Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o poveste pt.revistele siropoase...


Recommended Posts

quote:
ileanna Posted - 14/07/2007 : 21:03:04 -------------------------------------------------------------------------------- Mirela, ma bucur mult mult mult de tot A avut si el o criza ... barbatii sunt cei slabi, femeile sunt muuult mai tari (nu dpdv fizic desi cred ca se poate si varianta asta). Totusi ia in consideratie sfatul lui dov si nu ingropa totul. Trebuie sa fie ceva de invatat de aici. Multe multe felicitari pentru calmul cu care ai reactionat si sa ramai pe aici sa ne mai inveti si pe noi ce si cum cand avem crize.
Eh,si uite ca a plecat din nou!...Azi nu am fumat,ba chiar am facut 3 dusuri,,,sa scot mirosul de tigara...Ca sa nu mai spun de spalatul pe dinti...Chiar aveam de gand sa merg luni la stomatolog si sa mi-i curete...Nu a nu ar fi albi!!! Pur si simplu a plecat...S-a legat de faptul ca nu am strans hainele de pa sarma[bang][bang][bang]Si eu care toata ziua am muncit ,sa nu zic ca si o eroina...,ca orice alta femeie... Curatenia de sfarsit de saptamana,schimbat si spalat lenjerie de pe pat(aia nu s-a uscat,dar am pus oricum alta..)Gatit pt.sfarsit de saptamana... Cred ca nu vrea sa imi spuna adevaratul motiv.....Poate chiar are pe altcineva...Dar stiti?A plans pustoaica cand a plecat...[bang][bang][bang],si ma roaga sa nu plang...Ei,nu mai accept!!! Asa nu se poate! Multumesc lui DD ca am si eu pe cineva alaturi de mine! Alesia imi spune acum sa nu mai plang,sa beau suc,ca imi trece...[help]Chiar nu stiu ce sa ii spun... Ii duc imediat la culcare...,doar ca daca eu sunt agitata,sigur si ei vor fi la fel... Acum chiar as bea sampania...,asa,fara motiv,doar ca sa ma linistesc. Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirela... Imi pare rau! Oricum, treaba cu fumatul ramine valabila pentru puiutii tai! Si pentru tine! Impresionant cum au si ei grija de tine. Sa ne tii la curent. Fii tare, sigur poti trece si peste hopul asta - orice s-ar intimpla! Dar nu mai accepta jocul asta murdar. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce joc de-a soarecele si pisica a mai inventat barbatul asta ? Mi-ar fi placut ca barbatii sa spuna si ei o data in viata lor un adevar: -da,tu femeie,vreau sa ne despartim,pt. ca esti grasa,sau esti slaba,sau esti oricum cred ei ,dar sa spuna adevarul.E chiar asa de greu pt. ei? Nu inteleg ca ne este greu sa traim mintite ,inselate,amagite,ca avem si noi o inima,un suflet,si ca vrem sa traim in armonie? In toate relatiile pe care le-am avut, intotdeanua am cerut ca la momentul H {al despartirii,adica} sa fim sinceri ,sa avem curjul sa spunem adevarul.As de unde ,dom'le ! e mai interesant sa spui o minciuna-vorbesc de barbat. Mirela ,nota 10 pt.cum reactionezi ,esti o femeie pe cinste!! Ina mama lui Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, nu cred ca pleaca cineva dintr-un fumat. el cauta doar pretexte. am urmarit povestea ta si m-am bucurat ca a venit atat de repede inapoi. acum m-am enervat alaturi de tine de comportamentul lui. tu esti tare si foarte stapana pe tine. eu una mi-as pierde cumpatul, cel putin acum. nu i-as mai raspunde la apeluri si nici nu ar mai avea voie la masa sau in viata noastra pana nu stie, vine sau pleaca definitiv.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

incredibil....nu mai inteleg nimik...decat ca s-a intors ofticat mai mult de atitudinea ta indiferenta, dar asta imi arata catde imatur este(adik ccc cu doi copii acasa, tu stai sa te gandesti la asa chestii?)...imi pare rau, insa, daca mai vrei sa intelegi ceva din ce se intampla, ia relatia de-a fir a par, cauta sa vezi dincolo de aparente...si mai vorbeste si cu altii, poate din afarase vede mai bine...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare nimic anormal in comportamentul lui. Se afla in etapa in care NU STIE CE VREA. Ar vrea sa iasa din casnicie, dar ii e greu s-o faca. Daca tii mortis, poti sa-l aduci inapoi - dar depinde daca iti doresti tu asa, stiind ca el sta si cumpaneste valorile voastre si le-ar vinde pe nimic. Este tipic comportamentul sau pentru barbati in criza de cuplu - posibil sa existe o alta ea, posibil sa nu, nu ar trebui nici sa te incante si nici sa te agite daca exista sau nu - chiar daca exista, sansele mari sunt sa fie extrem de trecatoare, dar problema voastra sa continue. Probabil ca tu vedeai langa el o viata roz, pe care el o vedea cam neagra. E greu sa judeci limpede acum. Gandeste-te bine daca ai fi in stare si ce ai putea sa accepti. Unii oameni nu pot inghiti umilinta, altii trec razand peste ea. Ai grija de voi. Incearca sa te inconjuri de prieteni, rude, apropiati, umple-ti timpul cu aboslut orice in afara de EL. Succes, o sa treaca! Si intr-un fel sau altul, la sfarsit o sa fie bine! Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint de acord cu Adina. Normal ca n-a plecat ca Mirela e fumatoare! Face asa pentru ca nu stie ce vrea. De asta am propus eu o pauza, altfel jocul asta poate continua la nesfirsit. Eu i-as da lui (si mie) o pauza de... cit o fi! O luma (minim), doua-trei... Nu stiu daca la toti functioneaza asta, pe mine m-ar ajuta. Vedeti si voi cum e fara celalalt, daca va place mai mult asa. Altfel veti continua sa va certati si el sa se tot mute. E greu sa tot treci prin asta, vezi ca si copiii inteleg ca nu e in ordine. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina,draga... E am tarziu,iar pustoaica mea s-a trezit deja de 2ori. Poate ca nu stie cum sa plece,poate ca eu am avut alte perceptii in ceea ce priveste viata noastra,dar nimic nu parea in neregula.... Acum stiu si eu?Azi a fost weekend,toata lumea a iest pe unde a vrut,ieri ii propusesem sa iesim cu totii la baraj,intr-un loc super(el nu e din bm,si inca nu stie cam toate locurile). Ei,si pentru ca,vorba vine,hainele de pe sarma l-au deranjat la parcare(scuter,caci nu mai vreau masina),a plecat...Ei,sa plec si eu de cate ori imi intorc copiii pantofii de pe hol,sau de cate ori isi lasa neglijent ciorapii,papucii,tricourile sau chiar chilotii??? Azi mi-a spus ca vrea o luna de "gandire"..Am sa ma gandesc si eu...Oare chiar il mai vreau? Ah,fetele din Alba Iulia,ce pret au la voi apaetamentele? Sincer,ma gandesc sa imi refac viata(si nu ma refer la un el)in alt oras...Prieteni??? Si cei pe care i-am avut i-am pierdut fie pt.ca el ii simtea inferiori(ca sa nu spun mai urat),fie din cauza programului incarcat,caci totusi sunt 2 copii. Doamne,da putere fiecaruia sa treaca peste toate! Va [pup][pup][pup],si sa dormiti mai bine decat mine! Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...