Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Adina [flo] Mirela, asta va fi intr-adevar perioada cea mai grea pentru tine (si probabil si pentru el), plina de contradictii, de intrebari fara raspuns, de situatii paradoxale, etc, dar odata ce vei lua o decizie clara si te vei mobiliza sa o duci la bun sfarsit, cred ca te vei simti mult mai bine (chiar si plecand in alt oras). Oricum, nota 10 de la mine pentru cum faci fata situatiei si acum ....apropo de soacra ta, da-i ignore, sigur ca ea va tine cu el, doar e copilul ei si asa va fi si cand el va fi un mos [:D] Ma gandeam ca de aia e bine ca barbatii nu trebuie menajati absolut deloc, trebuie implicati 100% in toate „afacerile de familie”, inclusiv plecat cu copii in concediu, cum le lasi timp de visare, cum se apuca de prostii. (nu ca n-ar putea visa si pe la servici, in delegatii, etc). Asa cum spunea un actor, in cazul unui barbat secretul unei casnicii reusite depinde de cum isi poate tine inchis fermoarul la pantaloni [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of Mirela [flo] De-ar trece lunile astea mai repede... Si la mine a fost o perioada de razboi, in care nu mai recunosteam nimic din individul cu care ma casatorisem... Stii ca-ti spuneam initial: sa-ti stabilesti perioada de "dat sanse". Si eu am facut-o. e dureroasa datorita incertitudinii, dar la sfarsit stai cu capul sus ca ai facut absolut tot ce ti-a stat in putere. Ti-am spus, pe mine toata vara m-a chinuit draconic. Dar nu-mi pare foarte rau, pentru ca in fata fetei am sa fiu mereu impacata ca am facut tot ce se putea atunci pentru a-i oferi familie cu tatal biologic. Nu s-a putut, asta e. Spune-i si lui asta. Planurile astea cu vandut apartamentul sunt prea timpurii. Ce naiba Mirela, au trecut doar 2 saptamani, si voi vindeti casa? Aveti tot timpul din lume s-o faceti. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, [flo] Mirela, mult curaj si consecventa in continuare! Ai toate sansele sa-ti faci o viata mult mai frumoasa!
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot dau si eu tarcoale pe aici si citesc….nu este o poveste pentru revistele siropoase insa uneori mi se pare ca totusi nu poate fi adevarat tot ce ti se intampla, Mirela…si apoi revin si imi spun da, viata bate filmul... Esti o femeie admirabila si ai avut reactii excelente pana acum...tu faci parte din categoria supravietuitorilor in orice situatie. Si spun asta fiindca multe dintre noi ar sti teoretic cum trebuie sa reactioneze in astfel de situatii, insa practic facem greseli. Ce vreau sa-ti spun eu este sa ai grija in primul rand de tine si de sufletul tau. Fii egoista si ai grija de tine. Daca tie iti va fi bine, atunci le va fi bine si copiilor tai. In al doilea rand ai grija: vad ca el deja pleaca urechea la sfaturile “binevoitoare” ale altora. S-ar putea sa nu-l mai recunosti in ceea ce va face si va spune – el nu mai are busola acum, insa va absorbi ca un burete sfaturile altora – sfaturi care nu-ti vor fi tocmai favorabile. Nu am fost niciodata o persoana materialista insa acum, citind despre faptul ca el se gandeste la faptul ca are de platit chirie, pensie alimentara si mai trebuie si “sa traiasca”, m-a apucat revolta. Cred ca nimic din povestea ta de pana acum nu m-a revoltat mai mult. La treburile astea eu cred ca trebuia sa se gandeasca inainte sa-l apuce “despartzitul”. Sunt “pagubele colaterale”. Sau el credea ca se alege doar cu libertatea si apoi poate veni la masa si sa va tulbure viata de cate ori are chef? Sorry, dar nu m-am putut abtzine. Daca mai ai nevoie de un umar, sunt aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva de ultima ora... Dar ca sa intelegeti,trebuie sa intru putin in amanunte. Ne-am facut un plan cu banii de casa,dar,pentru ca domnnul meu a vrut caloriferele cele mai scumpe,acoprisul cel mai scump,ma rog,multe,majoritatea erau din cele ami scumpe...,deci nu ne-am incadrat cu banii.Acum o luna si jumatate,cand inca nu era vorba de divort,am discutat aspecte legate de plata instalatiei de apa,si mai aveam nevoie de niste bani pe care urma sa ii scoatem din banca...,nu multi...,caci nu mai avem mare lucru de facut. Ei,si a venit problema divortului...El mai avea peste 10000RON,suficient si pentru instalatie,si pentru alte maruntisuri,(vana,chiuvete,robinete,faianta,etc...) caci nstalatia nu e decat o treime,restul am dat deja avans....Mie mi-au ramas cam 3000Ron,bani care trebuiau doar pentru parchetul si gresia de la etaj. Acum mi spune ca maine trebuie sa plateasca instalatia de apa,si ca are nevoie de acei bani.Plus ca de cand am revenit acasa,nu a facut mare lucru...Iar cat am fost plecata,slab...Nu a luat vana,nici chiuvete,doar niste robinete de doi bani... Cert e ca apartamentul fiind vandut,trebuie sa il cedez luna viitoare la sfarsit,iar in casa nu ma pot muta...Alaltaieri se punea altfel problema,cica mai avea bani...,iar azi,ma suna sa ii transfer si restul de bani ca are nevoie.Pt.ce?pentru instalatie...Iar fara strictul necesar,in loc sa ma mut in casa,va trebui sa ma mut in chirie...Iar chiriile stiti cum sunt...,plata in avans pe 6-7luni...] Bineanteles ca i-am spus ca nu se poate(as putea fara parchet,dar fara chiuvete si vana nu,deci...,chiria e deocamdata solutia,pana vad casa terminata macar partial.Ei,si amenintari!!! Parca nu mai e el!!! of,plec asta seara de acasa,si mai revin,dar dupa ce se mai calmeaza...Altfel,nu stiu de ce e in stare,caci parea turbat la telefon. Sorry daca nu ati inteles bine,caci sunt deja gata de plecat. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, imi pare rau ca se poarta in felul asta. Daca vezi ca se poarta asa poate ca e mai bine sa refuzi sa vorbesti cu el. Spune-i ca va hotari justitia ce se intimpla si gata! Sa inteleg ca tu ai vindut apartamentul si el inca il are pe al lui? Partea proasta e ca nu ati terminat casa si va trebui sa "colaborati" la chestia asta. Iti urez mult succes, incearca sa te menajezi, e important si pentru copii... The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat,dar m-am intors pe la 9 si jumatate,caci copiii erau rupti de somn,si piticul,cel putin nu a vrut sa doarma in alt pat![help] Ei,si nici nu am intrat bine pe usa,ca a si sunat tel,iar al meu sot a spus sa deschid usa(avem 2,una la balcon,cu iesire intr-o curticica),si cea de la intrare...Sa-i deschid usa de la balcon ca altfel sparge tot! Si chiar m-am speriat....Am deschis usa de la balcon,dar eu am iesit pe usa principala...Si,de...,ca la stirile de la ora 5.... Politie,vecini adunati ca la circ....Uuuuuuuf,parca s-a intamplat altcuiva,nu mie.... In final,au plecat si am culcat copiii.
quote:
Ramona J Posted - 23/07/2007 : 17:08:37 -------------------------------------------------------------------------------- Mirela, imi pare rau ca se poarta in felul asta. Daca vezi ca se poarta asa poate ca e mai bine sa refuzi sa vorbesti cu el. Spune-i ca va hotari justitia ce se intimpla si gata! Sa inteleg ca tu ai vindut apartamentul si el inca il are pe al lui?
Pai,Ramona,pe banii de pe apartamentul lui am cumparat terenul si am inceput ridicarea in rosu,iar pe ai casei mele am continuat... El sta acum,cica in chirie...Dar tot din banii casei cred... Si maine plec si eu,caci daca pana acum totul a fost.....ok?,acum imi e frica de el...De altfel,si de fata cu politia a folosit expresii de genul"oricum vede ea","pai ce era,s-o pup ca nu-mi da restul de bani?" OOOf Vreau sa sterg cu un burete tot... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi vine sa cred!adik chiar te astepta? nu-nteleg de unde schimbarea asta brusca de atitudine....a innebunit? nu s-a gandit si la copilasii lui? pacat ca vine luna lui august si nu poti baga divort mai repede, dar parerea mea este sa fugi cat te tin picioarele, devine totul un film de groaza, si sincer imi parerau ca te-am incurajat la un moment dat sa te impaci cu el.[:(].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma trec fiorii...:(( imi pare nespus de rau pt tine, mirela. ma ia groaza...te mariti calma si senina, faci doi, trei copii si in 5 ani ajungi sa te omori cu omul ala pt niste bani. mirelus, capul sus! SINGUR isi va da pumni in cap pt ce a facut. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, eu chiar am ramas fara cuvinte... Fugi la tribunal sa scapi de nebun! Pai acum citeva zile zicea sa va ramina voua casa, nu? Acum trebuie sa fugi din calea lui? Scuza-ma, e un imbecil! Aici ai putea cere "restraining order", sa nu se apropie mai mult de nu stiu cite sute de metri de tine. Cum a tolerat politia sa te ameninte? Trebuia sa-l fi luat pe sus! Mi-a sarit mie mustarul! Of, sper sa scapi cit mai repede de el. E foarte trist ca dupa toate prin cite ati trecut acum face asa pentru niste amariti de bani. Pai tie si copiilor nu va trebuie bani? Of, iti urez sa ai putere sa treci peste mizeriile astea. Incredibil cum poti trece prin atitea alaturi de un om, ca mai apoi sa se ajunga la asa ceva. Un nemernic! The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...