Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Acum m-am intors de la control. A inceput dilatatia, contractiile s-au intentisificat, si incep sa simt ce inseamna durerile facerii. E la limita suportabilului, dar ma tin tare. Sunt bine dispusa, psihic ma simt ok. Acum sunt acasa, calare pe minge, care chiar ajuta, sincer. In 2 ore plec la spital.[pk][pk][pk]Claudia, te astept cu drag, numai sa nu fie prea mult pt tine. Mai bine vii next door[:D] si ne vizitam reciproc.Oare are ceva daca beau o cafea? mi-as face o cafea mai slaba, dar nu stiu...[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia
align="right" id="quote2">Doamne ajuta! ce emotii am [pup][pup] fii tare ca vine Mariuta acus si [q][q][q] gata deja bocesc.......Tocmai ieri imi povestea maicamea ca era in travaliu si inainte de a merge la maternitate si-a facut un nes si l-a nascut f usor pe fratele meu......asa sa fie si la tine, foarteeeeee usor[pup][pup][pup][pup][mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani[gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu stiu daca va intereseaza, poate nu ocum prea mult spatiu, dar pe mine ma ajuta Rugaciunea femeii insarcinate:

 

O, Imparate Sfinte, Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, izvorule al vietii si al nemuririi, iti multumesc ca in casatoria mea m-ai facut vas ales al binecuvantarii si al darului Tau. Caci Tu Stapane ai zis:”cresteti si va inmultiti, umpleti pamantul si-l stapaniti!”

 

Iti multumesc si ma rog: Binecuvanteaza acest rod al trupului meu, care mi-a fost dat de catre Tine; ocroteste-l si da viata intru Duhul Tau cel Sfant; da-i crestere intru sanatate si trup curat cu madulare bine intemeiate. Sfinteste trupul lui, mintea, inima si toate simturile si daruieste acestui prunc care se naste suflet intelept si intemeiaza intru el frica Ta.

 

Inger credincios, pazitor sufletului si trupului ii daruieste. Pazeste-l, tine-l, intareste-l si-l adaposteste pe el in pantecele meu pana in ceasul nasterii lui si nu-l tainui pe el in pantecele maicii sale, pentru ca mainile Tale l-au alcatuit dandu-i viata si sanatate.

 

O, Doamne Iisuse Hristoase intru Atotputernicile si parintestile tale maini incredintez copilul meu. Aseaza-l pe el sub mana harului Tau si prin sfantul Duh, sfinteste-l pe el sub mana Harului Tau si prin sfantul Duh sfinteste-l si-l innoieste intru viata vesnica ca sa fie madular al cerestii Tale Imparatii. Amin.

 

O intru tot Milostive Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, cauta si ma pazeste pe mine roaba Ta, de frica si de duhurile cele rele care cauta sa strice lucrul mainilor Tale, iar cand va veni ceasul si timpul meu, izbaveste-ma de dureri. Lumineaza-mi neputintele cele din timpul iesirii si da-mi intarire si putere la nastere. Fa-o grabnica prin Atotputernicul Tau ajutor, ca slava lucrului Tau este aceasta si taria Atotputerniciei Tale, lucrul Harului Tau si a inimii tale milostive. Amin!

 

[mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani

[gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi

33 sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Acum m-am intors de la control. A inceput dilatatia, contractiile s-au intentisificat, si incep sa simt ce inseamna durerile facerii. E la limita suportabilului, dar ma tin tare. Sunt bine dispusa, psihic ma simt ok. Acum sunt acasa, calare pe minge, care chiar ajuta, sincer. In 2 ore plec la spital.[pk][pk][pk]Claudia, te astept cu drag, numai sa nu fie prea mult pt tine. Mai bine vii next door[:D] si ne vizitam reciproc.Oare are ceva daca beau o cafea? mi-as face o cafea mai slaba, dar nu stiu...[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia
align="right" id="quote2">OANA NICI NUMI VINE SA CRED...ITI TINEM PUMNII AMANDOI...FII PUTERNICA SI CURAJ CA MAI AI PUTIN SI O SA TII COMOARA IN BRATE...NASTERE USOARA SI TINEMA LA CURENT TE ROG DACA AI SA POTI!!!LA MINE NU CRED CA SE MAI GRABESTE...ASA CA O SA VIN SA VA VAD PE VOI PRINTESELOR...NUMAI CA O SAMI TREBUIASCA VREO 2 3 PACHETE DE SERVETELE PENTRU LACRIMILE DE EMOTII[pup][pup]SUCCES[majoreta][majoreta][majoreta][gravi]38+ CU[baietel]CEZAR GABRIEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana.irinanastere usoara, bebe sanatos si recuperare rapida!Doamne ajuta sa fie bine.

Ionela multumesc celui de sus vad ca nu a facut deocamdata nici o reactie adversa gazulina.E ca si inainte.Adica e vioaie, rade, papa si face nani.Sper ca si maine sa fie tot asa.

De paracetamol nu stiam insa cred ca i-am pus in fundulet mai putin de jumatate.Nici macar nu l-am taiat pe lung ci i-am pus numai varful [:D][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...