Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta *112*


Recommended Posts

Se pare ca poporul a iesit din hibernare! Eu cam asa simt pulsul orasului. S-a aglomerat orasul brusc, toata lumea are cate ceva de rezolvat, de renovat, curatenie... si normal in aglomeratie se transmit si virusii mai repede.

Alexia a fost mai mult racita, la fel cum spuneti si voi, mucozitati, tuse tot din cauza lor...am pus-o pe picioare. Cred ca de asta seara reia, acum e la bunica si ma sunase ca e cam blegita, se pare ca au iesit azi la gradi afara. Normal ca nu s-a gandit sa-si puna haina, cine i-a supravegheat nu stiu cum le-a spus sa iasa...cred ca diseara iar frectie cu Carmol, paracetamol si stat in pat!

Ana e bine, m-am laudat degeaba ca nu papa noaptea, iar a revenit! O mai las poate isi schimba singura prg. Este fan perdele, mi-a tras de pe sina si perdeau si draperia, 2 seri la rand tati le-a repus, pana cand s-a enervat si a improvizat o frana pe sina( originalul s-a pierdut).

 

Camelia, iti zic d'acuma Sa va traiasca micul crestin!! E primul fin botezat de voi? Cica e bine ca primul sa fie baietel!

 

 

Cris mami de Alexia & Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai, c-am revenit...ca in vremurile tineretii [:D] Dady si Cornelia stiu!!

Nici nu v-am spus totul despre Alexia....intre timp a varsat, a avut 2 scaune moi, dar n-a facut febra...sa vedem cum va fi la noapte.

 

SOmn usor tuturor! si pt maine o zi scurta, ca-i vineri! [pup]

 

Cris mami de Alexia & Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!!!

m-ati facut curioasa si am deschis capitolul 1 al gastii...doamnelor, ati inceput din 2003, chiar ca erati tinere[:D]...eu nici nu stiam de DC pe atunci, nici sa am un copil nu ma gandisem[8D]deci subiectele cu bebici nu faceau obiectul interesului meu de atunci...si uite in 7 ani ce mi-am schimbat orientarile si prioritatile [:D], de anul trecut sunt si o "tanara" cititoare-scriitoare pe DC (gen babutza "tanara pensionara")...

 

oricum, una peste alta [pk] cinste voua care faceti ca acest topic sa fie activ de atatia ani si propun ca pe 10 iunie sa serbam 7 ani de existenta...sa fie ziua "Gasca de Constanta" [pk]

[si-eu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nostalgii [:D]... Uitati-le aici pe mandrele noastre (Alexia Crixiei si Maria mea), acum 6 ani:

http://family.webshots.com/photo/1148365400046661144oZCzxi

 

Si apoi gasca de atunci cu Tania, Oana si July.

 

Uauu si ce semana Vladimir cu Maria. Noroc cu Dana, ca am regasit link-ul la poze

 

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello de weekend!

Noi raportam o ameliorare peste ziua de ieri, dar dis de dimi a pocnit-o iar! Cred ca a gustat ea ceva interzis aseara la culcare...investighez eu! Oricum si azi era zi de regim, ceai si medicatie! Grija mare, cica misuna prin gradinite entero..

 

 

[:I] Cornelia ce vremuri!! Si in urmatoarea poza, ma uit la Dady, acum sunt si eu ca ea, cu 2 cucuiete! Da Cornelia, Vladimir seamana cu Maria!!

Ce nostalgie ma cuprinde!! DanaAlex, ar fi ceva sa ne reintalnim, poate coacem ceva pana la vara! [pup]

 

Va doresc un we frumos!

 

 

 

Cris mami de Alexia & Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Crix [pup] multa sanatate Alexiei! Intr-adevar sunteti frumoase, cand a vazut Alex poza cu voi, nu-i venea sa creada ca o vede pe Alexia bb.[olala] Da Cristina, azi botezam primul finutz, care este baietzel, se numeste Stefan Alexandru. Multzumesc de urari, sa fie micutzul sanatos si noi sa putem sa-l rasfatzam.[:D]

Am admiarat pozele din albumul Corneliei si, am vazut ca Maria seamana cu mamica ei, deci si Vladimir tot cu mami a lui seamamana. [pk]

 

Madamsadamy pe 23 ati avut petrecere [8D], sa creasca mare si frumos Andrei si sa va bucurati de el.La multi ani!id="blue">[flo]

 

Va doresc we placut![pup]

 

*****************************

Sa-l ajutam pe Florinid="blue">

 

***************************************

Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

 

--------------------------------------------

 

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!id="blue">

***************************

 

[foto]1 , 2, 3

filme cu noi

 

Camelia cu Alexandra -Elena id="red"> [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia id="red"> [bonjovi] (5 aug 2007)

 

Tudor Gheorgheid="red"> - Dorul calator

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!!!

 

Nasha Camelia - eveniment important azi la voi, crestinarea micutzului[flo] distractie frumoasa la petrecerea de botez, toate cele bune finului

 

Crixia, enteroviroza "misuna", se face vaccin impotriva acestui virus (il cheama rotavirus) ca simptome febra, varsaturi, deshidratare, dureri de burta, dureaza cam 3-4 zile pana la 7/ episod (ca orice virus care se respecta si trebuie sa-si faca mendrele) si trebuie trecut copilul pe regim alimentar - este periculos doar daca ajunge copilul sa fie fff deshidratat...zici ca sunt doctorita[:D]eeee am tras la Nana cand avea 1 an - 2 episoade si pe Tibi l-am vaccinat ca sa fiu sigura

...sigur ca da [pup]

 

toate cele bune ...[flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaAlex, asa e cand te ne incearca virusii astia copii, prindem experienta! Prb e ca acum mare, Alexia refuza regimul, fitze taica, imi vine s-o... Hai paine prajita cu branza de vaci, ba nu, zice ea, paine prajita goala, apoi sa-i pun pe ea unt si telemea. I-am dat pe un colt si in rest i-am zis ori cu vaci ori goala, ca nu stau cu tine numa pe wc!! Eeee!

 

 

Sar'naa Camelia..eram si noi mai tinerele! [:I]

 

Cris mami de Alexia & Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...