Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Eh,a venit dimineata pe la 9, sa ia copii si ne-a gasit pe toti 3 imbracati...A parut mirat de tunsoare,si....entuziasmat pentru ca a crezut ca vom iesi toti.Dar[am]eu am plecat in alta parte(de fapt,dupa morcovi[bang],doar ca el crede ca am iesit la plimbare. Cam atat... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by cmirela35
Eh,a venit dimineata pe la 9, sa ia copii si ne-a gasit pe toti 3 imbracati...A parut mirat de tunsoare,si....entuziasmat pentru ca a crezut ca vom iesi toti.Dar[am]eu am plecat in alta parte(de fapt,dupa morcovi[bang],doar ca el crede ca am iesit la plimbare. Cam atat... Toata viata e o continua speranta... Mirela
[:D] eu cred ca vrei sa ne tii in suspans.... da-mi place cum procedezi[:I] [pup] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti o dulcica. Ieri citeam si ma gandeam sa-ti scriu sa te gatesti si tu si sa pleci undeva, numai sa il pui pe ganduri dar vad ca nici nu a fost nevoie sa sa-ti scriu ti-am transmis gandurile. Bravo asa te vreau. Iti amintesti ca in mesajul meu iti povesteam cum vecina mea trece prin aceasi situatie, ea saraca numai are nici o sperantza tipul este intr-o depresie totala saptamina asta a fost internat in spital pt ca a facut heart attack a fost la un pas de moarte si totusi nu vrea sa se intoarca acasa din mandrie. Asa ca saraca fata e nevoita sa vanda casa sa isi ia cei 3 copii si sa inceapa o viatza noua , are mult suport si sper sa treaca repede peste toate desi stiu ca nu ii v-a fi usor. aveti grija de voi. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sorry,nu voiam sa va tin in suspans...,dar casa (mai putin sufrageria) era intorsa pe dos,si voiam sa termin curatenia...Sincera sa fiu,ma asteptam sa imi aduca macar piticul acasa pana la cel tarziu ora 14,caci doarme numai cu mine...Si voiam sa termin pana atunci. Dar m-a sunat acum cateva minute...,ca ii aduce acasa,si una din replici:"cum rezisti zi de zi ?Si mai faci si alte lucruri?" Iar eu i-am spus ca se pare ca voi rezista asa o viata....Doar unora li se pare greu,pe cand mie mi se parea greu ce facea el,si il mai si rasfatam,pe langa grija copiilor si celelalte lucruri(curatenie,gatit,spalat,etc...l) Nu vreau sa cred ca va tin iar in suspans,dar trebuie sa ajunga cu copiii.Eventual,daca am noutati,revin..[pup][pup][pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ziceti ca va tin in suspans...A venit cu copiii,i-a rasfatat cu toate porcariile,pe care alta data nu ar fi dat bani....Am fost surprinsa de setul de"domnsoara de 2bani,de ..........uf!Dar copiii au ajuns morti de foame, si de sete!Pitica,la nici 4 ani,a manca 2 aripioare la grill,cu cartofi piure(nici eu nu mananc atat),iar piticul,la fel...Le-as mai fi dat,dar imi er frica ca o sa lise faca rau!....In schimb,le-am dat laptic,la inceput,in loc de ceai... Iar domnul a venit senin,si mi-a spus ca e obosit si ca.........vrea sa doarma in cort!!!!! Si eu vreau,dar uite ca m-am cam enervat[box][box][box],si nu m-am putut abtine...[mariaj].Chiar ca stiu acum ca totul e gata...Poate mai speram,de dragul puiutilor,si gandindu-ma ca nu va fi usor singura,la cine stie ce miracol....Criza de libertate?Crza existentiala???Astea sunt problemele celor de 18,19,23,inainte de casatorie... Acum chiar cred ca [mariaj][mariaj][mariaj].... Ma mai calmez(noroc ca suporta tastatura...),verbal poate as fi mai retinuta. Va doresc noapte buna si va pup. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, uitasem sa zic: [:D] Dupa ce ne-am separat, relatia lui cu fetita noastra (Vivi) s-a imbunatatit imediat, iar acum sunt convinsa ca o iubeste foarte foarte mult - face orice pentru ea, absolut orice (iar inainte de divort abia daca se tolerau, copilul plangea de mama focului cand el se apropia). Te cred ca te-ai enervat ca au venit morti de foame - insa ei probabil ca s-au simtit bine, si daca ai sa-i atragi lui atentia o sa stie pe viitor ce si cum (probabil a fost prima data si nu s-a priceput exact...). Eu nu as limita nr de ore/zile cate sa-i ia - sa-i ia cat doreste el, este bine pentru toata lumea (mai ales pentru copii). Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca nu aveam destule pe cap...Tocmai ce m-a sunat soacra sa ma intrebe ce facem,(e in Italia cu toti fratii sotului),si cand m-a intrebat de sot,si i-am spus ca s-a mutat...m-a facut troaca de porci(scuzati expresia). Am sa reproduc cateva citate.... "barbatul nu pleaca de nebun de acasa" "l-am ademenit in B.M(el e dintr-un sat de langa Roman),si-a vandut apartamentul luat de fecior...,si acum il fac sa plece????" "ea i-a spus lui ca nu sunt de nasul lui".... "nu a vrut sa asculte de mine"...(adica eu,cu o postliceala terminata,cu ap.de 3 camere,al lui a avut doar 2,si are doar 10 clase si o profesionala...Mie nu mi-a pasat...,dar daca salariul meu mai mare decat al lui cu 30%,studiile net superioare o deranjeaza....Ca oi fi avand cati ani mai mult decat el...,nu se vede diferenta:),ba dimpotriva... Ce sa ii pese de nepoti,sa vrea sa discute cu mine...Imi spunea sotul ca mama lui nu ma iubeste,dar in scurtele vizite acasa nu se manifesta intr-un mod care sa imi dea de banuit...Iar eu incercam sa fiu cat mai draguta si mai saritoare...[pace][pegeam][flo][flo][flo][i][tel]In fond si la urama urmelor,daca ne vedeam o data pe an... Uf,chiar as vrea sa stiu ce explicatii le-a dat el...doar ca eu nu pot sa ii sun,iar pe el degeaba l-as intreba... Uf,mai sunt multe?Inca aici in oras,am avut eu pretentia sa nu spunem nimanui nimic pana trece luna...Atunci vom sti amandoi cum sa punem problema in fata celorlalti...Ma gandeam atunci ca daca cumva nu ne despartim,copiii nu trebuie sa auda de la alte persoane ca "tati asa a facut",sau de la altele...,"ca mami acolo a gresit"... Sincera sa fiu,eu provin dintr-o familie divortata...Si cunostintele mamei imi spuneau una,cele ale tatalui alta...Vreau sa evit asa ceva pt.ei,de aceea as vrea sa parasesc orasul...Stiu,mai mult ca sigur ca aici voi fi eu cea care va fi laudata,dar este totusi tatal lor...Sa plece el?Ar fi si mai rau...Macar asa,cand se vor intalni,nu vor auzi pareri diferite de la diferiti oameni. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...