Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Witchie, grazie, ma mai indulcesc o tzârã; eram asa de amarata ca nu m-am putut abtine sa nu replic la mesajul unui misogin agramat care ne da lectii de limba romana. Cand vazui ca tu erai ultima care scrisese la subiect, crezui ca am deja triunghiul colorat sub nume. [:D] Merçi, Soleil. [:)] completare: asa de amarata, ca inversasem locul unor litere [:D] Cititul dauneaza grav prostiei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blue eyes
Witchie, grazie, ma mai indulcesc o tzârã; eram asa de amarata ca nu m-am putut abtine sa nu replic la mesajul unui misogin agramat care ne da lectii de limba romana. Cititul dauneaza grav prostiei!
[flo] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca moderatorul de aici este femeie. Doar asa imi pot explica de ce mesajele barbatilor nu sunt postate aici. Ma astept ca nici asta sa nu apara. Fetelor, nu va mai plangeti ca nu postam noi barbatii pentru ca se pare ca moderatoarele acestui subiect sunt mai hotarate sa va lase dominatia si criticile si sa respinga parerile noastre decat sa incurajeze "discutiile". Dragi moderatoare : "rusinica", v-ati demonstrat limitele, macar v-am aratat obrazul....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
vrei dialog gelu? vrei progres si destuparea mintzilor? Ia-l pe barbata-meu la o plimbare si explica-i lui cum sta treaba. Dupa ce primeshti primul pumn ca nu-i convine ce spui mai stam de vorba. Pana atunci lasa femeile care nu se pricep sa scrie bine in "limba romaneasca" si vezi paiul din ochiul tau ca noi ne-am impiedicat de barnele care tzi-au strapuns ochiul si au ieshit pe partea cealalta. Si acum in sperantza ca nu m-am luat de tine prea dur vreau sa te rog sa scrii o lista a eventualelor solutzii prin care ne putem destupa la minte, ca se pare ca suferim toate de boala contrazicerii si avem un dialog necontructiv. Hai sa-tzi spun un mare secret, oricat de ascutzite sunt limbile unor femei de pe aici de pe forum, orice atitudine rautacioasa ai sa gaseshti aici pe forum, daca eshti asha inaltzat precum crezi ai sa descoperi ca femeile gandesc in acceashi directzie. Subiectul asta nu face decat sa traga un semnal de alarma catre voi barbatzii care ne subjugatzi cand fizic, cand psihic cu infatuarea voastra si cu aerele voastre de superioritate. Nu am vazut in viatza mea un barbat care sa aprecieze o femeie sincer, care sa nu fie plin de preconceptzii. Unul singur sa vad si eu ca nu face remarci gen: "a... femeile...!!!!... sunt asha sunt pe dincolo" O femeie mai da circustantze atenuante. Ia individul ca atare si doar cele care intradevar au suferit devin feministe convinse si spun ca totzi barbatzii este porci, ca de asta si exista acest topic, pentru ca barbatzii ranesc, mult, des, degeaba. Ai sa spui ca si femeila fac la fel, dar macar femeile se straduiesc, se consuma si se agita sa faca sa functzioneze o relatzie. Barbatzii, ma refer in general, sunt prea consumatzi de sine sa se mai preocupe si de gaitzele de langa ei, de proastele astea, ca toate sunt la fel, "nishte c.rve, nishte inculte, domn*le" (nu gasesc apostrof). Ceea ce ceretzi voi de la femei este sa va slujeasca, sa se ingrijeasca de voi, sa va poarte copii, sa-i creasca, sa fie gospodine... ce mai sa fie doamne in societate, gospodine desavarshite si mame - ash adauga eu - si C.rve in pat, dar in schimb nu daruitzi, in final, decat deziluzii. O femeie care va paraseshte iese traumatizata dupa ce scapa din mana voastra. diana
Ai mare dreptate.Dar nu ai sa vezi sa recunoasca vre-unul ca avem dreptate,cica nu stim sa vorbim bine limba romaneasca. Pot sa te intreb ceva Gelu?Dar fara suparare si sper sa nu deranjeze pe nimeni.Ai alta orientare sexuala? Vad ca urasti foarte mult femeile si orice s-ar spune aici tie nu iti este pe plac.Ne place sa ne contrazicem(noi femeile),sa ne certam,sa discutam ce conteaza cum o facem? Nici nu zici ca te-a crescut o femeie.Esti suparat tare... "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by blue eyes
quote:
Originally posted by geluhutanu
[quote]Originally posted by Adina Iulia
Gelu, welcome back![bis] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Ma bucuram daca scriai in frumoasa noastra limba ROMANEASCA engleza imi lasa un "gust amar" ....... ceti fi avand voi mai toti cu engleza asta nu inteleg , credeti ca asa aratati mai inteligenti ??? gresiti .......... nu vreau sa trec la exemple pentru a va arata cat de gresit e modul vostru de exprimare , cat despre limba sau natie........... am scris mai sus ..
Oho, Gelule, e de preferat un text in engleza unuia intr-o romana vai de ea! In frumoasa limba noastra LIMBA ROMANA, la care faci trimitere mai sus, probabil cu mesajul ascuns ca din cartile de bucate nu se poate invata bine o limba, textul tau ar trebui sa sune asa: M-as fi bucurat daca ai fi scris in frumoasa noastra limba romana: engleza imi lasa un gust amar. Ce veti fi avand voi, mai toti, cu engleza asta, nu inteleg! Credeti ca asa veti parea mai inteligenti? Gresiti! Nu vreau sa trec la exemple pentru a va demonstra cat de gresit e modul vostru de exprimare. Cat despre limba si natie, am scris ceva mai sus... Bitter, sehr bitter, am bittersten, verdammt bitter! Pentru non germanofoni: amar, foarte amar, cel mai amar, al naibii de amar. _____________________________________________________________________ Cititul dauneaza grav prostiei! Si in loc de "familiar" trebuia"familial", dar ce sa ne mai punem pt. o amarata de litera!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder Nu am vazut in viatza mea un barbat care sa aprecieze o femeie sincer, care sa nu fie plin de preconceptzii. Unul singur sa vad si eu ca nu face remarci gen: "a... femeile...!!!!... sunt asha sunt pe dincolo"
Pai l-am luat eu pe unul dintre putinii care sunt altfel. [:D] El spune asa: "o femeie trebuie iubita, ascultata, inteleasa, e trist ca majoritatea barbatilor nu pricep ca asta nici macar nu solicita un efort prea mare"...
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adrian_1
Banuiesc ca moderatorul de aici este femeie. Doar asa imi pot explica de ce mesajele barbatilor nu sunt postate aici. Ma astept ca nici asta sa nu apara.
Da, si eu va rog sa nu mai stergeti mesajele postate de barbati! [:D]Lasati-i sa posteze! [:D] Va rog eu sa puneti mesajele la loc! [:D] [fuga] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...