Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (172)


Recommended Posts

Ange - sunt dobrogeanca, dar de 8 ani in Bucuresti, "nationalizata". Pun leustean la ciorbita de fasole uscata, dar nu o acresc deloc [:D] Eu cred ca tufa ta poate e prea batrana, sau a apucat sa inghete cand a fost plantata? A fost in rasad la inceput? Cat sa prinda plantuta? Eu as pune unul noi, chiar si in ghiveci, si l-as transfera apoi, dupa ce s-ar face mai viguros... Daca nu reusesc sa am un copac de leustean, poate imi zici si mie unde sta prietena cu copacul [:D] Jesse - pffu, eu oricum detest mobilele. Am facut si un subiect pe dc acum cativa ani, cand ma teroriza o sefa care ma suna si noaptea ca sa ma frece la melodie. Ma innebunise. De atunci nu suport telefoanele (mai zicea cineva acum vreo 2 pagini). Eu ma gandesc ca ne va trebui un telefon ca sa dam telefoae la inceput, stiu eu, la anunturi, etc... Sau merge si cu cartela, la telefon public? Sau direct cu cardul bagat la telefonul public? Cum e mai avantajos? Eu sunt fan scris mail. Avem chiar niste amici, peste hotare. Mai mereu ne reproseaza ca nu sunam mai des. Dar nu imi place sa fiu legata de fir (ca nu am cordeless), si fetele se mai chitaie, se mai bat. Pai ce conversatie e aia?? Mai bine scriu un mail. Ei cica nu le place sa scrie. Mde...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

daca citesc aici The mandatory automobile insurance coverages in Ontario are: $200,000 of third party liability, statutory accident benefits, uninsured automobile and direct compensation-property damage. sa inteleg ca asta-i doar de-o parte?[:D] ca eu de asta vreau-asta-i RCA de ce va luati voi Casco- pe de doua parti?adica ti-o repara si pe a ta.Se merita pentru un harb de pana in 3000?cat te poate costa o oglinda, un far... eu tot nu inteleg de ce se plateste atat in ontario.
O calatorie de mii de mile incepe cu un pas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura DONIA - da, OIM. E cel mai bun pret, dar poti beneficia o singura data. Uite la bagaje astfel Bagajele de cala permise sunt: 1 bagaj de 23 kg pentru fiecare pasager. Pentru copil/bebelus cu loc sau bebelus fara loc este permis in cala si un carucior pliabil si/sau scaun pentru masina. Bagajul de mana: Este permis un bagaj cu urmatoarele dimensiuni: 56cm x 45cm x 25cm cu greutate maxima de 23kg si aditional un laptop sau poseta sau servieta cu dimensiuni care nu depasesc 56cm x 45cm x 25cm.
Anca esti sigura ca la bagajul de mana ai voie maxim 23 kg, ca si eu zbor cu BA si bagajul de mana e de 8 kg maxim, nu 23 kg. 23 kg sunt pt la cala. DAR m-as interesa daca voi nu aveti regim special pt ca emigrati. De obicei, la emigranti e diferita politica de la check in la bagaje, cel putin asa era cand am emigrat eu acum 7 ani. Adica emigrantii (tocmai pt ca emigrezi si se presupune ca ai mai multe bagaje decat ala care merge in vizita) au voie la mai multe bagaje. Suna la BA si intreaba. LA MULTI ANI fetelor sarbatorite![flo] Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voi o sa va puneti telefon destul de repede si convorbirile loco sunt gratis! cu o cartela de telefon poti suna oriunde, chiar si in tara... eu mi-am luat mobilu anu trecut, dupa 3 ani de Canada, nu am simtit nevoia deloc, iar acum nu cred ca suntmai mult de 5 persoane care imi stiu numarul La inceput, nici nu e recomandat sa dai mobilul in resume, sa nu fii apelat pentru vreun job cand estiin trafic ori in locuri mai rusinoase :) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, LMA!!!! Sarbatoritelor noastre! Inca o data va multumim de urari[flo][pup] Eu cu olimpiada nu am treaba, ca nu mergem, doar ce mai urmaresc la tv ca si voi. In mod clar e soare, frumos, si pot sa zic ca au ghinion nu gluma. Intai cu baiatul acela, apoi cu vremea. Stiu si eu ce le-a trebuit? Din cate stiu biletele sunt destul de scumpe. O sa incercam sa mergem si noi in dowtn in wk, caci avem numai zile de nastere sapt astea. In rest toate bune.Nu am mai primit vaicareli de la scoala inca, drept urmare mergem si ii luam de la "restaurantul" McD jucariile alea cu olimpiada (da fara mancare[:D]). ast mic e vesel voios, nu are el treaba. Eu incerc sa depasesc sentimentul de vinovatie ca nu merg la sv[alcool][:-@] Si imi tin mintea ocupata ca sa nu ma gandesc la cine stie ce[bang]De fapt de cand cu acupunctura asta parca ma simt mai bine. Da iau la vitamine [alcool]cat pt cat nu am luat pana acum. Nelia, cum zicea miki, acum ai baiat[:D] Eu una vaz clar ca baietii astia au ceva mai "special"[:D] Dar noroc ca m-am obisnuit de acum si stiu la ce sa ma astept. si mai frumos e ca te tin in forma asa[:D] Eu tot intre activitatile lui al mare si app mele. Da totul e bine cand suntem sanatosi ce mai tura vura.[pk] felitari fetelor pt viza si va zic drum bun. Si eu stiu ca e bagajul de mana de 8kg, si nu cred ca are legatura ca emigreaza. Aha, carmen, te pregatesti de plecare?[:D]Ce as merge si eu, da intre itele tesute nu am cum sa merg asa cum sunt[bang] Inca ma gandesc cum sa fac si eu. Olga [pup]. Vreau sa mai vaz si eu boieroaica, ca am 2 flacai aici ca bradul[:D] Si domsoara Z... Eh, vise taica. Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, In primul rand, un calduros LA MULTI ANI!! sarbatoritelor, sa fiti sanatoase, iubite, norocoase si banoase [pup][flo][pup]. Pt intalnirea Mtl, votez si eu pe 5 martie, desi orice data e buna sa mai socializez un pic. Sa va spun ce-am patit azi. De vreo 3 sapt, vecinii mei care au 2 baietei, fac un zgomot infernal seara. Mai bine zic copii, si anume tipa, se joaca cu clanta de la usa si cu stopperul [alcool], arunca obiecte grele care se sparg sau asa am eu impresia, si asta cateva ore. Ei bine, mi s-au intins nervii din cauza ca buburuza mea adoarme lesinata pe la 6 pm, pt ca nu doarme ziua. Si se tot trezeste din ora in ora urland din cauza zgomotelor vecinilor pana pe la 10 pm. Va dati seama ce distractie [bang]. Pe fondul oboselii acumulate, intr-o seara m-am dus si am batut la usa respectivilor, ca soimita mea imi imprastia creierii cu plansete. A raspuns madama, mi-am zis pasul, si ea foarte calma a zis ca va incerca sa rezolve situatia. Buunnn! Numai ca am inceput sa am mustrari de constiinta, m-am gandit ca poate si a mea deranjeaza cu plansul, ca si baietii ei sunt mici etc. Azi o vad pe culoar si imi cer scuze, ca eram obosita, ca nu se va mai repeta, chestii-trestii. La care ea imi spune ca isi da seama ca deranjeaza, dar nu are ce face ca baiatul ei cel mare e autist [bang][bang][bang][bang]. Am crezut ca intru in pamant de rusine, m-am simtit ca ultimul om [q][q][q]. Ma simt ca un monstru, numai la asta ma gandesc, cred ca ma mai duc odata sa vb cu ea, offfffff [bang][bang]. Mi-am jurat ca nu ma mai trezesc vorbind altadata [q]. M-am racorit aici la voi, scuzati va rog. Ma duc sa citesc din urma, ca sunt o nerecuperata. Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2651846420104955882KlwiOi"]Photos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru sarbatorite: Maru, Dana si Donia[pup][flo] (in avans)! Si mie imi plac varsatorii, mai ales barbatii![olala] Dana, un pic mai in urma am scris despre glazura, poate nu ai vazut... asta pina vine Ange cu reteta, pe care o vreau si eu de altfel. Daiopri, ma bucur ca te simti mai bine si ne mai dai vesti![pup] Denisam, am vazut-o pe Ema schiind, e superba pe pirtie![pup] Fetelor care se pregatesc de plecare le doresc sa le mearga totul de la foarte bine in sus![pup] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, prin comunicare se rezolva intotdeauna cea mai mare parte din probleme de convietuire, in casa sau in afara ei. I-ai spus, era dreptul tau, si copilul tau e mic, acum stii care e problema, ea la fel, tu vei fi mai toleranta, ea ca incerca pe cit posibil sa reduca din zgomot... deci eu cred ca nu ai de ce sa te simti vinovata, amindoua sinteti mame si va veti intelege reciproc.[flo] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...