Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Mirela, stiu ca poti si fara el. Imi pare rau ca ai de trecut inca un hop in viata ta. Gindeste-te ca nu e cel mai mare. Poti veni aici pe forum sa-ti versi of-ul, vei gasi intotdeauna pe cineva cu umeri largi... Uite ca a zis-o el cu luna de gindire. De data asta stati departe unul de altul si vedeti voi ce iese. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirela [flo] Inca nu te gandi la cumparat apartament in alta parte. Da-ti un termen: o luna, doua, trei, - cat crezi tu - in care sa fii dispusa "sa astepti". Iti ajuta la moral chestia asta, chiar daca in practica la sfarsitul celor 3 luni ai sa ajungi in acelasi punct. Macar sa fii tu linistita sufleteste ca ai incercat, fiind si copiii la mijloc. Dupa perioada asta trage o linie si hotaraste-te. Nu lua nici o decizie acum, sunteti prea bulversati amandoi. Eu iti urez sa fii tare! Stiu ca doare al naibii de mult. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor! Inca nu pot sa imi cumpar apartament in alta parte(ar trebui sa vindem intai casa),ma gandesc doar la o reorientare daca peste o luna chiar divortam... Nu prea mai am aici ce sa ma lege,si as vrea sa incep o cu totul alta viata... Va fi greu...,dar si mai greu mi-ar fi sa raman aici. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai, Mirela. Si oricum, asta e plan pe termen mediu, nu pe termen scurt.- ai timp sa te decizi ce vei face. Acum insa...asteapta.- e cel mai nimerit lucru de facut. Lucrurile vor evolua intr-un sens, dar nu-ti imagina ca intr-o luna vei finaliza ceva. Rabdare muta si putere! Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, cand sa ma bucur si eu si sa beau sampania cu tine (pt. ca in week-end n-am avut acces la internet), hop, se schimba situatia radical si Dl. pleaca iar (din motive puerile), m-am enervat rau! [bang] Te admir ca tu reactionezi totusi asa rational si cu calm in situatii de criza! Eu sincer il aruncam pe geam! Pe urma poate mi-ar fi parut rau, dar in prima faza, asta faceam. Asa cum spun si fetele aici, e CLAR ca el NU STIE CE VREA INCA, ceva undeva s-a intamplat, e in faza in care el NU stie ce sa aleaga si se comporta ca leul in cusca. Eu raman la parerea mea ca mai e cineva pe fir! [bang]. Tu trebuie sa te gandesti foarte bine la viitorul tau si al copiilor, trebuie sa te gandesti daca il mai poti accepta asa in cazul in care iar se intoarce si iar pleaca, nu poti trai in nesiguranta asta. Din pacate, deocamdata nici el nu stie ce vrea si numai cand o sa aiba raspunsul, poti lua si tu o decizie, asta daca mai poti astepta tu pana atunci. Iti doresc multa tarie si mult curaj! Noi oricum iti suntem alaturi si vom plange si ne vom bucura cu tine, dupa caz! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou... Bluel draga,nu ca nu l-as fi aruncat pe geam,dar pune cele 51kg.ale mele sa ridice cele 78kg.ale lui[help][help][help].Si daca chiar as fi reusit,stam la parter,deci nu erau prea mari daunele[:D]. Se pare ca am dormit bine azi noapte,caci vad ca sunt pusa pe glume... Ei,al meu sot a sunat ieri din nou sa imi spuna ca vrea sa isi vada copiii si sa isi mai ia niste lucruri... [blabla],si un refuz categoric al meu...Doar nu ne jucam bambilici... Am hotarat sa ii pregatesc eu ce are nevoie,si le las in curte azi,cand dorm copiii...Si ii pun si niste poze...De vazut ii va vedea in weekend(daca nu plec cumva din oras[fuga][fuga][fuga].E dureros si pentru ei ca nu e,iar cand a plecat de-abia i-am linistit din plans... Pustoaica intelege deja[bang][bang][bang],si ma intreba de ce s-a suparat tati pe mami,daca mai vine inapoi,iar daca cumva mai scap cate o lacrima,e o dulceata,ea ma sfatuieste sa nu mai plang,caci ea ma iubeste.... La nici 4 anisori,mie mi se pare ca e deja matura ca la 10-11.... Acum,cel putin o luna,nu vreau ca noi sa ne mai intalnim,decat eventual cand va veni sa ia copiii...Am si eu nevoie de timp de gandire,la fel ca el. Va [pup][pup][pup]si mai tinem legatura. Ah,si oricum la sfarsitul lunii desfacem sampania,indiferent de situatie! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce cred ca ma ajuta pe mine? Dupa moartea primului puiut,credeam ca voi muri si eu...,dar uite ca traiesc!Nu cred ca inafara puiutilor m-ar putea afecta cineva...Si nici nu vreau sa am ganduri prapastioase....Deci,durerea de acum e mare,dar nu se compara cu cea prin care am trecut...Cred ca si al meu sot e putin dezorientat de faptul ca sunt atat de tare... Stiti cum se spune..."Nu da,Doamne,omului cat poate duce!"....Si eu sunt surprinsa,credeti-ma! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, ai povestit de "vacanta" ta cu cei 2 copii si nu incetez sa ma mir de forta ta. Eu care ma consider destul de tare si in forma, am fost la mare cu gemenii de 2 ani, sotul si mama si ne-am intors praf de obositi. Daca era dupa mine, nu stateam mai mult de o saptamana, dar m-am gandit la pitici ca le face bine marea. N-as pleca singura cu ei nici sa-mi ofere cineva vacanta de 7 stele, mai bine acasa unde pot sa-i duc la gradinita si sa mai respir. E mai simplu sa mergi la serviciu 10 ore/zi decat sa cresti copii si sa faci gospodarie in timpul asta. Iar sa cresti singura 2 copii este un efort care te va solicita zi si noapte. Totusi, sunt convinsa ca vei face fata cu brio. Nu e drept sa-ti faca asta tocmai sotul tau care ar trebui sa te sustina, dar n-ai cum sa-l fortezi. Sfatul meu: solicita-l in probleme care tin de copii, implica-l financiar si moral. Nu face greseala sa iei totul asupra ta, vei avea nevoie de ajutor in cresterea copiilor iar el ESTE OBLIGAT SA FIE TATA chiar daca nu ar mai fi sotul tau la un moment dat. Nu neglija aspectul financiar, copiii se cresc cu bani. Ai posibilitatea sa platesti o femeie ajutor la menaj si copii ? Fa-o ! Daca-ti lasa casa, primeste. Daca nu vrea sa ti-o lase, pretinde-o. Ma uit la noi ca uneori abia ne ajung banii si suntem 2, copiii merg la gradinita, sa vezi mai tarziu cate le vor trebui la scoala. In al doilea rand, lasa-l sa ia si el copiii, e bine sa se mentina relatia intre el si copii. Imi pare nespus de rau pt ca treci prin asta. Multa tarie iti doresc, Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...