Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Mirela, Nu uita ca el este cel care a plecat, deci trebuie sa-l faci sa inteleaga ca, in aceste conditii, nu te mai poate "deranja" cu telefoanele si prezenta cand vrea el. De data asta, poate ar fi bine sa stabilesti tu regulile jocului! Cum te descurci tu? ce fac copiii?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Bluel
Mirela, Nu uita ca el este cel care a plecat, deci trebuie sa-l faci sa inteleaga ca, in aceste conditii, nu te mai poate "deranja" cu telefoanele si prezenta cand vrea el. De data asta, poate ar fi bine sa stabilesti tu regulile jocului! Cum te descurci tu? ce fac copiii?
[:D] O sa-i spuna (daca nu i-o fi si spus deja), si el o s-o intrebe candid ce are cu el si de ce e asa rea. [:D] Cunoastem, cunoastem. Raman la parerea ca va dura cateva luni bune pana se va linisti treaba - si el o sa insiste in tot acest interval (chiar si dupa). Pentru ca lui ii e greu sa piarda. Ar vrea tot. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, am citit si eu povestea ta si am ramas impresionata .Te admir pt.forta pe care o ai si sper ca atunci cìnd totul se va clarifica o sa fi si mai puternica .Este adevarat ca copii trebuiesc crescuti de ambi parinti . Poate ca pìna la urma totul o sa fie bine si o sa fiti din nou ìmpreuna. http://community.webshots.com/user/mihaela2703
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ups,fetelor... Vine maine dupa copii,dar nu si duminica.Eu am inceput din nou azi sa intorc casa pe dos(de,ca femeile care isi cauta de lucru),dar am uitat ca e sarbatoare...Si cand am realizat...,la primul lui telefon am acceptat sa ia maine copiii,caci altfel nu terminam curatenia decat luni...
quote:
Adina Iulia Posted - 20/07/2007 : 18:43:59 -------------------------------------------------------------------------------- quote: -------------------------------------------------------------------------------- Originally posted by Bluel Mirela, Nu uita ca el este cel care a plecat, deci trebuie sa-l faci sa inteleaga ca, in aceste conditii, nu te mai poate "deranja" cu telefoanele si prezenta cand vrea el. De data asta, poate ar fi bine sa stabilesti tu regulile jocului! Cum te descurci tu? ce fac copiii? -------------------------------------------------------------------------------- O sa-i spuna (daca nu i-o fi si spus deja), si el o s-o intrebe candid ce are cu el si de ce e asa rea. Cunoastem, cunoastem. Raman la parerea ca va dura cateva luni bune pana se va linisti treaba - si el o sa insiste in tot acest interval (chiar si dupa). Pentru ca lui ii e greu sa piarda. Ar vrea tot.
Pai,am incercat Bluel draga,sa procedez asa...,si da,Adina,chiar m-a intrebat de ce sunt asa de rea... Eh,mare-i gradina domnului...,dar nu toti sar gardul... Eh,m-a prins cu curatenia... Dar stiti ceva? Am tinut cont de mine in ultima saptamana...Lui ii placea parul lung....si il aveam de vreo 70cm...,ma voia roscata!!! Cred ca maine va face atac de cord!!!1 Am parul de baietoi(uf,caldura asta[bang][bang][bang]),si mi-am facut suvite blonde in locul vesnicei vopsele roscate... Ziceam ca am sa imi schimb look-ul,si am reusit,dupa ce baietelul s-a facut bine. Ah,si ii place sa ma fardez cu verde la ochi(am ochii albastri-verzui),maine ma voi farda cu albastru... Of,si si in casa am facut modificari... Am avut o saptamana plina,fata de el care sigur a facut cam aceleasi lucruri... Si stiti ceva?Indiferent de reactia lui,eu ma simt bine! Dar va mai scriu maine dupa ce va lua copiii la plimbare...Ah,si copii arata altfel,pustiul are o freza de smecheras,iar pustoaica una potrivita caldurii...,dat tot de smecherasa...Si in plus lor le-am luat si cate un schimb de hainute noi(asta ca sa ma simt eu bine,caci coafura lor cu a mea a cam avut o diferenta pret) Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva pe scurt... Nu am de gand sa ametesc copiii cateva luni...Ori e alba,ori e neagra...Eu nu stiu de gri,deci...,are doar inca 3 saptamani la dispozitie,dupa care iau eu problema,indiferent daca va zice ca sunt rea...Ma voi muta in alt oras...Si las' sa vina,caci o va face in conditiile mele... Poate sunt rea... Am trecut prin fazele: negare intrebare constientizare... intrebare Acum imi ramane doar sa ma hotarasc eu...,daca el va mai vrea timp de gandire... Va pup[pup][pup][pup]si mai tastez maine dupa ce ia copiii.Acum ne pregatim de nani,si si eu sunt franta! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo Mirela,asa te vreau [pup] esti o femeie puterinca care stie ce vrea... treaba lui daca-i place parul lung! daca tie-ti place mov,fa-l mov....e corpul tau.... si in plus e viata ta si ai dreptul sa o faci frumoasa(ca sa nu zic obligatia [:D])cu el sau fara el tu vei supravietui....nu e usor,dar daca nu ai de ales!!! bafta si fii puternica,zambitoare,fericita......pt ca meriti asta!! te pup Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, te urmaresc din umbra, te admir tare mult, esti o femeie foarte puternica, care stie ce vrea si cred ca decizia care o vei lua va fi cea mai buna pentru tine si copii tai. Bafta, arata-i cat de puternica poti fi pentru copii tai si ca viata merge inainte indiferent de decizia lui. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga http://community.webshots.com/user/mcrmiki Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, asteapta-te la orice fel de reactie paradoxala din partea lui. Si nici macar nu le face intentionat, dar el traieste asa, intr-o efervescenta duala, ce-l termina psihic si pe el. Imi amintesc la mine - perioada respectiva a fost cumplita nu doar pentru mine, ci si pentru el - plangea intr-una (ditamai omul ce n-a plans in viata lui), era dezorientat, suna pe oricine sa se linisteasca ca ii venea sa intre cu masina in copac. Psihopupu total. Mi-era mila de mine, am slabit 10kg, dar mi-era mila si de el, cat de dezorientat putea sa fie in viata. Incearca sa fii tare - dar eu chiar stiu cat e de greu. Si urmatoarea perioada e chiar foarte grea, pentru ca nehotararea asta a lui nu iti face bine nici tie - ai sa vezi cate semne de intrebare ai sa-ti mai pui pe parcurs daca e bine ce faci, daca doar s-a ticnit lupul, daca nu poti sa-l ajuti de fapt... Ai grija de voi. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, ma bucur ca ai starea asta. Pregateste-te mental, probabil ca vor mai fi suisuri si coborisuri. Cred ca e foarte corect sa stabilesti o data-limita. Sint cupluri care o tin intr-un delir continuu... Eu sint tot de genul "ori e alba ori e neagra". Eu i-am spus sotului ca daca nu e fericit usa e mereu deschisa si acelasi lucru e valabil si pentru mine. O viata avem si trebuie sa o facem frumoasa. Eu nu m-as multumi sa-l am linga mine nefericit, morocanos etc. Asta nu inseamna ca totul merge ca pe roate. Dupa atitia ani mai e nevoie de un pic de efort citeodata ca sa ne revenim. Eu cred ca fiecare simte in sinea lui daca e gata cu adevarat sau nu, daca mai merita sa lupti sau nu. Cind exista copii merita facut orice efort, dar pina la a sta "de dragul copiilor". Scuze, nu inteleg sacrificiul asta. Daca stai si cauti pe forum vei vedea ca sint multe fete ai caror parinti au stat in casnicii din astea nefericite. Si mai toate spun ca parintii lor ar fi facut mai bine sa se desparta. Scuze daca am fost off-topic. Nu vreau sa dau impresia ca incurajez oamenii sa se desparta, asa ca explic putin atitudinea mea. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...