Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (89)


Recommended Posts

Laura, [:D] problemele mele cu spatele sunt vechi da' niciodata nu am facut tratament decat cu antiinflamatoare, asa ca s-au tot agravat de la an la an. In Costinesti e o lume pestrita, de la familii cu copii la adolescenti amatori de discoteci si nudisti pe langa care treceam in fiecare zi cand veneam si plecam de la plaja. Nu-s eu mai pudica asa, da' zau ca nu-i inteleg. Mai ales cand stau la un loc cu toata lumea. E drept ca aveau o zona rezervata dar tot la un loc cu toata lumea. Treceam zilnic si pe langa cortul celor de la MISA si se auzeau incantatii si muzica de meditatie, plus pe plaja erau cativa care faceau yoga de se uita Stefan la ei cu gura cascata cand ii vedea in ce pozitii stateau. Apa era curata si foarte calda, alge nu erau, plaja era asa si asa, dar tot oamenii sunt vinovati pentru ca nu va mai zic ce ramanea seara pe plaja. La fel si statiunea. Era extrem de murdar peste tot, foarte multi promotori care-ti dadeau tot felul de fluturasi si toti sfarseau pe jos. Seara era aglomeratie de stateai la rand sa mergi, muzica asurzitoare pentru noi astia mai copti [:)] si in wk cel putin nici n-am putut sa dorm din cauza discotecilor, desi eram cazati destul de departe, in zona epavei. Conditiile au fost bune, cam departe dar a fost bine ca altfel ma intorceam cu 5 kile in plus, cred...

Lui Stefan i-a placut, s-a balacit cat a putut de mult, s-a bronzat, i-a prins bine. Eu m-am intors destul de obosita, mergeam destul de mult si la plaja si sa mancam, noaptea nu prea dormeam din cauza muzicii, daca inchideam geamul muream de cald, tabieturi [:D]. In concluzie, nu mai merg in Costinesti, nu-i de noi, aici a fost singurul loc unde am gasit cazare cu doua zile inainte de a pleca asa ca n-am avut incotro.

Stii, ma gandeam la pozele voastre, cum erati aproape singuri pe plaja, la gradina aia mare, presupun ca era si liniste. La noi s-a construit si s-a exploatat fiecare metru patrat, rar vezi cate un copac, cate o vie, flori, doar in zonele in care au ramas casele oamenilor. Nu mi-a placut. Pacat de litoralul nostru, nu au grija deloc... Am fost in Eforie Sud cum ne-am dat jos din masina ne-au cerut 10 lei pe parcare de ne-am enervat si am plecat. In Saturn am fost de cateva ori, am mancat, ne-am plimbat. Si acolo e aglomerat dar parca nu e asa mare mizerie, noaptea poti dormi fara sa te asurzeasca muzica sunt mai mult familii cu copii, plus ca plaja e mult mai lata, are toata lumea loc.

M-am intins ca o zi de post...[:D]

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

BazarGeneral

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce spor ati avut la scris, fetelor; asa-mi place!

pogonici (desi am fost vecine, uite ca nu stiu cum te cheama), intr-adevar la Floare de Colt e doar gradinita, cu program prelungit, deci camin, sa-i zicem, nu cresa. Denis merge acolo si eu iarasi sunt multumita, chiar mai multumita decat de cresa.

 

cu tratarea racelilor, mamele cu state mai vechi stiu, la un copil care nu-i exagerat de sensibil, ele mai trec si de la sine, eu nici nu le mai bag in seama tare mult. si instinctul iti spune cand e serios si mergi la pediatru sau cand il ajuti cu un ceai, o frectie, un remediu homeopat.[:D]

 

zic si eu ca Magda, e vremea concediilor, unii vin, altii pleaca, desi in asa aglomeratie cum ati petrecut voi, cristina, nu stiu cat mi-ar placea. de asta eu merg in iunie - e mai ieftin, mai curat, nu-i foarte cald, nici asa aglomerat... numai bine pentru noi.

 

in week-endul asta vrem sa mergem cu cortul la Slanic Moldova, sa vedem daca ne lasa vremea, caci sambata am vazut niste averse in zona aia. Laura, voi unde mai mergeti?

 

Alexa, am rasuflat eu usurata ca n-are Stefanut varicela, d-apoi voi. acum s-a linistit si cu dintii, numai bine sa petreceti un concediu minunat!

 

Cristina, cea mai mandra mama de [hc] Denisuc (30.07.2007)id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ghiozdanel am cumparat pentru scoala la 45 de lei.Am vazut ghiozdane si la 250 de lei ''de fente''.Si asa sunt vremurile astea asa de grele,offff>.. nu vreau sa il invat pe copil cu figuri.

La oftalmo am fost si cica am conjunctivita alergica.Maine fac analize de sange la clinica Sf.Andrei.

Ochii mei sunt umflati si ma mananca asa putin!...

Nu stiu de la ce am facut alergie(pot fi mai multe cauze dar in nici un caz nu am facut de la sare...asa ma gandeam eu[:I])trebuie sa investighez unde e terenul alergic la mine in organism.

 

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu cu cortuuul!!! Da' n-am cu cine, de data asta...sau na, doar o familie, ceea ce-i cam putin pt. noi.[:D]

 

Cristina, zi drept...tu pentru nhudisti te-ai dus, de fapt! [alcool][:D] Cat despre cum ai descris totul...uite d-aia nu mai calc eu pe litoralul nostru de ani buni. Nu tu verdeata, nu tu liniste, nu tu curatenie, nu tu respect...nimic. Decat nervi. Atunci, pentru ce?! A, iritatii pe piele de la soare am avut si noi si dispareau la racoare/umbra.

 

Alexa, gata bagajele? Drum bun si un concediu linistit si frumos, sa aveti!

 

Mihaela, ai ceva poze cu vila? Vreau si eu, te rog! Pastreaza nr.!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Fetelor, multumesc pt urari,sper si eu sa avem parte de un concediu placut[ruga].pe de o parte stiu ca asta va fi concediu pt copii, nu pt noi...dar daca ei se simt ok si le place atunci suntem si noi fericiti

Lora - bagajele...nu sunt gata [:I] , am mai iesit si astazi si am mai facut ceva cumparaturi, am pierdut jumatate de zi prin oras[bang] se circula tare greu,foarte aglomerat si la magazine la fel[bang].

Pogonici - la Floare de Colt,este gradinita, se primesc copilasi de la 3 ani in sus.

 

http://community.webshots.com/user/allexa06

 

allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

blehhh,..si eu care credeam ca merg in pijamale sami duc fata la cresa (ca floarea de colt e in spatele blocului meu).............naspa...dar e ceva de soi cresa celebra din Maratei??

 

hai fetele cu experienta..spunetiu voi

 

printesa mea nui sensibila deloc...tine bine la tavalealala...o indop cu fructe la greu.....si ii multumim lui DD ca ea nu stie ces alea medicamnete pana la varsta asta....

 

cea mai fericita mami de printesa

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:

Cristina, zi drept...tu pentru nhudisti te-ai dus, de fapt! [alcool][:D]
align="right" id="quote2">

Na ... ca m-ai prins! [:D]

Alexa, parca azi plecati, nu? Sau esti probabil deja pe drum! Sa aveti un concediu placut, sa va bucurati de vreme buna! Si odihna cat cuprinde.

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, am poze din interior

[:D]acu mi-am dat seama ca nu am pozat-o din afara[bang]

Am sa postez cateva poze poate maine, oricum e tare frumos, e frumoasa zona,numai drumul prin chei e greoi pt mine ca ma zapacesc curbele alea,si prin praid e putin incomod ca trebuie sa urci si apoi cobori tot prin curbe[alcool]

Dar se merita tot efortul,parerea mea![olala][:)]

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu da nimeni o cafea ca nu mai pot de somn![nani]

Azi noapte pe la 3 umblam pe la urgenta cu sotul meu.Are pietre la rinichi![q]

Si dimi mi-am facut si eu analize deci azi sunt varza,nu sunt buna de nimic...poate doar de stat pe scaun[:-)))]nu ma pot concentra la nimic.

E si maine o zi...[pk]

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, si eu vreau cu cortul[pk]

Sa va zic ca eu am juma de cort[:D][cort][olala]...

da, da numai jumate .Am fost sapt trecuta cu finii la o prajitura la Central unde am papat prajituri si ne-au dat un bon pt concurs.Am castigat impreuna un cort.Asa ca acuma am si eu un cort (juma de cort!!! glumesc normal)cu care pot merge la padure[:D][:-)))][:)]

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...