Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Am citit subiectul, cumva din umbra. Am trecut prin ceva similar in urma cu 3 ani... am ramas singura cu un baietel de nici un an atunci... Aceeasi lipsa de respect, aceleasi justificari ca vrea libertate, ca-l cicalesc, etc. Motivul de baza, blonda colega. Timpul trece, adauga riduri, intelepciune, detasare, intelegere, acceptare, deschidere spre viata. Dar acum doua seri, copilul (4 ani de-acum), imi spune "era mai bine daca reuseati sa ma cresteti impreuna...". Am crezut ca n-aud bine! Am dat-o pe gluma, ca "era bine mami, dar lasa, ca nici asa nu e rau", dar m-a durut aceasta constatare precoce a lui... Mirela, imbina situatia ta cu sfaturile de la Gandirea pozitiva, si trebuie sa-ti fie bine! Sa fiti sanatosi si curaj. N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce vreti fetelor, ei de fapt sufera intens...[:D]de aia fac ce fac Unde-i Adrian sa-i rupem picioarele un pic [:D] desi merita o floricica ca a indraznit sa posteze aici [:D] Mirela, sigur ca nu trebuie sa sari pe primul iesit in cale. Doar sa fii mai deschisa la ideea asta. Iti trebuie sa socializezi mult, cu oricine (si femei, si barbati). Brotacel [flo] Stii ca m-am gandit si eu mult la asta, ca e o chestiune de timp pana sa vina Vivi sa ma intrebe cel putin ce si cum. Ma gandesc sa rezolv cumva, sa-i ofer familie completa, dar mi-e groaza de ideea de a ma marita din nou. Nu stiu de ce. Ma simt asa de bine acum. Desi e posibil ca Vivi sa ma determine s-o fac pana la urma si pe asta. Cam sec, dar asta e. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by buli
hahaha, Adina, n-as vrea sa negociez vreodata cu tine[:D]
Ba hai sa negociem de-o intalnire, ceva! [bis] PS: Negocierile in domeniul privat nu prea imi ies.[:D] Dar ce-i drept, la serviciu chiar asta fac. Astea-mi ies, da' numa' din cauza de experienta vasta in domeniu. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, Nu vreau sa iti spun acum "Ti-am zis eu!" , doar am observat ca asa se intampla in 99% din cazuri. [bang] Oricum, e bine ca ai aflat adevaratul motiv al schimbarii lui totale, macar nu mai stai sa faci tu scenarii. Acum eu una i-as spune ca STIU, nu sint de acord cu scenariile de telenovela, vezi Doamne cat o sa ma aprecieze el pe mine ca am suferit in tacere.... Eu una nu cred ca d-ra va dori sa ramana cu el definitiv, asa ca depinde de tine daca il mai vrei dupa....s-ar putea sa prinzi gustul de femeie independenta si cu mult succes in propria afacere [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina-Iulia, baiatul meu sufera ca "n-avem si noi o familie mai mare". S-a oprit o data in mijlocul strazii si se uita la o familie cu 2 copii mici, care se imbarcau intr-o masina. Il intreb de ce s-a oprit, iar el imi zice "uite, asa familie vreau si eu!" Si ma bate la cap ca vrea si el o fratioara. Mai noi, imi tot povesteste ce face el cu "kinderii" lui, ca are 2, un baiat si-o fata, Alex si Andra. Si nu e un copil care creste numai printre adulti. N-aduce anul ce-aduce ceasul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh,fetelor,de data asta nu o sa apreciati ce am facut.... Sorry,m-am lasat dusa de val...,dar eu zic ca totusi am procedat bine... M-am intalnit(la cererea mea),pe o terasa cu el,si l-am anuntat ca stiu...,si ca vreau sa vorbesc personal cu ea...De acum am sa folosesc icoane,m-am molopsit de la angelp A fost socat!...[bruta]"Sper ca nu vii la seviciu?".. [vampa]"Ba da,caci nu am ce sa caut acasa la ea..." [bruta]"Sper ca nu vii cu copiii?" [vampa]"Ba da,stii ca nu am cu cine sa ii las..." [bruta]"E doar ceva trecator..." [vampa]"Pentru mine nu mai e..."Ei,si,am obtinut amanarea divortului pana vindem casa,si trecem tot pe numele copii;or,doar ca sa nu ma duc la ea cu copiii... Nu aruncati cu rosii,eu ma bucur ca am reusit sa il fac sa accepte sa lasam totul pentru copii... De acum,nu are decat sa stea cu d-soara... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, felicitari. Ce sa zic? Nu cred ca mi-ar fi trecut prin gand sa fac asta... insa omul se contrazice... de ce sa nu te duci cu copiii la ea daca e ceva trecator? Frumos l-ai transat pe domnul, sper sa isi tina promisiunile. Pai si ce mai treceti pe numele copiilor daca vindeti casa? Va cumparati apartamente? Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, am citit postarea ta si m-a impresionat foarte tare. Nu am reusit pana acum sa-ti scriu. Ma gandeam dupa ce am citit ultimul mesaj de la tine, la cat de mult ne schimba viata asta. Ajungem sa facem asa niste lucruri care altadata ne-ar fi parut imposibile. Ma bucur ca ai fost asa de puternca incat sa lupti pentru copiii tai in continuare si nu ai cedat. Poate ti se pare aiurea, dar si eu ma gandesc uneori ca s-ar putea ca sotul meu sa o ia razna si tot la copilul meu si la siguranta lui ma gandesc.... Pe de alta parte o explicatie psihologica pentru comportamentul sotului tau: e un barbat care nu are puterea ta si ceea ce face acum e de fapt o fuga de tot ce inseamna responsabilitate. Probabil ca si trauma din trecut l-a afectat si l-a speriat si vrea o viata mai linistita si usoara si fuge dupa viata de la 22 de ani (fara griji si fara bani... vorba cantecului). Ana Maria si Didi (Victor Stefan) [bonjovi](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela [flo] Acum daca ai promisiunea asta, incearca sa faci lucrurile sa se intample cat mai repede in favoarea ta. El se poate razgandi oricand. Mai ales ca discutia cu tine a fost un shoc pentru el, odata ce se obisnuieste cu gandul ca stii, poate sa-si schimbe reactiile in rau. Bine ca macar te-ai racorit. Nu era miscarea cea mai inteleapta sa-l obtii inapoi, dar nu cred ca mai conteaza pentru tine. Ca nu e definitiva plecarea lui - sa stii ca o si crede. Are in cap ca se va intoarce la voi. Stie si e convins ca te va convinge. Stie ca usa nu e inchisa. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...