Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, IT,S SHOW TIME!!![:D]

 

M-am trezit azinoapte pe la 3 jumate cu dureri ca la ciclu. Am mers la baie si am revenit iar in pat. Am cautat in telefon cronometru si ne-am pus pe masurat. Intervalul intre contractii varia intre 7 si 15 min, iar contractia de cateva secunde. Mai mult asa ca niste crampe. Peste vreo ora m-am dus iar la baie siiii.. surpriza: dopul gelatinos pe slip. Cu ceva urme maronii. Am revenit in patuc, lenesa si fara nici un chef de nastere. Tati a plecat la treaba pe la 6.30, eu am ramas gandindu-ma daca sa o trezesc pe sora-mea sau nu. Am mai atipit printre crampe si incercari de a le cronometra si m-am trezit la 8 de tot. Am facut un dus, m-am aranjat cum am putut, ca nu am mai apucat sa ajung la epilat, si am sunat-o pe dr. M-a chemat la Cuza Voda sa ma vada. M-a consultat pe masa: colul este scurtat, dar inca inchis, parte din dopul gelatinos eliminat, contractiile sunt defapt false, dar care pe mine ma dor de lesin si ca e clar ca se apropie momentul. La ora 3 ma duc din nou la cabinet sa vada cum ma prezint. Mi-a facut si ecografie, din care nu am etinut decat ca are greutatea de 2800 gr (+ -), lichid in cantitate normala, placenta anterioara cu grad 2-3 de maturatie si cam atat. Mi-e lene sa verific ce mai scrie pe hartia aia.

 

Acum sunt acasa in pat. Am si mancat de cand am venit... Mi-e somn si poate reusesc sa ma adorm pana la 2 jumate, cand plec din nou la dr.

Am luat un no spa. A vrut sa imi faca acolo, dar nu aveau nici la spital, nu aveam nici eu. Contractii tot am, si ma dor tare. Acele cateva secunde sunt insuportabile. Imi amorteste si piciorul drept de durere. In fineee... starea de spirit e buna. Am tot ras de dimineata incontinuu. O am pe sora-mea cu mine si imi astept barbatul cu gladiole diseara.[:D] Fie acasa, fie la spital.

 

Cat o sa pot, o sa va tin la curent. Pana intru pe net, am nr Claudiei si o sa ii dau ei mesaj daca oi mai fi in stare. Ma refer cand voi intra mai profund in travaliu.

 

 

 

[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gataaaaaaa scoatem motatele [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

hai oana poate vine bebe[pk][pk][pk][pk] ce mistooooo nu mai e mult si tii comoara in bratica[pup]

 

[mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani

[gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi

33 sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scot si eu motatele pentru oana.irina

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Tinem pumnii.Doamne ajuta sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos tuun!

Noi am venit de la vaccin.I-a facut in ambele picioruse, 2 injectii.A plans mititica insa in masina s-a linistit si chiar a atipit putin.I-am masat locul si am tinut apasat vreo 3 minute si acasa cand am ajuns i-am pus 1/2 supozitor paracetamol preventiv.(nu i-am mai pus pana acum)Asa mi-a zis dr.O cam incomoda la fundulet ca se cam foia si icnea dupa ce i l-am pus insa a papat si a adormit una doua.Sper sa scapam de reactii adverse.Pana acum e ok.Are 6 kg acum si s-a mai inaltat cu 3 cm[:D][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Fetelor, IT,S SHOW TIME!!![:D]M-am trezit azinoapte pe la 3 jumate cu dureri ca la ciclu. Am mers la baie si am revenit iar in pat. Am cautat in telefon cronometru si ne-am pus pe masurat. Intervalul intre contractii varia intre 7 si 15 min, iar contractia de cateva secunde. Mai mult asa ca niste crampe. Peste vreo ora m-am dus iar la baie siiii.. surpriza: dopul gelatinos pe slip. Cu ceva urme maronii. Am revenit in patuc, lenesa si fara nici un chef de nastere. Tati a plecat la treaba pe la 6.30, eu am ramas gandindu-ma daca sa o trezesc pe sora-mea sau nu. Am mai atipit printre crampe si incercari de a le cronometra si m-am trezit la 8 de tot. Am facut un dus, m-am aranjat cum am putut, ca nu am mai apucat sa ajung la epilat, si am sunat-o pe dr. M-a chemat la Cuza Voda sa ma vada. M-a consultat pe masa: colul este scurtat, dar inca inchis, parte din dopul gelatinos eliminat, contractiile sunt defapt false, dar care pe mine ma dor de lesin si ca e clar ca se apropie momentul. La ora 3 ma duc din nou la cabinet sa vada cum ma prezint. Mi-a facut si ecografie, din care nu am etinut decat ca are greutatea de 2800 gr (+ -), lichid in cantitate normala, placenta anterioara cu grad 2-3 de maturatie si cam atat. Mi-e lene sa verific ce mai scrie pe hartia aia. Acum sunt acasa in pat. Am si mancat de cand am venit... Mi-e somn si poate reusesc sa ma adorm pana la 2 jumate, cand plec din nou la dr. Am luat un no spa. A vrut sa imi faca acolo, dar nu aveau nici la spital, nu aveam nici eu. Contractii tot am, si ma dor tare. Acele cateva secunde sunt insuportabile. Imi amorteste si piciorul drept de durere. In fineee... starea de spirit e buna. Am tot ras de dimineata incontinuu. O am pe sora-mea cu mine si imi astept barbatul cu gladiole diseara.[:D] Fie acasa, fie la spital.Cat o sa pot, o sa va tin la curent. Pana intru pe net, am nr Claudiei si o sa ii dau ei mesaj daca oi mai fi in stare. Ma refer cand voi intra mai profund in travaliu.[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia
align="right" id="quote2">OANA HAIDE CA ITI TINEM PUMNII SI TE ROG FRUMOS SA MA ANUNTI PTR CA EU TIN NEAPARAT SA VIN SA TE VIZITEZ DACA O SA AI PLACEREA!!![cor][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][cor]SA AUZIM NUMAI DE BINE...AM NISTE EMOTII....IHHAAAA[pup][pup][gravi]37+ CU[baietel]CEZAR GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
[flo][flo][flo]Tinem pumnii Oana !!![flo][flo][flo]Fetelor, voi ati cumparat (sau aveti de gand sa cumparati) interfon pentru bebe?Este util sau ne putem descurca fara?__Lena - [gravi] 28+
align="right" id="quote2"> Eu personal nu o sa-mi las bebita in alta camera, pana macar la 2 ani, mi se par prea mititei sa-i lasi singuri in camera.....la baiat ma trezeam noaptea sa-l aud cum respira..........oi fi eu de moda veche[pup][pup][mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani[gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...