Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oana, e bine ca ai mai cerut o zi in plus, si eu am nascut noaptea si am cerut o zi in plus ca sa ma simt cat de cat pe picioarel;e mele cand voi fi ajuns acasa,plus ca bebelina era ingrijita f bine, asa am considerat ca e mai bine, iti prinde bine, asa ca, odihneste-te cat poti!!

CAt despre invatatul cu biberonul nu cred ca il va prefera in detrimentul sanului, sanul e moale, cald, catifelat si miroase a mama, pe cand tetian din silicon nu!! Asa ca nu va faceti griji!

 

 

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La dilatatie 4 mi-a montat cateterul pt anestezie peridurala pt nasterea naturala. Un fiasco. Cu foarte mare greutate a reusit sa mi-l monteze, abia la a 4 a intepatura. M-a chinuit cumplit pt ca trebuie sa stai intr-o anumita pozitie incovoiata, cu barbia in piept si printre contractii de dilataie 4-5 e ingrozitor! La fiecare intepatura simteam cum scrasneste si trosneste acul acela care e f gros. Nu ma durea pt eram anesteziata local cu xilina. La final, dupa ce s-a chinuit atat cu tesutul meu ”ultra-fibros si imposibil de patruns”, nu a avut niciun efect. Dar absolut niciunul. Am incercat doar sa ma amagesc ca e durerea mai mica, dar eram atat de constienta ca nu e.

 

La cezariana, pe masa de operatie, mi-a scos cateterul de epidurala si mi-a facut rahi locala. Am amortit de la brau in jos total. Nu am simtit nimic, nici contractii, nimic. Si in cateva momente, am auzit cel mai frumos zgomot din viata mea: tipatul fetitei mele.

 

 

[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana.irina , mi-au dat lacrimile cand am citit istorioara ta. Mai ales la partea cu: "Si in cateva momente, am auzit cel mai frumos zgomot din viata mea: tipatul fetitei mele."

Clipele urate si durerea trece....ai sa uiti... [pup]M

Mai am un pic dar ...abia astept sa o aud si sa o vad si eu pe fetita mea....[ruga]

 

Lisa cu fetitza Maria Sofia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Lisa, asa este, uitam tot. Defapt, devine chiar o amintire frumoasa. Starea pe care o ai in ACEL moment este ceva ce nu ai cu ce compara. Si trebuie sa ai mare har ca sa poti descrie in cuvinte ce simti.

 

Ma ingrijoreaza depresia postnatala, sau mai bine zis ma ingrijora. Acum insa e ceva ce nu inteleg: cum poti fi atat de nefericit in timp ce esti atat de fericit? Dincolo de faptul ca ma simt rau din pricina durerilor, sunt atat de fericita! Nu m-am simtit mai bine niciodata in viata mea. Ma mai iau asa cu gandurile, dar cand realizez ca e a mea, mi se inunda sufletul de bucurie. Cand nu e aici cu mine, ma tot uit in pozele de pe aparat. Pur si simplu nu ma mai satur!

 

[gravi] 38+ cu [fetita] Maria Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...