Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Nu stiu daca e valabil in toate statele dar eu unde am intrebat pe la scolile de aici acceptau transfer credit( chiar si international) doar daca erau sub 10 ani vechime. Ce am aflat eu si sa stii ca nu mi-a zis nimeni este ca poti, contra unei sume de bani, $70 parca, sa dai examen la unele din clase ( CLEP se cheama) si daca il iei nu mai faci clasa aia. Ti se recunoaste dar nu se in calcul la GPA. De asemenea se mai accepta niste credite pe baza de portofoliu. Inteleg ca esti suparata. Cei mai multi au valorificat facultatea din Ro margand la un master doar ca nu e tocmai accesibil/potrivit pentru oricine. Ai zis de trigonometrie ca n-ai facut si ti-e greu. Eu n-am facut engleza deloc in Ro si cand am venit aici acum 8 ani stiam 5 cuvinte. Anul trecut cand am dat placement test ( la 45 de ani) m-am plasat la college level english 101 in timp ce copiii astia care au facut 12 ani de engleza aici se plaseaza in proportie de 40% sub college level. Eu zic sa nu te descurajezi si nu te mai enerva si tu pentru orice[:D] Macar incepi si vezi cum e.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174875"]>>>Continuare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...