Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

NEATZA FETELE!!!am fost cam ocupata zilele astea scuze..[flo]si azi la fel voi fi ma pregatesc sa ma duc la biserica sami iau niste iconite sa le sfintesc k sa le am ptr bebe sa le pun sub perna si apoi vreau sa o sun pe oana sa vad daca pot trece pe la ea...iar apoi eu si cu tati am ramas de acord sa facem o varza cu afumatura de papita ca de cateva zile numai prin oras mancam si ni sa taiat de acuma!!!in rest sunt bine...voi?[pup]

 

[gravi]38+ CU[baietel]CEZAR GABRIEL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LISA27 eu am semnat contractul pe 6 iulie,am optat pt nastere naturala fara epidurala si am dat un avns de 1000 ron.M-au programat la consultul preanestezic pe 5 septembrie dar mi-au zis daca intervine ceva ,adica daca bebelina da semne ca vrea sa vina mai devreme sa-i anunt si pe ei ca sa-mi schimbe data consultului preanestezic .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
NEATZA FETELE!!!am fost cam ocupata zilele astea scuze..[flo]si azi la fel voi fi ma pregatesc sa ma duc la biserica sami iau niste iconite sa le sfintesc k sa le am ptr bebe sa le pun sub perna si apoi vreau sa o sun pe oana sa vad daca pot trece pe la ea...iar apoi eu si cu tati am ramas de acord sa facem o varza cu afumatura de papita ca de cateva zile numai prin oras mancam si ni sa taiat de acuma!!!in rest sunt bine...voi?[pup][gravi]38+ CU[baietel]CEZAR GABRIEL
align="right" id="quote2">Fataaa, ce faci fata????? Ma gandeam ca te-ai dus si tu next door de oana[bibe][bibe][bibe]bine ca esti bine, chiar ti-am simtit lipsa pe aici.....eu daca-s acasa toata ziua, stau numai pe net[:D][:D] mai ies in gradina si ma dau in balansoar, mai mananc o rosie din gradina...........numai la soping cam greu, ca nu prea pot sa conduc 35 km pana la oras.Stiti cum e la tara.......liniste, ciripesc pasarelele, mai trece o caruta[:D][:D][:D][:D] si cam atat[alcool][alcool][alcool][mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani[gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi34 sapt.Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei Oana, felicitari inca o data pentru minunata printesa de nota 10 [bibe].

 

Refacere rapida si cel mai important este ca sunteti amandoua sanatoase [flo][flo][flo]. Cred ca esti cea mai fericita cu bebe in brate [pup].

 

Abia asteptam povestea despre nastere [bibe].

 

 

 

__

Lena - [gravi] 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana felicitari! multa sanatate tie si bblinei! la cate saptde sarcina ai nascut? la 2800g o tine la incubator? e nevoie de zile in plus de spitalizare?

 

eu ma tot uit la burta si incerc sa imi imaginez cam cat de mare e bblina mea - daca luni avea aprox,2070g ar trebui acum sa aiba macar 2300g zic eu... mititica m-a speriat rau d7mineata pt ca dormea bustean. am facut dus, am mancat paine cu dulceata..nimic. cum s-a trezit taica-su si i-a auzit voce a si inceput sa pedaleze in burta. intrasem sincer in panica pt ca de obicei dim e f activa. abia astept sa o intalnesc... mi se pare ca sta timpul in loc! :)

 

mada bafta la vaccin!

 

Lori [gravi] 34+ fericita cu [fetita] Mara

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca o chestie.... luni la eco dupa masuratori avea capusorul ca pt 34 sapt si femurul de 33.

dupa calendar am intrat in sapt 35,dar dupa eco suntem cam la 34... care valoare se ia in consideratie? doctorita zice ca eco are marja de eroare de 3 sapt si 300 g in ultimul trimestru de sarcina... ceea ce mi se pare enorm...

 

Lori [gravi] 35+ fericita cu [fetita] Mara

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e aceeasi probl cu eco si saptamanile, dar la mine e din cauza ca nu stiu data ultimului ciclu[:D] ai vazut ca dr. introduce data la eco si in functie de ea iti spune si saptamana de sarcina.

 

[mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani

[gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi

34 sapt.

 

 

Ai grija de noi Doamne [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lalic,aceasi problema o am si eu......Nu imi aduc aminte cand am avut ultima data ciclu...:D ..Nu ma asteptam sa raman insarcinata, mai ales ca eu ma chinui de vreo 5 ani sa raman. Vroiam ca anul asta sa merg sa fac ceva inestigatii mai serioase si eventual tratamente. Dar miracolul s-a intamplat.:)

[pup]

 

Lisa cu fetitza Maria Sofia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...