Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mneatza

 

Ne-am intors din plimbari

Oana, felicitari si sa fiti fericite! Bebita sa fie sanatoasa si sa va bucurati de printesa asta mica toata viata[pup]

 

Inca sunt obosita, poate mai tarziu leg si eu cateva cuvinte [pup]

 

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 26+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, ne apropiem de pag 20. Hai sa trecem acum schimbarile pentru prima pagina, sa fie mai usor cand schimbam capitolul.... sau reuseste cineva sa adune datele? Eu sunt prea obosita sa reusesc sa iau mesaj cu mesaj din capitolul pe care il terminam.

Daca poate face cineva asta, tare m-as bucura[pup]

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 26+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
inca o chestie.... luni la eco dupa masuratori avea capusorul ca pt 34 sapt si femurul de 33.dupa calendar am intrat in sapt 35,dar dupa eco suntem cam la 34... care valoare se ia in consideratie? doctorita zice ca eco are marja de eroare de 3 sapt si 300 g in ultimul trimestru de sarcina... ceea ce mi se pare enorm...Lori [gravi] 35+ fericita cu [fetita] Mara
align="right" id="quote2">LORE, stai linistita, ambele variante sunt ok, adica dupa masuratori esti in sapt 33-34, dupa UM in sapt 34-35, exista si decalaje mai mari, de 2 sapt, nu iti fa probleme! Nu are imp ca femurul e mai mic, oasele capului si corpului nu se dezvolta simetric unele fata de altele, poate e fetita ta mai micuta, nu are ncii o imp! Eu zic ca este f bine, si ca o mai duci macar pana la 38![pk] [pk] [pk]Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Fetele, ne apropiem de pag 20. Hai sa trecem acum schimbarile pentru prima pagina, sa fie mai usor cand schimbam capitolul.... sau reuseste cineva sa adune datele? Eu sunt prea obosita sa reusesc sa iau mesaj cu mesaj din capitolul pe care il terminam.Daca poate face cineva asta, tare m-as bucura[pup]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 26+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
align="right" id="quote2">Ionela, ti-am simtit lipsa! Sa faca burticile o recapitulare, ca ele au mai mult timp![pup]Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
buna fetelor!oana,felicitari si recuperare rapida[flo]am facut si noi vaccinul de 2 luni,la fel ca si dada,i-am pus supozitor paracetamol,jumatate taiat pe lung,preventiv pt febra,nu a facut deloc,nu stiu daca de la el sau nu facea oricum(am inteles ca sunt copii care nu au nicio o reactie la vaccinuri fara sa li se dea vreun medicament), a plans atunci cand o tinea pt ca nu-i place sa o tii fortat deloc si cand i-a facut vaccoinul..dar dupa 2 min am linistit-o si eu si tati.in masina pana acasa a adormit.ma bucur ca a trecut f bine si asta pt ca eram stresata cu posibilele reactii..am facut si controlul de 40 zile..desi au trecut mai multe de atunci,dar asta e treaba cu timpul...totul e f bine la mine...pt cine va merge sa stiti ca va controleaza pe masa,la operatie si sani..pt cnje alapteaza,plus diferite intrebari.zilele trecute am facut si eco de sold la ciresica mea...totul e f bine,l-am facut tot la arcadia cu dr botez catalin si costa 120lei,dureaza 5 -10min cu tot cu explicatii.ma bucur ca e totul ok...dar ma amuza si pe mine (ca si pe altii) inca mersul meu de ratusca..dupa 2 luni doctorita mi-a zis ca trebuie sa merg normal,incerc sa o fac dar parca e incomod [:D] sau m-am invatat eu asa,sper sa-mi revin ca sa nu ma strige lumea ratusca[bang]MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011
align="right" id="quote2">CORI, si eu merg la control de 40 zile acusica si ma interesa daca se face si eco.Dar presupun ca nu...din ce ai spus.[fetita]Sofia Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Modificari:

 

1. Trebuie sa o adaugam pe Lisa pe lista de gravidute

lisa27:DPN:27/09/2011

dr. Cacicovschi

29+ cu Maria Sofia.

 

lisa27, cu Maria Sofia, DPN 27.09.2011, Dr.Cacicovschi

 

2. Oana.irina intra in lista mamicilor

LA 23.46 S-A NASCUT MARIA!ARE NOTA 10 INSA AM AJUNS LA CEZARIANA!

Asa cum v-a anuntat CLAUDIA, s-a nascut Maria, care este minunata, nu ne mai saturam de ea. Are 2830 gr, 51 cm, si apgar 10, dar prin cezariana.

 

oana.irina mamica de Maria Antonia, 22.07.2011, 2830 g, 51 cm, cezariana , Dr. Mihalceanu

 

Sper ca nu mi-a scapat nimic [pup]

 

 

__

Lena - [gravi] 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...