Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

menopauza precoce sau insuficienta ovariana premat


Recommended Posts

Buna fetelor! xdidi i-mi pare rau ca treci si tu prin asa ceva, mai ales ca tu esti mult mai tanara.[pup] E important sa-ti gasesti un medic bun si sa mergi inainte. Dr. mea este Codreanu de la Giulesti si e ok. Eu am ajuns la FSH = 5.8 luna asta, de' le-am spus tipelor de la Bios ca eu cred ca mi-au incurcat analiza cu a altcuiva. Asa de mirata am fost, ca nu-mi vine nici acum sa cred ca asta e FSH-ul meu. O sa-l repet si luna urmatoare si abia astept sa vad fata dr. mele care nu credea ca FSH-ul meu va mai scade vreodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

slutare fetelor

ioana super vesti....mai ales ca noi suntem in aceeasi oala si cu endometrioza...bravo

la dr la care merg acum ,mi-a zis sa nu bag fsh-ul in seama acum cat am menstra regulata si n-am bufeuri....pt ca o cauza a valorii marite ar putea fi si faptaul ca am avut ovarele strangulate de aderente si endo si in situatia asta n-ar mai elimina estrogen....

am facut laparo cu acest dr si stie ce vb, trompele mele sunt permeabile, erau prinse in aderente ca toata zona pelvina si endo gr 4 iarasi....ce sa zic mi-e teama sa fac iarasi dozarile hormonale si plus ca ar fi primul cm dupa laparo si pot iesi aiurea, acum vreau sa fiu linistita si sa nu mai gandesc la toate pe care le am .....oricum dr doreste sa ma urmareasca 3 luni fara nici un hormonel sa vada cum functioneaza organismul meu si apoi imi va da un verdict....poate imi va da chiar el sa fac anumite analize si momentan astept sunt in recuperare am doar 1 saptamana jumatate de la interventie...

va puuuuup si cat mai multi[bibe][bibe][bibe][bibe][bibe]

 

didi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xdidi da asa e, nu ma bazez foarte mult pe analiza asta, mai ales ca trebuie sa merg inainte oricum. Ce e ciudat, e ca am ovulat foarte devreme luna asta, in z10 si nu am mai ajuns la FIV. Acum astept sa vina menstra, insa se pare ca intarzie, probabil din cauza chistului pe care mi l-a gasit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xdidi i-ti dai seama ca am facut si test ca sa ma edific[:D] si e negativ, bineinteles. Insa eu stiu cauza intarzierii, chistul cu pricina si sper doar sa nu ma inarzie prea mult, ca sa-mi dea planurile peste cap. Sper sa mai prind un FIV pe natural luna asta, inainte de a intra tot spitalul Giulesti in concediu.

Flori70 multa bafta cu DHEA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna,

In primul rand vreau sa va salut pe toate si in al doilea,sa va spun ca si eu, din pacate, am aceeasi problema ca si voi.Eu am facut un FIV in Ungaria din pacate nereusit si pe urmatorul as vrea sa il fac cu ovocite donate.Puteti sa imi dati ceva informatii sigure de genul: unde se face ,pret, ce sanse sunt, cum decurge procedura?

Multumesc.bytzi [flo].

 

FSH mare, urmeaza FIV 2... reusit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Am pus intrebarile acolo.Cand se pune diagnosticul de menopauza precocec cand inceteaza sa mai vina menstruatia?Am 34 de ani. Eu nu am avut niciodata o mensta ff abundenta dar ma tinea maxim 3 zile dar de vreo 2 ani dureaza cam 1-1/2 zile si cantitatea este mica, ma descurc cu tampoane zilnice.Vine in fiecare luna si foarte rar intarzie 1 sau 2 zile.FSH-ul meu este 18 si amh 0,79.Este insuficienta ovariana? Nu exista nimeni in familie cu asa ceva.Ma sperie menopauza la varsta asta. Exista tratamente fara riscuri ????

 

FSH mare, urmeaza FIV 2... reusit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...