Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Am ramas perplexa citind ultimul tau post. Spune-mi, te rog, daca ai macar pe cineva de partea ta, cineva care sa te sustina si sa fie acolo langa tine ? Vecinii ce au spus, sper ca au vazut ca nu erai acasa? Daca el a dat o declaratie la Politie, maine dimineata da si tu una, ca sa fii acoperita. E incredibil cum s-a transformat el in dusmanul tau !!! Si dupa reactia familiei, s-ar putea ca si ei sa ii fi influentat destul de mult comportamentul. Si pt ca tu esti o femeie puternica care a trecut prin multe, sunt sigura ca vei fi fericita alaturi de copiii tai, insa important e sa nu iesi foarte pagubita, sa nu te lase la pamant. Mult noroc si putere! Si fa ce trebuie sa te mutzi in casa voastra si nu in chirie. De acolo nu te scoate el asa ushor ( ca nu vinde cand vrea mushchii lui), mai ales ca sunt si copiii la mijloc. Multa putere iti urez!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of,fetelor,nici nu am prea dormit... Politia l-a scos doar din casa,fara sa ii ia macar o declaratie.Aici legile nu sunt atat de aspre pentru amenintari,ori eu nu am asteptat sa ma bata.Daca o faceam,ar fi intrat la inchisoare.iar ordin de restrictie?Abia prin hotarare judecatoreasca,si asta abia dupa divort.Oricum,inchisoare nu as fi vrut sa faca...,l-am iubit,si mai avem si copiii...Poate cine stie?unul din ei va vrea sa intre in cadrul polittiei sau armatei,si asta nu i-ar permite. Iar sa ma mut in casa...Pai daca acum a facut atata tam tam,va dati seama ce ar face daca nu am imparti casa?Nici nu vreau sa ma gandesc... Prietene unde sa stau?Marea majoritate au si ele copii mici,una e plecata in Germania la niste cursuri,iar singura la care as fi putut sa stau,a avut grija el sa o stearga de pe lista,certandu-se cu sotul ei... Dar am sa incep de acum dimineata ce drumurile,politie,judecatorie, cautat chirie,etc.Si in paralel,cat pe net,cat prin cunostinte am sa incerc sa ma reorientez spre alt oras.Un oras cu locuinte acceptabile ca si pret,dar in care sa fie si locuri de munca in domeniul meu,adica in sanatate... Ziceam de Alba Iulia,dar i-a spus pitica cand a fost cu el ca "mami vrea sa ne mutam in alba".Deci ...Vreau sa plec sa nu ma mai gaseasca,iar daca reusesc sa obtin si restrictia,cred ca voi fi mai linistita. Si eu care ajunsesem la concluzia ca macar ne putem desparti prieteni...Doamne,e tatal puiutilor mei.... Sorry,nu stiu cat mai pot fi tare... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scrie aici de cate ori simti nevoia sa vorbesti, o sa te simti mai bine...esti asa departe de mine...daca as putea te-as gazdui fara probleme...imi pare rau, dar acum trebuie sa-ti aduni toate fortele, sa vezi ce si cum faci si dupa aia poti sa-ti permiti sa suferi si tu....groaznic! te cred, sper din tot sufletul sa gasesti putere in tine sa treci peste toate astea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, stii ca eu am fost sceptica inca de la inceput (desi in sufletul meu speram sa fie bine si chiar ma bucuram cand citeam aici zi de zi de bine despre el), dar acum chiar nu ma asteptam la un asemenea comportament din partea lui, e revoltator, e incredibil cum se poate schimba un om cand vrea sa se rupa de familie si cand mai sunt si niste lucruri materiale la mijloc, parca nu mai gandesc! [bang] Nu ceda acum, ai nevoie sa fii puternica, pt. ca de acum incolo te poti astepta la si mai multe rele si mizerii din partea lui si a familiei lui! Gandeste-te doar la copii si roaga-te mult si pentru el si pentru voi, o sa vezi ca D-zeu te va ajuta, nu lasa El o femeie cu copii de izbeliste! Noi vom fi aici pentru tine! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii Mirela, am evitat sa-ti spun ieri niste lucruri fiindca mi s-a parut ca ar parea sfaturile unei persoane paranoice dar azi, dupa ce am citit ce ai postat, mi s-a parut ca revad o poveste de acum douazecisicincideani, trasa la indigo: cu diferenta ca povestea de acum douazecisicinci de ani se intampla intre doi oameni care aveau la activ treizecisitrei de ani de casnicie. Poti sa te astepti la ce e mai rau din partea lui. Nu vreau sa te sperii, insa este mai bine sa-ti iei toate masurile de precautie ca sa fiti in siguranta si tu si copiii. Perioada asta de nebunie a lui, dupa parerea mea, este abia la inceput. Daca ai inceput de astazi sa contactezi avocati .. etc cu atat mai bine. Si nu mai lasa copiii singuri cu el. Cred ca el este in acest moment in stare de orice nebunie. Iti tin pumnii si scrie de fiecare data cand poti, suntem aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela.....am vrut sa-ti scri de ieri....dar... azi,uite ca-ti scriu! Imi pare tare rau sa aud ce s-a intamplat[q]....stiam ca asa va fi! parca le ia cineva mintile in perioada asta....nu mai recunosc pe nimeni,nu mai stiu ce a fost frumos,nu mai conteaza copii,familie,casa.....nimic![bang] si din pacate cred ca stiu si care e motivut..... cand se va mai domoli nu-si va mai aminti decat ceea ce-i va conveni, o sa zica ca nu stie cum a putut sa faca atata rau,ca nu el era ala,ca nu el a facut aia,ca tu ai inteles gresit....!!! ceea ce pe tine nu te va consola in nici un fel.... tu tb sa ai grija de copii(el uita ce e mai important,din nefericire!) tu tb sa ai grija sa aibe un acoperis deasupra capului,sa aibe ce manca,ce imbraca si mai ales sa aibe liniste.... curaj,va trece si asta...va lasa urme adanci,dar ai doi ingerasi pt care nici un efort nu e prea mare! [pup] edit: eu cred ca o perioada ar tb sa pleci din calea lui....e posibil sa devina violent! Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cmirela35
Of,fetelor,nici nu am prea dormit... Politia l-a scos doar din casa,fara sa ii ia macar o declaratie.Aici legile nu sunt atat de aspre pentru amenintari,ori eu nu am asteptat sa ma bata.Daca o faceam,ar fi intrat la inchisoare.iar ordin de restrictie?Abia prin hotarare judecatoreasca,si asta abia dupa divort.Oricum,inchisoare nu as fi vrut sa faca...,l-am iubit,si mai avem si copiii...Poate cine stie?unul din ei va vrea sa intre in cadrul polittiei sau armatei,si asta nu i-ar permite. Iar sa ma mut in casa...Pai daca acum a facut atata tam tam,va dati seama ce ar face daca nu am imparti casa?Nici nu vreau sa ma gandesc... Prietene unde sa stau?Marea majoritate au si ele copii mici,una e plecata in Germania la niste cursuri,iar singura la care as fi putut sa stau,a avut grija el sa o stearga de pe lista,certandu-se cu sotul ei... Dar am sa incep de acum dimineata ce drumurile,politie,judecatorie, cautat chirie,etc.Si in paralel,cat pe net,cat prin cunostinte am sa incerc sa ma reorientez spre alt oras.Un oras cu locuinte acceptabile ca si pret,dar in care sa fie si locuri de munca in domeniul meu,adica in sanatate... Ziceam de Alba Iulia,dar i-a spus pitica cand a fost cu el ca "mami vrea sa ne mutam in alba".Deci ...Vreau sa plec sa nu ma mai gaseasca,iar daca reusesc sa obtin si restrictia,cred ca voi fi mai linistita. Si eu care ajunsesem la concluzia ca macar ne putem desparti prieteni...Doamne,e tatal puiutilor mei.... Sorry,nu stiu cat mai pot fi tare... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Nu trebuie sa gindesti asa. Actele grave de violenta se petrec cel mai adesea in familie. E greu de imaginat, dar statisticile o dovedesc. Tu trebuie sa te gindesti doar la tine si la copii, o fi el sotul tau si tatal copiilor, dar comportamentul lui dovedeste cit ii pasa. Nu te expune si nu ii expune pe copii la pericol, nu te teme sa apelezi la politie atunci cind e cazul. Vorba ta, daca pentru niste amariti de bani a facut asa, nu stiu cum va fi cind se discuta despre casa... Nu zicea acum citeva zile ca sa va ramina voua? Poate ca trebuie sa insisti la politie, cum e posibil sa-l lase in pace daca te ameninta chiar in prezenta lor? Daca e sotul tau nu inseamna ca te poate agresa in felul asta. Nu stiu legile din RO, poate incepi un subiect pe teme legale la "legislative" si obtii niste raspunsuri avizate acolo. Eu ma gindesc mereu la voi, sa scrii de cite ori poti ca imi fac griji. Imi pare rau ca nu iti pot oferi solutii mai bune, sper sa ajute incurajarile mele. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...