Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

menopauza precoce sau insuficienta ovariana premat


Recommended Posts

alina06st multumesc frumos de urari si multa bafta vinerea viitoare![pup] cristm cyclo-progynova se gaseste in orice farmacie si costa 8 lei. Flori70, blonda39 pe mine m-a ajutat o fata de pe forum cu DHEA, a facut ea comanda si pentru mine si le-am platit cand au venit. O sa-i cer sa-mi dea si mie linkul si-l voi posta aici, pentru oricine e interesata. Am inteles ca cele din SUA sunt cele mai bune, eu am platit pentru ele 160 lei, dar sunt 100 de capsule si acopera tratamentul pentru 3 luni. Pe cutie scrie: Producator: Ultimate Nutrition inc. Farmington USA Importator: S.C. Eurofitness SRL, Iasi. nr. tel. 0232-243-999 ; 0728.093.999 simonia analizele tale sunt super, toate sunt in limite. Multa bafta sa-ti iasa bine si celelalte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Acestea sunt link-urile de unde puteti comanda DHEA: http://www.shopmania.ro/magazin~online-produse-natuiste-diverse~produs-dhea-100-mg~p-5839621.html sau aici: http://www.suplimente-nutritive.com/produse/14-Nutritie-generala/227-DHEA.html blonda39 pai asta era si ideea, sa fac cu ovo proprii, deaceea fac acest tratament. Vom vedea la urmatoarea intalnire cu medicul meu care ar fi urmatorul pas. Eu oricum voi mai lua DHEA in continuare pina la FIV. Am inteles ca rezultate bune se vor vedea abia dupa 4 luni de tratament.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui blonda39
AMH 0.00 no comment...
oooo doamne,nu am auzit niciodata de o asa valoare,nici un 0,01-0,02[bang],m-ai speriat, sincer,ca eu nici nu mi l-am facut sa vad cit e[q],imi pare tare rau... ioana,FSH-ul tau a scazut simtitor,sper din suflet sa ai rezultate bune la stimulare,iti tin pumnii ___________________ endometrioza, FSH 20 6 IA, nereusite FIV intrerupt din lipsa de foliculi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

blonda39: nu stiu ce as putea sa spun. Insa chiar 0,00??? Poate ar fi bine sa-l repeti in alta parte... Rezultatele mele: AMH in ziua 2 (facut in febr. 2010): 0,79 (perioada fertila 1-8; postmenopauza < 0,4 Inhibina B in ziua 2 (facut in febr. 2010): 118 (ziua 1-2: 15-70; ziua 3-5: 45-120) FSH ziua 3 (facut in sept. 2009): 9,6 Inteleg ca FSH-ul mare si AMH-ul mic sunt logice (mai ales ca la stimularile pt. FIV am raspuns f. prost: 5 ovocite in 2005, 3 ovocite in 2008). Dar Inhibina B atat de mare???? Aveti vreo explicatie? Tabitha Si maine e o zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns ptr. Blonda39 Buna, Am citit despre toate problemele tale si parerea mea este sa repeti analiza in alta parte. Eu am facut analizele, printre care si asta la BIOS Diagnostic - tel.021/230.55.00 in ziua 2-a a CM. Sunt si eu intr-o situatie disperata. Adica am facut deja 10 insemin. + 2 FIV-uri (deja am 41 de ani, anul asta fac 42) si nimic. In 2008 am facut al 2-lea FIV nereusit si mi s-a explicat ca trebuie sa renunt ptr. ca o sa se instaleze menopauza. M-am incapatanat si am tinut niste tratam. cu tinctura de branca ursului si tinctura de muguri de zmeur timp de 3 luni (luate de la Plafar). Am fost placut surprinsa ca, CM s-a reglat. Anul trecut m-am apucat si de acupunctura+trat.cu pastile homeopate. Am fost din nou la ginec. si la ecogr.s-au vazut 5 foliculi pe ovarul stang si 4 pe cel drept (dupa cel de-al 2-lea FIV nu mai aveam decat 1 folicul pe stangul si atat). Dr.ginec. mi-a spus ca mai pot sa sper la alt FIV, dar sa fac analizele de ziua 2-a (FSH, LG, Inhibina B, AMH etc.) si apoi daca sunt bune o sa facem pregatirea ptr. protocolul scurt ptr. FIV. Urmeaza sa primesc rezultatele in 22.04. Sper sa reusesc de data asta. Cred ca ar fi bine sa faci si tu un tratam.homeopat+acupunctura. Mai ales ca eu o sa mai fac acupunctura cateva sedinte chiar inainte de FIV. In strainatate se pune accent mare pe combinatia asta inainte de un FIV. Asa ca fruntea sus si multa bafta.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...