Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piatra Neamt, Perla Moldovei (89)


Recommended Posts

Vai, Alexa, nu pot sa cred ce ghinion aveti! si ce asigurari iti dadeam eu ca n-are cum sa ia daca contactul a fost atat de scurt si de la distanta. si daca are varicela ce faceti, plecati fara el, are cu cine sa ramana? eu va doresc sanatate multa, si daca o fi sa fie, sa fie o forma usoara!

 

La multi ani spun si eu cu intarziere lui Cosmin! sa cresti mare, sanatos si sa-ti bucuri parintii!

 

Laura, spre norocul nostru, "tara" noastra e la doar 20 minute de oras, la Dobreni (spre Tg. Neamt). acolo sta Denis in vacanta si in fiecare vineri il aducem acasa, duminica il ducem inapoi. si inca n-am pozat gradina cu legume, care e foarte mare si frumosa, e si un parau in apropiere unde se mai balaceste Denis. dar cel mai mult imi place linistea si aerul curat.

 

Lora si Anca, va multumesc si voua pentru urari.

M-am bucurat sa va vad prin oras, fetelor Lora si Alexa, dar eu trenuletul tot nu l-am gasit. Poate altadata avem mai mult noroc.

 

va doresc o saptamana frumoasa!

 

Cristina, cea mai mandra mama de [hc] Denisuc (30.07.2007)id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'neatza

Multumesc pentru urari![pup]sunteti tare dragute[pk]

Va intorc urarile cu multa caldura ![flo]

Dau acuma de dimineata o cafelutza si o felie de tort caramel(cu poza de spaidermen musai![:D])

Noi am fost plecati de vineri la Sovata!(10 familii din bloc cu copii,cu purcel...)

A fost super de frumos dar foarte aglomerat lacul ursu.Oricum nu am rezistat si am coborat si eu in apa.Nu va zic ce m-am chinuit sa stau acolo vreo juma de ora tinandu-ma de marginea de lemn... gandindu-ma ca sub mine erau vreo 20 de metri.A doua tura eu viteaza m-am bagat cu un colac dar nici macar nu m-am priceput sa ajung inapoi la mal(am rugat un nene sa ma traga de mana pana la barele de lemn[:I]

 

La salina din praid mi-a placut cel mai mult.Vreau sa repet experienta cat de curand.[olala][:-)))]

E foarte frumoasa zona si cazarea e ieftina in conditii de 4 stele!

 

Am promis poze dar nu stiu cand o sa am si eu nitel timp pentru asta

gata plec sa ma apuc de lucru

pa, va pup

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis si Cristina, LA MULTI ANI![pup][flo][s]

Sanatate(ca e mai buna decat toate!),FERICIRE SI NOROC!va dorim din toata inima[:)]

pupici!

 

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancutza, exact asta e sentimentul... te si bucuri, ai si emotii cat carul. si Denis a mers tot la cresa asta, eu am fost foarte multumita, desi la inceput s-a imbolnavit si el.

 

ce sa zic, ideea e sa tratezi cu relaxare mucisorii si tusea, adica nu te panichezi si la astea, ca-s inevitabile. eu l-am inscris pe Denis pe 10 iunie - acu' 2 ani [:D], cred ca a fost ceva streptococ, ca a facut febra de mi s-a acrit, chiar sub antibiotic. nu statea sapatamana santos perfect, asa ca ma descurajasem si nu vroiam sa-l mai dau in toamna. totusi i-am dat ceva homeopat pentru imunitate, si altele naturiste, am zis sa mai incerc, si-ti spun sincer, n-am avut treaba cu el. cred ca m-am mai relaxat si eu, mi-am luat si un aparat de aerosoli si-i faceam doar cu ser fiziologic, mai cu tinctura de propolis, coacacz negru, ceaiuri si scapam fara antibiotic, si nici acasa nu-l tineam.

 

daca o sa vrei sa ma intrebi una-alta (ce bine mi-ar fi prins mie sa aibe cine sa-mi spuna) sunt aici si-ti mai povestesc.

 

succes Sabinei si adaptare usoara! si tie inima usoara, caci e tare greu si pentru mami.

 

Cristina, cea mai mandra mama de [hc] Denisuc (30.07.2007)id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, bravo! Emotionant! Auzi...da-i sigura structura de rezistenta a cresei aleia? Ca ma gandesc ca Sabina o sa cam darame din pereti pe-acolo...[:D]

 

La anul de pe 1 iunie si bolfosenia va merge la cresa, sa aiba timp sa se-mbolnaveasca pana in septembrie.[alcool]

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

[:D] [aerob] - cam asa sunt eu...imi vine sa sar pana in tavan [:D], ceea ce avea Stefan nu era varicela ,pana astazi ar fi trebuit sa fie plin [alcool], a fost o alergie , deja s-au retras.Deci, rasuflam usurati ...numai noi stim cum am fost zilele astea [bang]

 

Anca - ma bucur ca ati reusit sa ocupati un loc la cresa, acomodare usoara [pup]

 

Sunflower - cred ca cel mai sigur doar din strand poti afla daca trenuletele alea mai circula,inseamna ca noi am avut noroc,atunci...Razvan a fost tare incantat,am poze cu el in trenulet pe FB.

 

 

http://community.webshots.com/user/allexa06

 

allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai vesti bune pe aici! [:)]

allexa, super ca ati scapat asa usor si nu e nici o problema cu Stefanutz. Spor la bagajit pt concediu!

 

Ancutza, ma bucur si pt voi , sa fie acomodarea Sabinei cat mai usoara!

 

Mihaela, pai v-ati distrat, nu gluma. Bravo voua! Eu nu am fost niciodata acolo, cred ca e fain tare din ce spui. Ne zici la pensiune ati stat ?

 

Sunflower, super fain. Am ochit si noi o bucatica de pamant la Dobreni, dar inca dam in bobi, sa vedem de unde vor sari banii [:D]

 

Eu am musafiri ... si lucrez si nu am nici un chef, asa as inchide si m-as duce in padure la umbra ...

 

 

O saptamana frumoasa sa aveti !

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunflower multumesc tare tare mult, chiar o sa indraznesc sa te sacai pe tine cu intrebari cand o sa fie vremea...pana atunci imi poti spune ce produs homeopat pt imunitate i-ai dat? merci [flo]

 

Lora sper din suflet sa aiba rezistenta peretii aia ca vine uraganul mic peste ei [:-)))]

 

Allexa ce bine ca ati scapat de varicela...sa aveti si voi un concediu linistit [:)]

 

Laura abia ai venit de la padure [8D]... stii tu ca lunea nici iarba nu creste...hai, ca maine e marti, deja te gandesti ca miercuri e jumatea saptamanii, joi se simte miros de we, iar vineri te prefaci ca muncesti dar de fapt te gandesti ce sa mai pui in bagajul de luat la padure, si uite ca iar e week-end [:D]

 

noapte buna la toate fetele [pup]

 

 

[*]Anca, mami de [copil] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size2">[*]

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...