Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

Pai sa desfacem sampania! Dar de ce oare mi se pare ca va fi cam amara?[help].Poate pentru ca m-au intors pe dos atatea schimbari de situatie in nici o saptamana... Si asta in ciuda faptului ca mi se parea ca am un sot care nu ia nici o hotarare pripita.Si dintr-o data toate convingerile mele s-au dus pe apa sambetei...Ca sa nu mai spun ca imi va fi greu de acum incolo sa nu stau mereu pregatita pentru ce e mai rau... Asa ca in loc de sampanie,mai degraba imi fac o cafea[cafea],am sa pot pune in ea atat zahar incat macar sa nu mi se para amara.Mai las sampania o vreme,va astept pe voi sa o bem impreuna.[cheers] Va multumesc mult pentru suport.[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]Sper ca de acum sa auzim numai de bine.[pup][pup][pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pey, Mirela, el ce a zis? dece a plecat si dece s-a intors asa repede? desi eu sunt convinsa ca nu mai pleaca... sincer, te intreb toate astea pentru ca pe undeva am banuiala ca a plecat pentru ca vroia ceva de la tine:atentie, dragoste, sex..(scuze) darceva astepta, si, exact ca orice barbat, inloc sa zica clar ce vrea, si-a luat jucariile si a plecat...nu ma-ntelege gresit, dar e bine sa te gandesti bine ce a dus la asta....oricum, te iubeste, si pe tine, si pe copii, asa ca nu-ti face griji, nu se va mai repeta...dar e bine sa existe parteneri fericiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Povestea mea e in oglinda cu a ta, Mirela. Poti sa-ti spun cum a fost la mine: - te va chinui cateva luni bune - se va razgandi la un moment dat si va veni inapoi cu coada intre picioare (daca n-o fi chiar acum asa la tine...dar in cazul in care mai pleaca, asteapta-te sa dea buzna tam nesam cand ti-e lumea mai draga in viata ta)- va depinde EXCLUSIV DE TINE daca il vei mai putea primi inapoi sau nu - o sa-ti fie greu, dar o sa-ti schimbi radical modul de gandire si principiile (de la familie orice-ar fi in care tatal biologic este prezent, la un echilibru fara el, el va fi in plus) - dupa ceva timp, analizand relatia voastra, o sa apara si partile ei negre, pe care acum ai tendinta sa le ascunzi - pana la urma vei vedea ca nu e chiar asa rau si ca viata ta poate fi frumoasa in multe alte sensuri, fara el (cel putin eu sunt convinsa ca despartirea noastra nu mi-a adus decat mult, mult bine) Orice ar fi, fii tare. Este foarte bine sa-ti dai un termen in care sa lupti pentru el, in sensul ca o faci pentru toti (copii, tu, el). Asa nu vei avea sa-ti faci nici un repros peste o perioada de timp, ca nu i-ai acordat o sansa atunci cand a fost nevoie. Lupta cat timp crezi ca trebuie, dupa care trage linia si capul sus. Viata e foarte frumoasa! Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
dov Posted - 14/07/2007 : 09:06:35 -------------------------------------------------------------------------------- pey, Mirela, el ce a zis? dece a plecat si dece s-a intors asa repede? desi eu sunt convinsa ca nu mai pleaca... sincer, te intreb toate astea pentru ca pe undeva am banuiala ca a plecat pentru ca vroia ceva de la tine:atentie, dragoste, sex..(scuze) darceva astepta, si, exact ca orice barbat, inloc sa zica clar ce vrea, si-a luat jucariile si a plecat...nu ma-ntelege gresit, dar e bine sa te gandesti bine ce a dus la asta....oricum, te iubeste, si pe tine, si pe copii, asa ca nu-ti face griji, nu se va mai repeta...dar e bine sa existe parteneri fericiti.
Pai,hai sa incep explicatiile... A avit parte de libertate cat am fost noi plecati,si ar mai fi avut nevoie de ea[bang][bang][bang].Stie ca nici mie nu imi e usor...,eu nu am avut nici macar acele 2 saptamani. Dar,in timpul putin in care nu a fost acasa,a realizat ca toata munca lui a facut-o pentru noi...,si ca daca ar fi sa il deranjeze ceva la mine ar fi faptul ca miros a tigara din cand in cand[bang].Pai,cate femei stau langa barbati care fumeaza???El a renuntat la tigari in urma cu 2 ani(din motive de sanatate),si probabil ca se astepta sa fac si eu la fel...Culmea e ca nu fumez mai mult de 5 tigari pe zi(exceptand ultima periada),si niciodata in casa sau langa copii. Ei,am sa ma inscriu si eu in clubul celor care vor sa renunte la fumat[;)]...Ah,si i-a placut atitudinea mea rece,poate altfel "il pierdeam"...Stiam ca nu ii plac scenele lacrimogene...,dar chiar ii place indiferenta?Pai nu imi va fi greu,cel putin in viitorul apropiat... Mde,barbat..,se pare ca il atrage ceea ce nu poate intelege din partea unei femei...Doar ca.....[cheers][cheers][cheers]...Inca o data va pup[pup][pup][pup],si promit sa tastez mai des decat pana acum:) Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate incerci sa renunti la fumat. "Second hand smoking" cica e chiar mai rau pentru cei din jur decit pentru cel care fumeaza. Am trecut si noi prin momente de criza, un asemenea moment a fost ca sotul fuma desi copilul avea probleme respiratorii. De dragul lui (si crizele mele!) a renuntat, cu greu, desi era fumator inrait. Se poate! Pina la urma e mai bine si pentru tine. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Ramona J Posted - 14/07/2007 : 19:57:52 -------------------------------------------------------------------------------- Poate incerci sa renunti la fumat. "Second hand smoking" cica e chiar mai rau pentru cei din jur decit pentru cel care fumeaza. Am trecut si noi prin momente de criza, un asemenea moment a fost ca sotul fuma desi copilul avea probleme respiratorii. De dragul lui (si crizele mele!) a renuntat, cu greu, desi era fumator inrait. Se poate! Pina la urma e mai bine si pentru tine.
Pai,draga Ramona,pentru mine...,caci nu fumez in preajma copiilor...Doar pe balcon sau afara,pe banca.Mai ales ca pustoaica am adus-o acas cu bronsita cronica alergizanta,...nu la fumul de tigara,dar mai stiu si eu? Mie mi-ar prinde bine,caci stiu ca imi feresc puiutii de noxe... Oricum am avut putina igrasie(dar ffff.putina)in dormitor,si se pare ca au o sensibilitate accentuata la alergeni.Ei,nu pot sa zic ca poate parul nu imi mai mirosea a tigara,sau poate chiar si gura,daca nu apucam sa ma spal pe dinti,zic eu,"ca o scrumiera murdara"....dar poate aveam nevoie de un impuls ... Sau de o amenintare[help] Ne intalnim la clubul celor ce vor sa renunte la fumat! De dimineata,iar daca nu exista sub.,il deschid eu! Desi nu cred ca asta a fost adevarata problema... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este un asemenea subiect, l-am vazut pe aici. La mine nu mai e cazul. Am renuntat la fumat cind am ramas gravida cu primul copil, si gata a fost! Avem un subiect despre bebeii cu alergii, acum lincezeste de o vreme. Am scris mult acolo. Copilul nostru a fost foarte rau cita vreme sotul meu fuma. Nu fuma niciodata linga el, dar te asigur ca mirosea intotdeauna a fum, oricit se straduia sa se spele pe dinti. Cind am mers doar noi in vacanta in Romania am vazut cit de bine i-a fost cind nu mai era in preajma sotului. As fi fost in stare sa divortez pe chestia asta... Daca ai copii cu alergii, daca si sotul tau a avut probleme din cauza fumatului... as lua serios in considerare varianta cu renuntatul la fumat. Mai ales ca vad ca nici nu fumezi prea mult. Sotul meu fuma practic din copilarie. In rest, cred ca ceea ce s-a intimplat intre voi trebuie sa fie un semnal de alarma. Ceva nu e in ordine acolo, cu ocazia asta puteti analiza care sint problemele si sa lucrati la rezolvarea lor. Cred ca despre asta e vorba. Sint sigura ca daca stai sa analizezi putin iti vei da seama ce scirtiie. Impreuna puteti gasi si solutii, sint sigura! Treaba cu fumatul e serioasa, daca a pomenit de ea il deranjeaza sigur. Succes, iti tin pumnii! Incepe cu renuntatul la fumat... The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, ma bucur mult mult mult de tot [pup] A avut si el o criza ... barbatii sunt cei slabi, femeile sunt muuult mai tari (nu dpdv fizic desi cred ca se poate si varianta asta). Totusi ia in consideratie sfatul lui dov si nu ingropa totul. Trebuie sa fie ceva de invatat de aici. Multe multe felicitari pentru calmul cu care ai reactionat si sa ramai pe aici sa ne mai inveti si pe noi ce si cum cand avem crize. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...