Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Compromisuri poate.........as fi facut si eu... Dar nu suport violenta(nici macar in filme),... Dar domnisoara care ia taticul a doi copii(din care fetita e infiata), si nu are scrupule...tot va trebui sa plateasca in fata lumii...Nu a mea,casnicia mea e oricum dusa...Dar va regreta...Ramane sa hotarasc cum voi actiona(nu voi afecta copiii),nu sunt o bruta..., dar de data asta,sorry... Voi gasi eu o modalitate sa o fac sa fie de rusinea intregului oras... Nu sunt o razbunatoare de felul meu,dar daca ea nu are scrupule,de ce as avea eu??? Mai am cateva nopti la dispozitie,o firma de deschis,dar garantez ca d-soara in final,inca nu stiu cum voi proceda,dar nu va mai scoate capul in oras de rusine... Si asta doar pentru ca inainte de a pleca la Praid totul a fost mai mult decat ok in familie...Iar ea stia ca el e insurat si cu 2 copii. Asa ma voi usura si eu,intr-adevar... Adina,referitor la ce ai spus mai inainte... "Acum ca ai aflat ca e vorba de alta il vrei mai mult decat inainte cand nu stiai, nu-i asa? Ce-ti spune chestia asta?" Chiar ca cum nu il mai vreau!Poate era singurul lucru la care nu m-as fi asteptat...Nu era genul de aventurier,ba chiar tinea la mine si la copii... Sau cel putin asta a dat de inteles...Incepem casa pentru ca mi-o doream eu....,ia la copii tot ce isi doresc(bineanteles,in functie de finante...),si dintr-o data,dupa ce lipsesc doar 2 saptamani de acasa nu mai conteaza nimic...Nu cred in vraji[help],poate asta ar fi o explicatie pt.cele care cred... Nu il mai vreau inapoi....,vreau insa tot ce pot obtine pentru copii... Ia sa o vad eu pe d-soara,dupa ce termin cu ea...(repet,inca nu stiu cum),cum se descurca cu un om cu o pensie alimentara,fara ap.lui...,si fara multi bani in buzunar...Daca il ma vrea si asa,bravo ei!Dar nu cred...Inaintea lui(stiu exact)a avut un director de firma(55ani),care nu si-a lasat fami;lia pentru ea... Tocmai de aceea vreau sa ii arat ca nu e totul cum vrea ea... Poate iau legatura si cu ex-ul ei,si stabilesc o strategie... Nu stiu,mai am timp sa ma gandesc... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Chiar Mirela, la ce te-ai gandit cand ai intitulat povestea ta asa? [:D] Nu e deloc siropoasa, e chiar foarte realista, o poveste prin care putem trece cu toatele, important este ca tu nu te-ai lasat doborata si ai stiut sa ii faci fata in interesul tau si al copiilor. [pup] Chiar daca nu toate fetele au fost de acord, eu cred ca d-soara ar trebui sa stie ca omul e insurat cu 2 copii, te pomenesti ca nici nu stie! sau daca stie, e o alta paraluta pt. care nu conteaza amannuntul asta! Eu nu zic sa te duci sa faci scandal si sa te cobori la mintea lor, dar te poti intalni cu ea cumva.... In rest, iti doresc sa faci firma aia cat mai repede si sa te apuci de treaba si o sa vezi ca nici nu o sa mai ai timp sa te gandesti la Dl. (chiar daca intrebari de genul de ce, cum a putut el sa-mi faca una ca asta? o sa tot apara). Si ai multa grija cum rezolvati cu casa, sa nu te increzi in toate vorbele lui de acum, el poate fi perfid si gandeste-te ca si el are nevoie de bani sa o plimbe pe d-soara! [neand] Pupici copiilor! [pup] PS. Si nu mai zi nimic de mancare ca mi-ai facut o pofta [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu am mai raspuns ( astept sa imi dea Adina floricica :) )nu inseamna ca nu sunt aici, aproape de voi si de Mirela. Sunt totusi in contradictie cu unele pareri ale voastre. Rezolvarea problemei financiare pentru a asigura munca de-o viata si viitorul copiilor este un lucru ce-i ofera Mirelei informatiile de care are acum cel mai mult nevoie. TOTUSI, unde sunt fetele trecute de aceasta problema, care singure au in ingrijire 2 copii, fara ajutor din alta parte, unde partea materiala precara le dau lacrimi noaptea, serviciul le ocupa prea mult timp si nu mai pot acorda suficienta atentie copiilor.... si se poate continua. Unde sunt fetele sa-i explice Mirelei cum mai tarziu si-au dat seama ca ar fi putut trece cu vederea o aventura trecatoare a sotului ratacitor.... ca nu au luptat cat ar fi trebuit pentru salvarea casniciei....ca vor inapoi cafeaua si alintarile de care erau dependente...cu toate necazurile...ca mai erau atatea de facut pana la renuntarare si despartire. Sunt de acord ca poate fii mai bine asa... DAR.... Oferiti Mirelei si cealalta imagine, a singuratatii si a unei familii unde copii vor spune ca era bine sa fie si tata cu noi si vor simte lipsa tatalui. Mirela, parerea mea, lupta acum si incearca sa faci tot ce este posibil pentru salvarea casniciei ca mai tarziu sa nu iti resposezi sau copii sa-ti reproseze nimic. Multa sanatate si pupici puiutilor, ei sunt totul pentru noi si tot ei sufera cel mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bluel,nu il las sa bage divortul pana nu vindem casa si cumparam apartamente pe numele copiilor[:D]Altfel,ma duc cu copiii la d-soara,la lucru... Ii e frica,caci are o "reputatie",si un loc de munca caldut,recompensat(nu maxim,dar daca stau sa ma gandesc ca are 10 clase+profesionala in alt domeniu...)si mai si este,cica...,apreciat de colegi...Ii e frica ca il voi face de rusine in fata colegilor...Si mai ales a colegelor casatorite cu copii care il apreciau[bang][bang][bang]... Chiar acum m-a sunat si m-a "amenintat" din nou sa nu ma duc la el la lucru....Si asta dupa ce am cazut de acord cu anumite aspecte... Sa reusesc sa vand casa si sa iau apartamentele pe numele copiilor... Abia atunci voi lua o hotarare...Timp am...,pacat de puiuta care ma ntreba zilnic de "tati"... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, eu sunt convinsa ca o sa mai treaca ceva timp pana cand Mirela o sa aiba varianta finala a ceea ce va dori sa faca. Acum este normal sa reactioneze asa. E in soc. Isi vede tot viitorul prabusit. Va reactiona altfel atunci cand el se va intoarce cu coada intre picioare acasa - el acum este la faza semi-razboinica si Mirela reactioneaza ca atare. Ia floricica [flo]. Mirela, eu nu inteleg un lucru. O condamni pe pipitza aia, de acord cu asta, dar de ce o vezi ca principala vinovata in ecuatie? Gandeste-te ca daca nu era ea, poate era alta. Vinovatul principal pentru tine este cel ce a fost deschis la provocari, nicidecum ea ca a aruncat sagetele [amoras]. Ca ea are o moralitate indoielnica, sunt de acord cu tine. Insa...nu te cobori sa faci lucruri care nu-si au sensul, nu ai sa te simti mai bine dupa, si, in plus, le dai satisfactie. Si eu sunt de parere ca mimoze din astea trebuie calcate cu masina [auto], dar prefer sa-i las pe altii s-o faca. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai adrian, chiar asa! Tu ai primi-o pe nevasta ta inapoi dupa ce a fost sa vada si in alta parte? Sau pt. femei nu e la fel! Barbatii au dreptul sa aiba o ratacire, sa se sature de tot, sa aiba dreptul la libertate, etc si femeile nu! ca deh! asa ceva nu se face. Pt. ce motiv Mirela l-ar accepta din nou in viata ei? Doar pt. ca are doi copii si trebuie sa asigure doi parinti celor doi copii. El va fii intodeauna tatal copiilor, asta daca si-o doreste, evident, dar nu si sotul Mirelei. E doar parerea mea, si gasesc de neconceput sa continui o relatie cu cineva care m-a inlocuit cu o alta. Si nu, nu a fost o relatie de o noapte. Observ ca e o relatie sustinuta. Si nu am auzit-o pe Mirela spunand ca el regreta ceva! Sa inteleg ca tu asta astepti de la partenera ta! Dupa ce ai fost prin alte asternuturi tot ea sa lupte pt. relatie! Chapeau! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, Dl. e prea "vrajit" acum de d-soara ca sa vrea sa se intoarca acasa, nici nu cred ca se gandeste la asa ceva... Nu stiu daca ai citit tot cu atentie, dar la inceput, pana sa se lumineze Mirela cu privire la motivul adevarat al schimbarii lui, ea a fost dispusa sa-l astepte si sa-i faca intoarcerea acasa usoara, crezand ca este doar o "ratacire" de moment. Nu este imposibil ca in final familia Mirelei sa sa reintregeasca (s-au mai vazut cazuri, eu am un coleg care a divortat si a luat-o inapoi pe nevasta-sa de 3 ori, CU ACTE!!!!), dar depinde numai de ea daca mai e dispusa sa-l astepte....cat?! pana ii trec lui fluturasii si intrebarea e va mai fi totul la fel? nu cred....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, sunt multe femei care pot sa uite ce s-a intamplat. Nu stiu cum fac, dar pot. Pe ce motiv iarta? Nu neaparat financiar. Nici macar ca e vorba de tatal copilului. Cred ca tine mai mult de suflet. Ce-i face bine Mirelei acum? Indiferent ce ce s-o mai intampla, sa rezolve cu casa, cu banii. Cu divortul. Si furia asta ii face bine, se descarca cumva. Dupa care...este absolut decizia ei daca va putea sa treaca peste ce a fost sau nu. Eu nu am putut. Si nici nu-mi pare rau. Dar stiu ca exista si se poate si altfel. Insa e timpuriu sa discutam despre asta...acum ce-i trebuie Mirelei este acceptarea situatiei. Inca e in soc. Mirela [flo] haha. Imi amintesc ca si la mine venea exu' si spunea ca nu intelege ce i se intampla, parca i s-ar fi facut farmece. [:D] Ei, mi-am dat eu seama ca a fost vrajit. [:D] Edit: Bluel [flo] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...