Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

lalicid="red"> id="size3"> : o rugaminte: pune si ceva spatii intre motate, floricele si restul de emoticonuri, te rog ( editeaza mesajul daca pe moment iti scapa). Poti pune cate vrei tu dar daca nu bagi si spatiu intre ele se labarteaza pagina intr-un hal... (vezi si pagina precedenta)

 

[gravi] 36+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza!

 

Multumesc pentru urari, sunteti atat de dragute![pup]

Eu ma simt mai bine. Am dormit binisor, m-au mai lasat durerile, astept cu nerabdare ora 9 ca sa incep sa alaptez. Am fost adineaori si am vazut-o pe geam cum ii schimbau scutecul si am anuntat doamnele de acolo ca vreau sa o pun cat mai repede la san. Ori mi s-a parut, ori nu mai percep eu corect lucrurile, dar cam descurajator mi-a raspuns: ”Mdaaa... sa vedem...” Pai cum asa? cum ”sa vedem...”? Eu nu ma las nicicum. TREBUIE sa alaptez! Are in patuc un biberon cu ceai. Ieri cand mi-a adus-o in camera, i-a dat tati ceai de ala din bibe si a baut, cred ca de sete. Tragea cu o forta! Sper sa nu se fi obisnuit numai cu bibe, si sa refuze sanul. Mi-e mila de ea ca e atat de mica si eu nu o pot tine in brate mai mult decat cateva minute.

 

Dincolo de toate, imi pare atat de rau ca am ajuns la cezariana! Doar ideea ca am facut-o nevoit, pt siguranta ei, ma mai consoleaza.

 

[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eska
lalicid="red"> id="size3"> : o rugaminte: pune si ceva spatii intre motate, floricele si restul de emoticonuri, te rog ( editeaza mesajul daca pe moment iti scapa). Poti pune cate vrei tu dar daca nu bagi si spatiu intre ele se labarteaza pagina intr-un hal... (vezi si pagina precedenta)[gravi] 36+ cu [baietel]
align="right" id="quote2">Gata am modificat,merci ca mi-ai zis, chiar nu stiam ce e asa labartata pagina si chiar vroiam sa intreb..........cand colo era din vina mea[:I][:I][:I][mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani[gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi34 sapt.Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Oana! ce bine ca te - au lasat durerile[flo][flo][flo]

Bine ca sunteti sanatoase amandoua

[pk][pk][pk][pk]

 

Te rog sa faci poza si la iesire pe scari sa ne bucuram si noi[flo][flo]

 

[mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani

[gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi

34 sapt.

 

 

Ai grija de noi Doamne [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IULIA,

Am observat ca avem acelasi DPN.

Tu cand mergi sa semnezi contractul?

Lalic, mi-am facut si eu comanda de leagan. Abia astept sa ajunga....:D

Voi v-ati cumparat scoica? ca eu nu gasesc una care sa-mi placa...

Aveti ceva idei? [pup]

 

Lisa cu fetitza Maria Sofia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu mi=am luat scoica si nici leagan ca deja nu prea mai am bani, sa ia si nasii ceva[:D][:D] am luat carut cu scaun masina si o s-o pun in scaunel, cred[:D]

 

Cosulet gasesti aici http://bebedesign.ro/cos-rachita.php si am stuadiat preturile, aici e cel mai accesibil.

 

[mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani

[gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi

34 sapt.

 

 

Ai grija de noi Doamne [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci te referi la scaun auto.......cred ca ala e scoica?????

Eu asa i-am luat

 

http://www.okazii.ro/catalog/56270096/carucior-hauck-

speed-sun-plus-nou-cadou-balansoar-bebe.html&docid=3QE4bEhYfvbSwM&itg=1&w=448&h=336&ei=

mNQrTtizJdHGtAbHmLCNDA&zoom=1&iact=rc&dur=260&page=1&tbnh

=154&tbnw=213&start=0&ndsp=12&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=133&ty=

66&biw=1024&bih=623

 

din carrefour felicia

 

 

[mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani

[gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi

34 sapt.

 

 

Ai grija de noi Doamne [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, felciitari, ma bucur ca esti un pic mai bine! Zi-le la asistente ca tu ai lapte si sa o aduca din 3 in 3 ore la tine, u nu le ceream sa o aduca, mi-oa duceau ele sa imi stimuleze lactatia ca nu era instalata, ai grija ca vei face febra laptelui, sa te storci,dar cu mana nu cu pompa, o sa treaca intr-o zi doua.Ma bucur ca fetita e bine, 2850 nu e un gramaj mic, pune-o la san, ca acel colostru face miracol pt ea, e f gras si o sa iti creasca repede in primele zile, si maseaza sanii la bazacu ambele mani, circular.

 

Legat de anestezie, ai simtit ca a avut vreun efect miraculos, adica sa simti mai putin durerile, ca la mine nu a avut nici un efect, ba din contra, din cauza ei fetiota a ieist cam lesinata ca nu a respirat un min jum, a trebuit resuscitata, si eu am MAAAAARRRRRIIII rezerve legate de cum fac ei epidurala la Arcadia.Experienta mea a fost total negativa !

 

Va pup cu drag si va asteptam acasa! [pup]

 

Claudita vad ca nu mai da semne..cred ca e oucpata cu pregatirile pt bebe[:D]

 

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...