Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

quote:
dov Posted - 11/07/2007 : 17:16:47 -------------------------------------------------------------------------------- sunt convinsa ca esti mai obosita decat el, departe de mine sa spun altceva, dar vezi tu, nu toti oamenii sunt la fel, nu sunt croiti dupa acelasi calapod, si, sa recunoastem, desi se zice ca-s mai tari, in general, barbatii cedeaza mai usor... -------------------------------------------------------------------- In prima perioada, imediat dupa ce am plecat, am sunat innebunita dupa el, pentru ca sinteam, stiam ca ma mai iubeste, si, poate o sa crezi ca-s nebuna sau ca mint, dar stiam ca se ca intoarce cand eu n-o sa mai vreau....ma rog, nu e vorba de mine aici, ci de faptul ca si-a revenit in momentul in care l-am tratat cu induferenta
Ca as fi obosita,asta oricum la momentul de fata nu ar conta prea mult... Iar de sunat...m-a sunat acum cateva minute(el)sa ma intrebe daca nu avem nevoie de ceva(paine,suc...)si la faptul ca i-am raspuns ca am facut deja singura cumparaturile(desi ploua cu galeata si stie ca nu scot copiii pe o asemenea ploaie),m-a intrebat candid daca poate sa vina sa pranzeasca la mine ca el inca nu a apucat sa faca cumparaturi...M-a prins cu "garda jos" si nu l-am putut refuza,far l-am rugat sa nu ne deranjeze caci vom dormi cu totii cand va veni el,si ca daca crede ca are nevoie sa isi ia orice vase are nevoie... A parut surprins de seninatatea mea(la tel. nu imi vede fata)...M-a intrebat daca nu voi sta si eu cu el la masa...Am ras,cam amar(dar el nu stie),si i-am spus doar ca am sa dorm cu copiii la amiaza... Poate ar trebui sa mai fiu smechera,sa cochetez...Desi ma intreb,asa pe neasteptate de unde mi-au venit raspunsurile. Azi am intors bucataria pe dos,iar gatitul de abia de acum...Puiutilor le-am facut ceva,dar nu ma asteptam la musafiri... As putea zice ca va fi un musafir... Uf,chiar nu ma asteptam sa vina... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirela, Nu stiu ce sa zic, pe de o parte, inima imi spune sa ma bucur ca te-a sunat, ca vrea sa vina la tine sa te vada (e clar ca nu s-a rupt de tine 100% si asta e bine), pe de alta parte, rationalul imi spune ca e doar un copil iresponsabil si rasfatat, caruia cum i s-a facut foame, suna sa intrebe de meniu. Doar tu il cunosti mai bine si daca merita, atunci lupta pentru el, macar sa ai constiinta impacata si sa stii ca ai facut tot posibilul sa va salvati familia. Referitor la framantarile tale eu zic sa fii tu insati si atat! Noi suntem alaturi de tine! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo, ma bucur ca a sunat...nu, nu e nici rasfat si nici altceva...e iubire, deocamdata resimtita de el ca obisnuinta....mirela, te rog ioooo, nu iesi din camera, dormi, lasa-l singur, si incet-incet, cu mare gingasie, incearca sa-i spui ca e cam musafir acolo,si ca nu poate veni oricand, oricum. Oricum, ai fost super desteapta si ai procedat perfect...cum adik de unde-ti vin raspunsurile astea ? din instinctul de supravietuire[;)], bravo inca o data si lupta, ca ai sa reusesti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adevarat instinct de supravituire, sunt sigura ca e doar o ratacire a sotului si se va regasii in cele din urma nu conteaza cat va dura o luna, doua, trei, important este sa ramana un caz izolat si sa nu se mai repete! cu o floare nu se face primavara asa este, dar sunt sigura ca mirla va actiona cu tact si intelepcine, de care a dat dovada cu varf si indesat! [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu admir femeile care nu trebuie sa traiasca neaparat agatate de un barbat. Din cite am vazut eu un barbat respecta femeia care se respecta pe sine, care este sigura pe ea (fara teatru principe!). --------------------------------------------------------------------- nu stiu la ce fel de "agatat" te referi fiindca din cite stiu eu femeia sa "eliberat" cu mult timp in urma ,studiaza,munceste este independenta.daca te referi la "agatatul" sentimental,atit femeile cit shi barbatzii se "agatza" ,fiindca asta este iubirea,iar esentza vietzii este exact acest"agatzat".este normal sa lupti in numele iubirii shi sa vrei sa traieshti agatat daca ai de ales. una din reushitele in viatza este realizarea shi mentinerea unei familii cu iubire shi in uniune. eu am vazut ca un barbat respecta atit femeia sigura pe ea cit shi cea sensibila.in fiecare om sigur pe el traieste shi unul nesigur,in fiecare om gras traieshte shi unul slab.nu suntem facutzi dintr-un singur aluat. respectul ptru o persona are la baza iubirea ptru aceasta ,daca nu-i iubeshti shi respecti amindoua laturile inseamna ca nu o iubeshti. sunt deacord ca suntem surprinshi atunci cind obtinem din partea partenerului o atitudine cu care nu am fost obishnuitzi ,ex :cel care vede sau este obisnuit ca partenerul sa fie sigur pe sine, este surprins sa vada latura sensibila shi-i face placere acea noua descoperire,vrea sa o exploreze.cind suntem obishnuitzi cu o persoana prezenta la cheremul nostru ,in momentul cind si-a schimbat atitudinea fataz de noi iar intervine neasteptatul,inprevizibilul,se schimba rutina shi iar suntem surprinshi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pina una-alta el vrea sa plece si tot el se agata. Deja vine la masa! Principe, fiecare avem felul nostru de a fi. Eu nu ma joc bambilici si nici nu accept asa ceva. De exemplu eu nu mi-as culege barbatul de prin baruri. Nu pot! Mi-as pierde respectul fata de mine. Inteleg ca altii sint diferiti si nu condamn pe nimeni pentru asta. Poate ca pierd citeodata prin felul asta de a gindi, dar eu prefer sa ma lipsesc de oameni slabi sau fara caracter. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te admir din ce in ce mai mult Mirela, esti o curajoasa am citit subiectul de la inceput dar nu stiam ce sa-ti raspund , eu ca si celelante fete cred numai ca e o faza care v-a trece repede si totul o sa fie bine in final. Vecina mea trece prin aceasi situatie si tot de moment eu cred ca este mai ales ca sotul vine la 2 zile inapoi la masa... vorba vine.Dar voi sunteti tari, eu una daca fostul meu m-ar suna sa vina sa manince la mine i-as spune sa nu se deranjeze ca ii fac comanda la pizza sa stea linistit unde este delivery vine in juma de ora.Te admir ca esti calma si ai raspunsuri bune pt el ,la mine sigur oala de ciorba ar fi fost in capul lui daca indraznea sa vina ! Sunt sigura ca daca te porti frumos ai mai multe de castigat si procedezi bine asa cum faci, chiar avem de invatat din povestea ta. Te asteptam cu vesti ai grija de tine si de bebici. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry ca nu v-am mai tinut la curent cu ce s-a intamplat ieri,dar piticul a facut febra si ieri dupa amiaza am fost la doctor.O simpla angina virala,si cu trat.acum pare ok. Deci,a fost ieri la masa,iar eu nu am iesit din dormitor...Nu dormeam,ci butonam telecomanda[bang][bang][bang].Am reusit sa ma abtin sa ies.Cand am auzit ca pleaca,am iesit si eu,pregatita sa strang masa...Ei,dar si-a pus singurel farfuriile in masina,a sters chiar masa,si a si maturat in bucatarie[8D]Probabil ar fi aspirat,daca nu dormeau copiii...Iar pe masa am gasit o garoafa si un biletel in care imi spunea sa pregatesc chitantele caci va merge sa plateasca maine(adica azi) apa,gazul,curentul,etc... Deci va veni si azi... Ei si aseara m-a sunat una dintre verisoarele mele,cam pe la 9,30pm,si mi-a spus ca a uitat sotul meu sa ia de la ei oasele pt.caine...,si sa se intoarca inainte de a-si culca copiii sa le ia.Am ramas uimita ca a fost tocmai la ei,si mai ales ca nu le-a spus nimic...Si ca m-a sunat pe mine...,desi eu sunt pe preferential la tel.Ei,am fost nevoita sa il sun si sa ii spun... Dar am motivat ca nu pot vorbi prea multe caci dorm copiii. Chiar nu stiu ce sa mai cred....Mie mi-au placut intotdeauna situatiile clare,iar acum totul pare un joc de-a v-ati ascunselea... Uite sotul...,nu e sotul...Azi am de gand sa raman la pranz si sa discut cu el.... Daca gresesc,sa-mi spuneti... Vreau sa ii zic ca nu vreau sa plece,dar nici nu il vreau doar musafir pentru pranz. Ca acum vreau si eu un moment de gandire,sa pot sa imi fac planuri de viitor,si in conditiile astea nu pot judeca calm si la rece... Bineanteles,asta e ideea pe scurt.Am sa insist pe faptul ca nu vreau sa plece,dar ca daca tot a plecat nu ar strica pentru niciunul o scurta perioada in care sa ne putem gandi la relatia noastra... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...