" [bang] in oras o enteroviroza, care se lasa cu scaune moi, febra mare si deshidratare rapida.[bang] Sper sa ne/va ocoleasca![flo]

 

[pup]Va doresc o seara buna![flo]

 

*****************************

Sa-l ajutam pe Florinid="blue">

 

***************************************

Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

 

--------------------------------------------

 

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!id="blue">

***************************

 

[foto]1 , 2, 3

filme cu noi

 

Camelia cu Alexandra -Elena id="red"> [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia id="red"> [bonjovi] (5 aug 2007)

 

Tudor Gheorgheid="red"> - Dorul calator

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...