Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

menopauza precoce sau insuficienta ovariana premat


Recommended Posts

blonda39 eu am luat de la elenus26, ea a facut comanda de pe site-ul care l-a mentionat mai sus.Am inteles ca transportul costa mai mult si e bine sa va cuplati mai multe persoane sa suportati mai usor costul.

imi pare rau ca nu ai vazut mesajul ei atunci ca ea ne-a anuntat inainte de a face comanda

sper sa intre ea si sa-ti dea mai multe detalii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

acum am vazut si eu acest subiect.

Eu mi-am facut AMH la Matei Basarab si mi-a iesit 1.89 adica sub 2.2 cat e limita minima si am 32 de ani.

Si mie mi-a spus o dr. de la Giulesti sa fac cu donatoare FIV dar nu am vrut sa cred ca e chiar asa neagra situatia si am ajuns la Dr. Albu la Medlife, care mi-a spus ca nu are incredere in analiza facuta la Matei Basarab si am refacut-o la Synevo(ca de acolo o trimit in Germania). Acum astept rezultatul sa vedem daca e cu mult diferita sau nu. Sper...Dr era sceptic pt ca la ultima eco aveam folicul de 18 mm si endometru 10 mm. Asa ca...

Mie dl. dr. mi-a spus ca ori natural. ori cu inseminare, ori cu FIV cam tot alea sunt sansele, dar costa diferit.

Pana una alta mi-a dat si mie sa iau DHEA dar am citit pe net ca nu ar avea cine stie ce efecte, dar ca nici nu strica cu ceva si de aceea sunt cam sceptica in a lua asa ceva.

Voi cele care ati luat, ati observat ceva imbunatatiri?

Am vazut ca dadea elenus comanda si nu sunt hotarata.

Elenus daca ar fi mai tarziu sa ma hotarasc o sa poti sa imi dai si mie link-ul sa dau comanda?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Speranta!

Cu cea mai mare placere te ajut. Daca te uiti in paginile anterioare, la acest cpitol o sa vezi ca am pus link-ul, dar daca ai ceva neclaritati sau orice alta intrebare poti sa-mi scri.

Efecte...imbunatatiri inca nu-mi dau seama. Doctorasul a spus ca dupa 3 luni se vede intradevar ceva. Eu iau cam de o luna. Ce sa zic m-au intepat ovarele luna asta(am si ovulat...nu stiu detali ca nu mi-am facut eco), ma dor sanii(suportabil)...deci ceva se intampla acolo. Si sper ca de bine :)

Te pup[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Elenus! O sa ma uit in urma sa vad link-ul(cand m-oi hotara)[:D]. Deocamdata fac acupunctura si iau si niste tincturi si am zis ca ar fi cam mult. Am uitat sa ii zic doctorului la consultatie.[:D]

Am o luna de cand fac, si sapt viitoare merg la eco sa vedem daca s-a intamplat ceva. Eu mai am si un fibrom si sper sa se micsoreze.

Toate bube rele.....[bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Speranta2 atata timp cat ai ovulatie si endometru ok, poti incerca pentru ca poti nimeri un ovocit bun si sa iasa un embrion frumos, care sa stea cu voi toata viata. Sunt multe cazuri de reusita, insa numai prin FIV, pentru ca natural sansele sunt f. mici. Si eu am AMH mic si mi-e frica sa-l repet si in alta clinica pentru ca stiu ca tot pe acolo ma invart, asa ca merg inainte. Eu am luat si DHEA si vad ca mi-a scazut mult FSH-ul, care a ramas undeva la 13, dupa ce l-am avut mult timp 30, sau 20. Am facut si un FIV cu ovocitele proprii, doar 2 la numar, insa au rezultat doi embrionasi in care mi-am pus sperantele. Nu am avut un rezultat pozitiv, dar mi-a redat increderea ca inca se mai poate si mergem mai departe! I-ti doresc sa-ti recapeti si tu increderea in tine![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...