Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (172)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTZI ANI SARBATORITELOR:MARU,DOINA SI DANAP! SA FITI FERICITE SI NOROCOASE!! Doloress-lasa ca nici berbecul nu era departe de taur si eu vad ca totusi cea mai buna zodie la barbati este LEU... Anka- sa fie cu noroc data, si eu tot un 28 am avut,dar octombrie... Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa depinde de ce esti tu... Eu sunt leu si cred ca doi lei in casa ne-am sfasia non-stop. [:D] S-ar lasa cu zgarieturi si mieunaturi. Mie imi place tare barbatul Varsator, adica mi se potriveste ca o manusa [olala]
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Propuneri intlaniri Montreal Locatie: [url="http://www.boccacinos.com/bbeta/eng/locations_stlaurent.html"]Boccacinos Cote Vertu[/url] Ora: 18:00 5 martie: nelia, cge, Simonna, Doloress, ange, Ione81, AnaStroe, mimitete, pitilache, Diana2007, delia79, casandra, Podeanu 12 martie: pitilache, monicutza_bb, Doloress, Podeanu, cge, AnaStroe, Ione81, Diana2007, bebitzu, delia79, casandra 5 sau 12 martie???? Haideti la vot!!! Monicutza si Bebitzu voi nu puteti deloc pe 5 martie?
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urari! [pup] Ione, ca tot ziceai de vecina sarboaica, eu mai am o vecina unguroaica (nu aia cu tuica, alta) care n-are nici pojghita aia subtire [:D], cu atat mai mult ma face sa ma simt ca acasa! Ii spuneam ca vreau sa ma duc la servici si sa dau copiii la babysitter si mi-a spus de cateva ori, fluturand si cu degetul in fata mea "I don't advise! I don't advise!" Si apoi mi-a tinut o lectie despre cresterea copiilor, degeaba incercam eu cu glas firav sa ii spun ca nu ma duc la servici ca vreau, ci pentru ca trebuie... Pe de alta parte ma tot invata sa las deoparte curatenia si sa ma joc cu copiii, ca uite cum trec anii si ramai singur, sfat pe care nu pot decat sa-l urmez foarte bucuroasa [:D] Eh, asta e Gisella mea, sta peste drum de mine, are vreo 75 de ani si spune ca suntem prietene, si vegheaza cu ochi de vultur asupra casei noastre. De altfel ne-a si ajutat chestia asta, sper s-o tina Dumnezeu! ankalaura, ai luat bilete cu OIM? Cum e cu bagajele? Si nu stati voi de Paste acasa?
Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Scuze ca dau buzna asa. Cunoasteti vreun restaurant romanesc dragut in Toronto?
Eu nu stiu decat un restaurant rusesc numit Moldova unde acum ceva ani am mancat o ciorba de burta si niste mici foarte buni. Dar eu nu sunt din Toronto, poate stiu alte fete mai bine. Esti in Canada acum? Ha, am cautat info pe net si vad ca e la intersectia Finch cu Dufferin [:D] Uite si link: http://www.moldovarestaurant.com/home.html
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu Sa nu rideti acum, eu sunt tare ingrijorata de mine. Am (avut) o memorie extraordinara, nu am avut agenda de tel ani de zile, toate le tineam minte. De la o vreme insa uit si ce am facut ieri..si ii zic sotului, daca m-o lovi Alzeihmerul? daca uit unde stau si nu mai ajung acasa? Cica imi ia o zgarda cu numele si adresa.[bang] Ieri mi s-a returnat o scrisoare pe care o trimisesem initial la compania de asigurare, doar ca am pus timbru, numele meu si atit. Mi-a venit inapoi cu "return to sender".[bang][bang]
Mai, imi vine sa rad, da' stiu ca nu-i de ras. Si eu cam uit si nu stiu daca e de bine, nu cred ca-i firesc sa fie asa. Nu mai spun ca nu mai am putere de concentrare, nu mai retin cu usurinta, citesc o chestie de cateva ori, are sens, inteleg, dar nu retin. Sau pun undeva cate un lucru, imi si repet cu voce tare, uite, il pun aici ca sa il gasesc usor, si apoi... pauza, a doua zi habar n-am unde o fi locul ala usor de gasit! Sa fie varsta? Ma duc la joaca sa mai uit de varsta [:D], pictam acum, iar umplem casa de capodopere...
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Dana [flo] La multi ani! Maru [flo] La multi ani! Donia[flo] Sa fiti iubite si fericite, petrecere super si tot ceea ce va doriti sa se indeplineasca,[pup]. Daiopri, La multi ani! juniorului,sa creasca mare, sanatos, vanjos si sa va bucure pana la adanci batraneti [:D] Roxana,nu pot promite nimic pentru 5 martie, este ziua tatalui meu si ne gandisem ca fiind si vacanta poate il plimbam pe undeva insa nu avem nimic stabilit inca. Daca se poate insa,eu vin cu placere pe 5. Anka,ce-a fost greu a trecut [:D], bafta multa pe noul drum bebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetelor.Ce bine e cand ti-o iau altii inainte.ma refer si la tine anka dar mai ales la munca. Tipa care pleca , pleaca la fosta companie ca director economic,aici era contabila...mamaaaaaa ce invidii sunt la munci[:-)))] sa mai zic ca colegele tipei de care zic ma vor pe mine in locul ei? eu m-am inscris aici la contabilitate, dar anul universitar a inceput dupa interviul pt CSQ si am renuntat subit...fara sa anunt insa. [:D][:D][:D] si io si io sunt curioasa anka daca ti-ai luat bilete de la oim, cu cat si mai ales cate bagaje ai dreptul. eu din ce-am intrat pe british airways am inteles ca am dreptul doar la un bagaj de cala , 2 bagaje au world traveler plus, apoi eu voi fi world traveler, dar fara plus. si inca o data felicitari, si sa-mi scrii macar mie[:I] daca nu pe forum cum ti se pare la destinatie. multa bafta! eu inca n-am vandut masina, dupa ce o vand o sa-mi iau bilete. trag sperante ca maine sa fie ziua vanzarii , am vorbit cu cineva care pare interesat,a facut si probe, dar banii..off! off! nu imi mai iau niciodata masina noua....[q][q][q] plec dupa paste oricum. cu asigurarea in toronto cum e? eu vreau doar cea obligatoie- RCA, o sa-mi iau un harb de masina pana in 3000, cel mai scump. Cea scumpa de care se tot vehiculeaza de 200/300 pe luna e doar pt masini noi si in leasing, nu????adica casco romanesc. [help]
O calatorie de mii de mile incepe cu un pas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...