Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (11)


Recommended Posts

lalic, lenaC : multumesc de primire (desi poate doar in lista sunt noua, ca nu m-am grabit sa ma trec pana acum) Legat de planul de nastere: mie nu mi se pare o idee rea, doar ca fiind un concept mai nou pe la noi ai parte de reactii precum a dr-lui Claudiei. Cred ca te face sa iei in calcul niste detalii care initial nici nu-ti trecusera prin cap; asa, iti setezi niste linii dupa care ti-ai dori sa decurga lucrurile (sigur, ramanand mereu flexibile si constiente ca nu mereu socoteala de-acasa si cea din targ se potrivesc, din motive obiective; si, da, sa nu fie niste detalii penibil de marunte). Sincer probabil ca si dr meu s-ar uita chioras sa-i duc asa o hartie... Dar daca eu am un plan al nasterii in cap si stiu exact ce-mi doresc discut din timp unele aspecte, pentru a primi acordul celor implicati si a se rezolva partea logistica (vorba dr meu). Din planul meu de nastere face parte si prezenta sotului de exemplu. Primul intrebat a fost dr meu, inca de pe la 29 sapt, care a fost de acord de la inceput. Mai multa bataie de cap a fost cu dsoarele de la contracte, care il si luau pe "nu" in brate de cum auzeau intrebarea; am insistat sa stiu parerea conducerii ( insistand ca merg la oricine sa vorbesc personal) asa ca in sfarsit una din ele si-a sunat sefa de fata cu mine care i-a zis ca dk medicii sunt de acord spitalul nu se opune [:)] Asa ca acum ultima etapa e medicul ATIde maine dup-amiaza, incep sa-mi pregatesc argumentele in caz ca e reticent [:D] So, planul nasterii cred ca e bine sa-l aveti pe hartie pentru voi, si in minte cand veti avea nevoie de el, sa stiti ce sa cereti. [gravi] 36+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetili, iar sunt treaza de pe la 6[alcool][alcool] dar macar plouaaaaaaaa, ce mi-am dorit[:D] beau cafeluta in pat si cred ca mai trag un somnic[:D][:D] [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sofia - cezariana Cacicovschi 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Lalic, esti tare harnicuta, felicitari pentru achizitii... eu astept salariu, dar am mai prospectat piata [olala] Esca eu sunt de acord cu tine legat de planuri... dar nu stiam ca trebuie sa duci munca de convingere ca sa asiste tatal la nastere [xx(]. Sa intreb si eu doctorul de acest subiect :). Madline, sa stii ca aici sunt noi planurile de nastere, dar eu am vazut un dvd cu curs lamaze facut in state in anii 90 cred si spunea tipa (care era si moasa) ca e foarte important sa iti faci un plan si chiar sa il dai la moase si doctor ca sa stie care sunt dorintele tale (din cate intelesesem la ei nu se naste cu doctorul care te urmareste ci cu cel care este de garda). chiar spunea k unele gravidute au pus planul intr-un cosulet cu prajituri sau fructe :). Oricum este evident ca nu totul se desfasoara conform planului, dar eu cred ca este important sa ai un plan in orice caz. Exemplu, daca nasc natural nu vreau epidurala si nici oxitocina si daca nasc prin cezariana nu vreau anestezie generala etc...zic si eu...ca nu am vazut cum arata un plan de nastere :) O zi frumoasa si racoroasa !!! __ Lena - [gravi] 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionelamaria, trece-ma si pe mine te rog la listuta.... lisa27:DPN:27/09/2011 dr. Cacicovschi [gravi] 29+ cu [fetita] Maria Sofia. Multumesc,[pup] clauditza89 si oana.irina va tin pumnii. O sa vedeti ca totul o sa fie bine. DD nu doarme, o sa aiba grija de voi si de ingerashii vostri. [pup] Lisa 29+ cu Maria Sofia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Neatza fetele! M-am uitat si eu acum pe modelul de plan de nastere pe care ni l-a dat la Arcadia. O sugestie tehnica, va rog: L-am scanat, cum procedez ca sa vi-l trimit celor interesate? [gravi] 37+ cu [fetita] Maria Antonia
Pai, fie iti trimitem adresele de mail pe PM si le trimiti tuturor, fie facem o adresa de mail comuna pentru toate, trimitem parola pe PM si acolo adaugam si alte documente cu varii ocazii Astept propuneri... ce spuneti?
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]25+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bune fetelor!ce faceti? ce bine ca s-a racorit afara......a dormit asa bine puiutul meu azi-noapte..... cu aerul conditionat mobil m-am mai linistit, m-a convins sotul k nu se merita....Si cica scoate si un sunet oribil.....[8D]Nu prea reusesc sa scriu cA il am pe alex in brate si se tot foieste, vrea si el sa apese pe tst[bibe] pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! Nu am mai scris de mult dar asta nu inseamna ca v-am uitat ,v-am citit in fiecare zi numai ca nu mai aveam putere sa mai scriu si eu macar cateva randuri ,caldurile au fost de nesuportat pt mine !!! Dar acum e muuullltttt mai bine !!! Ce bine ca a plouat !!! Niciodata in viata mea nu am asteptat cu asa nerabdare sa vina ploaia !!! Am vazut ca avem colege noi ,ce dragutz!! Azi este ziua mea de nastere dar am petrecut sambata trecuta ,sau mai bine zis ne-am sarbatorit (pt ca sotul meu e nascut pe 13),nu am facut vreun mare baieram doar am fost la tara la parintii mei si am mancat o groaza de bunatati ,nu mai zic sa nu va fac pofta,am petrecut o zi frumoasa alaturi de persoanele cele mai dragi noua!! Am fost si la cumparaturi pt bebelina ,am fost la magazinul Mogaldeata de la rond vechi CUG (Clauditza mi-a spus despre magazinul acesta ).Mi-am comadat de pe net patut si saltea si alte prostioare ,astept pe saptamana viitoare miercuri sa ajunga pachetul.Mai trebuie sa fac rost de un dulap .Initial as fi vrut sa cumpar o comoda cu 5 sertare dar parca as vrea sa vad cum arata si dulapiorul despte care ati vb voi pe aici. Uitati ce mi-am mai comandat de pe net : http://www.caruciorbebe.ro/detalii.php?id=277 http://www.caruciorbebe.ro/detalii.php?id=182 O za ziceti ca-s cu capuu... dar na ,fiecare mamica cu apucaturile ei ...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...