Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirela [flo] La mine nu au fost de la bun inceput vizite saptamanale, ci aproape zilnice [:D]. Solutia a fost simpla: nu eram acasa. Ce-i drept, m-au ajutat mamele mult cu asta. Nu l-am vazut o perioada destul de buna de timp. Am si refuzat contactul, la sms-uri raspundeam rar, il rugam sa ia legatura acasa (mama mea sau mama lui, ca amandoua ma ajutau cu fetitza) ca sa stabileasca cand vine, pe mine ma anuntau doar ca sa-mi fac si eu programul. Te cred ca e greu.[:(!] Trebuie sa ajungi la indiferenta. Este singura solutie pentru tine sa nu mai suferi. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, la ce fel de masuri te gandesti? Parerea mea este ca acum sa fii cat se poate de indiferenta. Varianta de soc si care l-ar zgudui putin este sa-ti gasesti si tu imediat pe altcineva. Altceva...orice altceva o sa-l cam lase rece. Sunt cateva variante aici: 1. Nu faci nimic si relatia lor o sa moara de la sine, in cateva luni - o sa se intoarca cu coada intre picioare, va depinde exclusiv de tine 2. Nu faci nimic dar el va avea o relatie frumoasa cu colega - tot te va innebuni cateva luni ba ca vrea sa se intoarca, ba ca nu vrea - insa cata vreme ii tii usa deschisa el va fi nehotarat, cand i-o inchizi in fata il va apuca disperarea 3. Iti gasesti pe altcineva - indiferent de relatia lui cu colega va fi turbat. Acum...va depinde si de ce ai sa vrei tu. Acum e greu de spus. Insa in cateva luni te vei linisti si vei putea sa judeci la rece daca il mai vrei pe el asa, dupa tot ce a facut, sau daca e vorba doar de orgoliu la tine. Acum ca ai aflat ca e vorba de alta il vrei mai mult decat inainte cand nu stiai, nu-i asa? Ce-ti spune chestia asta? Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina,esti o scumpa... Ce fac,ies cu 2 copii mici la vanatoare[poc]?Slabe sanse...Iar,sincera sa fiu,nu m-as cobora atat incat sa amagesc pe cineva doar pentru a-i demonstra lui ca pot gasi pe altcineva... Indiferenta?Sa zicem,nu stie ca am aflat si nici nu am sa ii spun... Sau poate ar fi bine sa ii spun ca stiu? Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, Adina, n-as vrea sa negociez vreodata cu tine[:D] Mirela, sint total de acord ca ceva iesiri cu "altcineva" ti-ar prinde bine din mai multe puncte de vedere. poate sa fie si numai un prieten, doar el n-o sa stie tot ce faceti. te-ar ajuta si pe tine sa te gindesti la altceva si sa te relaxezi putin. ce e aiurea e ca tipa pare disponibila daca l-a cazat la ea. si probabil ca va face ce trebuie ca sa-l tina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
irinabobe Posted - 30/07/2007 : 11:14:13 -------------------------------------------------------------------------------- probabil ca asa se explica si schimbarea lui referitor la casa si bani. ca doar nu il primeste d-ra asa fara nici un leu in buzunar. (mirela auzi d-ra nu o fi paraluta? sotul tau are masina bengoasa?)
Sorry,nu are masina,are motocicleta...De la accidentul primului copil nu am mai vrut eu sa ne luam masina,cel putin pana terminam casa...
quote:
buli Posted - 30/07/2007 : 11:09:40 -------------------------------------------------------------------------------- hahaha, Adina, n-as vrea sa negociez vreodata cu tine Mirela, sint total de acord ca ceva iesiri cu "altcineva" ti-ar prinde bine din mai multe puncte de vedere. poate sa fie si numai un prieten, doar el n-o sa stie tot ce faceti. te-ar ajuta si pe tine sa te gindesti la altceva si sa te relaxezi putin. Ah,Adina,as vrea sa se chinuie...Si as vrea sa stau de vorba civilizat cu colega lui.Dar nu stiu daca e omul cu care se poate vorbi civilizat.. ce e aiurea e ca tipa pare disponibila daca l-a cazat la ea. si probabil ca va face ce trebuie ca sa-l tina.
Pai nu sta la ea,sta intr-o garsonierea in chirie...Ea e o pustoaica de 22 ani care sta cu parintii si ica 2 frati in 3 camere...Buna partida cu sotul meu... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...