Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O intrebare pentru posesorii de stampile


Recommended Posts

Ieri am fost la o firma pentru a-mi confectiona o stampila. Dupa cateva episoade de atitudine superioara si chiar ironie (prea calma am fost si eu!)din partea functionarei(sau cum s-o numi), am convenit asupra 'design-ului' si a ramas sa ridic stampila astazi. Cand m-am dus, nici bine n-am intrat pe usa, ca mi s-a spus ca e gata, dar ar vrea sa o refaca fiindca scrisul (pe o portiune) este prea ingrosat. Am facut proba si nu ca era prea ingrosat, dar era cam ca o... pata. In plus, numele meu aproape ca nu se putea citi; arata ca atunci cand scrieti apasat cu stiloul pe o bucata de sugativa. I-am zis doamnei chestia asta si a spus ca este din cauza tusului - fiindca stampila e la prima utilizare si ca apoi va fi mai clar inscrisul, etc. Acum va intreb, scuzati-ma daca intrebarea va starneste rasul, daca vi s-a intamplat ca la primele utilizari stampila sa se comporte asa, iar apoi sa isi 'revina'. Mie imi tb o stampila perfecta din prima, ca nu imi permit sa stric documentele oamenilor... In orice caz, sapt. viitoare merg si vad cum iese si daca nu imi convine nu o mai iau si gata. Bine ca n-am platit-o (costa destul)! Nihil sine Deo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Vino la Piatra! Am eu o prietena care face stampile super si ti le da pe loc (in maxim 20-30 minute). Sunt si ieftine si ea e o dragutza, mai mare placerea sa te conversezi cateva minute cu ea.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146490"] Bazar pentru Robi[/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trutzi, Laura25, Va multumesc mult pentru raspunsuri! Cu siguranta ca o voi refuza daca nu iese asa cum trebuie de la inceput si nu o sa imi (mai)aplec urechea la nici un fel de gogosi. (Uneori, cand esti politicos si intelegator esti luat de prost! - asta e o constatare in general, nu neaparat in legatura cu stampila!) PS: Trutzi, Ar fi mai greu sa ajung la Piatra - numai cateva sute de kilometri! Nihil sine Deo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kristinutza
cred ca deja ti-ai dat seama, dar spun si eu ca sa intaresc: stampila trebuie sa... stampileze bine din prima. ce naiba! pai cel putin la primele folosiri e o placere... ca sa zic asa [:D]. Cristina, mama Radului (4 ani)
Da, stiu ca a parut o intrebare prosteasca, simpla si usurica si...; de altfel, stampila nu era gata nici azi (cat tupeu si/sau nonsalanta au unii in a spune: "Stampila nu e gata, ca va sunam..."), asa ca, din fericire (sper!), am mers in alta parte.... Sa vedem ce iese. :) Nihil sine Deo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RWheelwright
Citat:
citat din mesajul lui kristinutza
cred ca deja ti-ai dat seama, dar spun si eu ca sa intaresc: stampila trebuie sa... stampileze bine din prima. ce naiba! pai cel putin la primele folosiri e o placere... ca sa zic asa [:D]. Cristina, mama Radului (4 ani)
Da, stiu ca a parut o intrebare prosteasca, simpla si usurica si...; de altfel, stampila nu era gata nici azi (cat tupeu si/sau nonsalanta au unii in a spune: "Stampila nu e gata, ca va sunam..."), asa ca, din fericire (sper!), am mers in alta parte.... Sa vedem ce iese. :) Nihil sine Deo.
De fapt, cred ca trebuia sa intitulez acest subiect "Odiseea stampilei" sau, mai bine, "Cat de mult dureaza sa faci un lucru mic!" Nihil sine Deo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...