Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, fa firma fara nici o ezitare. O prietena de-a mea e in divort (casnicie de peste 10 ani, nu mai zic motivele sa nu va enervati mai rau), sotul ei are o firma evaluata la cateva zeci de milioane de euro. Ce avocati a intrebat, toti i-au spus sa se multumeasca cu ce-i da el, daca ii da ceva, altfel nu are nici un drept. Asa ca...go for it. Edit: principe, tu vorbesti serios? Cred ca vreo 4 avocati i-au zis prietenei mele sa-si ia gandul. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry daca raspund mai rar,citesc toate postarile...,dar sunt 2 puiuti cu program de masa,somn,curatenia aferenta,cumparaturi,si mai nou si discutii interminabile la tel.[:D]. Cred ca am sa apelez la rubrica de ajutoare sa imi plateasca factura[bang][bang][bang]Se pare ca doar eu imi permit sa nu dau doar bip-uri... Si mai am o problema[mariaj],nu stiu sa gatesc putin[papica]... Cineva cu porci prin apropiere?Sau vreun pofticios???[pofta][pofta][pofta].Chiar daca mai dau la caine resturi(vine si le ia la 2zile), tot e mult...Deci,fetelor,iar e cina gata:)[papica]Veniti si voi(si nu glumesc) sa papati cu noi. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vorbesc f serios ca aici asha este tot ce cumpara unul potzi sa-l cumperi singur ,sa.l pui pe picioare singur dar cind se divortzeaza este bun comun. adica de ce sa se multzumeasca cu ce-i da ? asta este ca shi cum te momesc eu am banii am putere ,pot cumpara avocatul ,judecatorul ?? ia de aice shi taci din gura? monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, nu stiu daca e realizabila ultima conditie. Si desi acum ti se pare importanta, cred ca peste ceva timp nici n-o sa-ti mai pese. Dar e important sa treceti apartamentele pe numele copiiilor, daca reusesti asta, esti tare de tot. Subiectul tau este atat de citit ! Eu as avea insa o observatie : povestea ta nu e, in nici un caz, o poveste pt revistele siropoase. Este o lectie de viata si ar trebui sa ne dea de gandit multora. Nu stim ce ne aduce viitorul. Mie imi da de gandit, sunt intr-o dilema si poate voi deschide si eu un subiect pt a afla pareri din exterior.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos"]Pozele mele[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by principe
eu vorbesc f serios ca aici asha este tot ce cumpara unul potzi sa-l cumperi singur ,sa.l pui pe picioare singur dar cind se divortzeaza este bun comun. adica de ce sa se multzumeasca cu ce-i da ? asta este ca shi cum te momesc eu am banii am putere ,pot cumpara avocatul ,judecatorul ?? ia de aice shi taci din gura? monica mami de printz
Nu, principe, pe baze legale ma refer. Nu am inteles perfect, insa firma e persoana juridica, nu un bun in sine. Se pot partaja dividendele (daca exista), dar nu firma. Si daca tot profitul se reivesteste, nu sunt dividende, deci zero. Ceva de genul asta. Nu stiu exact. Ori or fi fost si avocatii...sa scape de belea pe cap, ca asa un partaj nu e tocmai usor. Nu stiu. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cmirela35
Fetelor,cred ca sunt cam scumpe rosiile de nu aruncati cu ele in mine[:D] Ramona,sincera sa fiu,nu aveam de gand sa ma duc la servici la el... Am aruncat o pastila[:D],cu efect,se pare... Desi as vrea ca d-soara sa fie de rusine la locul de munca... Si,sa fereasca DD ca sotul meu sa se razgandeasca... Ca s-o fi auzit,ca sigur se stie...,dar toata lumea ar trebui sa asculte si varianta mea...Caci eu am tacut(nu am spus nimanui de la el de la servici),si probabil ca acolo sunt "oaia neagra"... Daca e cazul,dar doar atunci,si daca merg cu"bodyguard"(sorry daca nu asa se scrie),tot imi platesc politele....Fara scandal,simplu si frumos...Cu copii de manuta,si o discutie cu.....d-soara "paraluta"[:D]De fata cu toata sectia... Iar firma o demarez maine...Trebuia sa ma informez daca el are drepturi in ea,ce acte imi trebuie... Ma costa economia mea de pe o luna sa incep hartiile[:D][:D]Si chiar daca divortam peste 1 an,nu va avea dreptul la nimic din firma... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Mirela, esti o scumpa! Eu zic sa te linistesti, te inteleg ca vrei sa actionezi asa, dar fii buna si asteapta sa treaca noutatea vestii... Sint sigura ca vei ajunge singura la concluzia ca nu are rost sa stirnesti valuri. Ce obtii cu asta? Faptul e consumat, tu pari hotarita sa iti vezi de drum. Sint sigura ca mai ales cei de la servici si-au dat seama de ceea ce se intimpla inca dinaintea ta. Greu de crezut ca isi imagineaza cineva ca tu esti oaia neagra... De ce ai fi? Daca totusi gindeste cineva in felul asta (nu vad de ce ti-ar pasa!) cred ca li se va intari convingerea daca mergi tu acolo... De ce ai supune copiii la o asemenea scena? Sint multe, multe motive pentru care nu ar trebui sa faci asa ceva. De ce ai face-o? Dati-mi careva un motiv, ca mie mi se pare ca doar te racoresti si tu putin. Dupa care vei avea regretele de rigoare... Nu in ultimul rind cred ca el ar fi ranit in orgoliul propriu daca ar vedea ca il ignori in felul asta. E drept ca poate ca si rasufla putin usurat... Oricum ar fi, ce conteaza? Elimina-i pe ei din ecuatie (atit cit poti) si vezi de ale tale. Traduc liber din engleza: succesul e cea mai dulce razbunare! Nu cunosc legislatia din Romania. Imi imaginez ca firma ta ramine firma ta. Dar e posibil sa trebuiasca sa imparti profitul cu el. Pe de alta parte el a plecat deja de acasa, deci sinteti separati deja. Oricum, cred ca ar trebui sa te interesezi mai serios de chestia asta. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint de acord cu Sibylle, nu e deloc o poveste pt. revistele siropoase... Sint surprinsa cite cazuri de femei care accepta nenumarate compromisuri am gasit aici pe site si ma bucur ca iti doresti altceva pentru tine si pentru copii. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...