Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

menopauza precoce sau insuficienta ovariana premat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elenus, la multi ani !

 

Am gasit pe cineva in state, care mi-a luat DHEA, astept sa primesc zilele astea.

 

Intre timp, am inceput sa fac acupunctura...am mari emotii, caci doctorita "cu ace", care e si homeopata, mi-a zis sa nu mai iau cycloprogynova, ca sa vedem efectele reale.

 

Asa ca e posibil ca peste o luna sa nu mai am CM...sau sa am...cine stie...

 

Vedem noi.

 

In orice caz, nu ne pierdem speranta.

 

Bun-venit fetelor noi, astept sa mai impartasiti din experienta voastra.

 

P.S. Am citi posturile despre AMH...va spuneam eu mai de mult ca mi-e mi-a iesit 0. Am vazut ca poate avea valori diferite, in fuctie de clinica la care se face analiza...dar nu mi se pare ok...

 

Voi ce credeti ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Speranta2, am vazut ca si tu mergi la Dr. Albu/MedLife. M-am decis sa merg si eu la el. M-a intrigat un pic ce spunea legat de sansele relativ egale de reusite, fie prin fiv, fie natural...Poti sa redai un pic mai detaliat discutia cu el ? multumeste, Blonda39 P.S. Am recitit toate posturile. Si am citit ce a postat Briantis - oare ce mai face ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blonda, noi, cele cu rezerva ovariana redusa avem limitate optiunile. Nu stiu daca zic bine.. S-ar putea la stimulare sa nu raspundem, neavand ce trebuie sau avand prea putin si astfel sa renuntam la FIV, sau sa raspundem slab si sa nu fie ovulele de calitate. Asta am inteles eu. Am inteles ca daca totusi ai ovulatie si da Domnul sa ai un ovul sanatos sa iti faca FIV pe CM natural. Asta ar fi o alta optiune. Ce mi-a zis Albu m-a pus si pe mine pe ganduri, normal, in sensul ca n-am avea prea multe sanse. In orice caz trebuie sa incercam si sa dea Domnul sa producem macar un ovul sanatos si viabil.[ruga][ruga] Fetelor, s-ar putea azi sa nu mai pot intra pe net de acasa ca imi face figuri calculatorul(acum sunt la munca). Asa ca weekend placut sau o minivacanta cat mai relaxanta. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput si eu un FIV pe ciclu natural si spre surprinderea mea la eco in z10, ovarele aratau mai bine decat atunci cand erau stimulate, aveam si un folicul de 15, iar Endometrul e trilminar de 9.8 Maine seara fac un Pregnyl de 5000 UI, iar miercuri voi avea punctia.

Speranta2, Elenus, Blonda39[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana,tinem pumnii[pup] speranta,are dreptate dr tau,eu m-am incapatinat sa cred nu raspund la stimulare,asa ca am incercat 2 FIV cu protocoale diferite,la ambele raspunsul a fost 0 foliculi,totul era dezastru endometru,ovare tot..,desi inainte de asta am facut 6 IA cu folicul si endometru frumos,cu o luna inainte de a incepe ultima stimulare,aveam un folicul de 18,5mm si endo 7,6mm in z12 pe CM natural.Dr meu mi-a zis de mult sa incercam fiv pe CM natural,dar eu tot am sperat ca cu stimulare (doze mari)voi produce macar 2 foliculi si mai mult de atit inainte de fiv 2 am facut si o pregatire de 20 sapt cu DHEA ,dar nu m-a ajutat cu absolut nimik... Povestea mea pe scurt am mai scris-o aici ,33 ani,cicluri regulate,o laparo pt chisturi endometriozice in urma careia in citiva ani am ramas fara rezerva ovariana,FSH 20. Va doresc mult noroc,noi cele de aici chiar avem nevoie de mult noroc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...