Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Adina Iulia
Ramona, si de fapt si Mirela, El are varianta lui, si mai precis cea aratata de Adrian. Deci nu va asteptati sa NU dea vina pe Mirela, sau sa se considere vinovat...chiar daca o s-o mai recunoasca din cand in cand. In mintea lui tulbure acum el "are o revelatie". Nu poate sa faca balanta intre familie cu copii si noii fluturasi din stomac. I se par ca cei din urma sunt atat de pretiosi, incat e in stare sa vanda adevaratele valori din viata lui in targ, pe 2 lei. Toti fac asa. Nu e nimic nou sub soare. Doar ca de fiecare data te ingrozesti, te cutremuri, zici ca nu-i adevarat, of. Cumplit. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Vad eu bine ce e in mintea lui, dar realitatea e alta. Nu exista scuza (dupa parerea mea) pentru comportamentul lui. Sper ca mai exista si altfel de barbati pe lumea asta (sau femei, s-au vazut si cazuri din astea). Un asemenea barbat nu ar fi pentru mine, asta e sigur. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Mmmaria Posted - 30/07/2007 : 14:41:39 -------------------------------------------------------------------------------- Wow! Ce femeie esti! Ma bucur ca in timp ce noi ne dam cu parerea aici pe forum, tu actionezi - si actionezi cu cap! Ce n-am inteles eu este de ce se teme el atat de tare sa nu apari la serviciu la ei cu copiii. Respectiva stie ca el e casatorit si are copii? In al doilea rand, mare atentie cand vindeti casa! Nu cred ca trebuie sa iti mai atrag eu atentia, esti o femeie suficient de desteapta, dar ai grija!
Al meu"sos",caci nu pot sa ii mai spun sot,tine foarte mult la locul lui de munca...S va imaginati ce ar insemna sa trec eu cu 2 copii in brate printr-o hala de peste 150 muncitori...O fi el la magazie,dar de la moartea primului copil ma cunosc cam toti... in plus,cateva zile de 8martie petrecute cu colegii lui,nasa de botez a fetitei(acum e plecata de 3 saptamani in Germania si inca nu stie nimic),l-a angajat acolo...Directorul e tatal unei prietene,al carei copil l-am si botezat...Si prietena mea e in Austria,dar... Ii e frica probabil ca va ramane d-soara fara loc de munca[help],si nu ii vor mai ajunge banii,ca poate,cica,ii va fi rusine de colegi... Sigur ea stie ca e insurat si cu 2 copii...,dar,poate o fi paraluta[bang] Ei,casa oricum o vindem,cumparam totul pe numele mamei,un apartament cu uzufruct pe el,dar mostenire pe fata,iar celalalt pe mine,cu mostenire baiatul.... Dar am mai avut o conditie(ramane sa vad daca e posibila...),ca atata timp cat el sta in ap.cu uzufruct sa nu aiba dreptul sa aduca acolo o concubina sau o posibila sotie(sic)... Ramane sa vad daca chiar se poate...,afar stiu ca e posibil... Si daca se poate,ia sa o vad eu pe d-soara stand cu el si fratii si parintii... Chiar m-am ambalat,dar nu ma asteptam...Era genul de om familist pana in panzele albe! Ei,de-acu si iaurtul frige!!! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ramona J
quote:
Originally posted by Adina Iulia
Ramona, si de fapt si Mirela, El are varianta lui, si mai precis cea aratata de Adrian. Deci nu va asteptati sa NU dea vina pe Mirela, sau sa se considere vinovat...chiar daca o s-o mai recunoasca din cand in cand. In mintea lui tulbure acum el "are o revelatie". Nu poate sa faca balanta intre familie cu copii si noii fluturasi din stomac. I se par ca cei din urma sunt atat de pretiosi, incat e in stare sa vanda adevaratele valori din viata lui in targ, pe 2 lei. Toti fac asa. Nu e nimic nou sub soare. Doar ca de fiecare data te ingrozesti, te cutremuri, zici ca nu-i adevarat, of. Cumplit. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Vad eu bine ce e in mintea lui, dar realitatea e alta. Nu exista scuza (dupa parerea mea) pentru comportamentul lui. Sper ca mai exista si altfel de barbati pe lumea asta (sau femei, s-au vazut si cazuri din astea). Un asemenea barbat nu ar fi pentru mine, asta e sigur. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Ramona, un barbat din asta nu e pentru NIMENI. De altfel, majoritatea ajung sa traiasca singuri singurei. Si sansele sa repete figura urmatoarei candidate sunt maxime, doar a trecut o data prin asta si acum stie ce si cum sa faca. E vid in capul lor. Si totul tine de noroc, sa stii. Nu ai cum sa-i ghicesti din prima. Ca la pepeni, as zice. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela, fooooarte bine actzionat. stai sa vezi shoul cind o sa afle familia ei ca fatuca umbla cu unul insurat cu 2 copii,shi care nu mai are casa,ca trebuie sa plateasca pensie alimentara.eu cred ca este bine sa-tzi pui copii la adapost sa pui tot pe numele lor,mai ales ca a ieshit totul atit de natural. baftaaaaaaaaa multa!! monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, iaurtul nu frige! Ai sa-ti dai seama de asta in scurt timp. Acum e durerea prea mare. Sincer, imi vine sa rad la a doua conditie a ta. [:D]Cred ca pedeapsa pentru el nu ar fi sa nu stea cu mimoza, ci sa traiasca o viata intreaga cu ea. [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, nu pun la indoiala faptul ca in viata nu ai asemenea garantii. M-am tot temut si eu cind a fost vremea sa aleg. Pe sotul meu l-am plimbat opt ani pina cind m-am hotarit sa ma casatoresc. "L-am luat" cind am realizat tocmai chestia asta, ca nu voi avea asemenea garantii... Asa ca Dumnezeu cu mila! Bat in lemn, sintem bine pina acum. Hai sa zicem ca oricine poate pati o chestie din asta, se indragosteste omul si e musai sa-si urmeze inima... OK, dar atunci ce rost are comportamentul asta magaresc? E Mirela vinovata? Pai cum spunea si ea, ultima data nu stiu cum a intins rufele pe sirma cind s-a luat el si a plecat. Apoi treaba cu banii... Asta e problema, felul in care el a reactionat. De unde vine tupeul asta? Daca mi s-ar intimpla mie sa ma indragostesc de trebuie sa-mi iau lumea in cap, mi-ar fi rusine sa am asemenea pretentii de la sot. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia [:D]Cred ca pedeapsa pentru el nu ar fi sa nu stea cu mimoza, ci sa traiasca o viata intreaga cu ea. [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
[:-)))][:-)))] Asa e! E clar ca fata stie ca el e insurat. El... a uitat acum, dar stia...[:D] Intrebarea e care dintre ei va sari primul in floarea urmatoare. Macar se merita unul pe altul. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, eu nu as stirni valuri la servici si nici n-as merge la ea acasa. De ce te-ai cobori la nivelul lor? Ai aflat ceea ce era de aflat, cu ce schimbi situatia daca procedezi in felul asta? E mai bine sa te concentrezi pe ceea ce ai spus, sa faci o firma, sa te ingrijesti pe tine si sa vezi de copii. Nu lasa gindurile astea negative sa puna stapinire. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,cred ca sunt cam scumpe rosiile de nu aruncati cu ele in mine[:D] Ramona,sincera sa fiu,nu aveam de gand sa ma duc la servici la el... Am aruncat o pastila[:D],cu efect,se pare... Desi as vrea ca d-soara sa fie de rusine la locul de munca... Si,sa fereasca DD ca sotul meu sa se razgandeasca... Ca s-o fi auzit,ca sigur se stie...,dar toata lumea ar trebui sa asculte si varianta mea...Caci eu am tacut(nu am spus nimanui de la el de la servici),si probabil ca acolo sunt "oaia neagra"... Daca e cazul,dar doar atunci,si daca merg cu"bodyguard"(sorry daca nu asa se scrie),tot imi platesc politele....Fara scandal,simplu si frumos...Cu copii de manuta,si o discutie cu.....d-soara "paraluta"[:D]De fata cu toata sectia... Iar firma o demarez maine...Trebuia sa ma informez daca el are drepturi in ea,ce acte imi trebuie... Ma costa economia mea de pe o luna sa incep hartiile[:D][:D]Si chiar daca divortam peste 1 an,nu va avea dreptul la nimic din firma... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...