Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (172)


Recommended Posts

Azi mi-a aterizat si soata acasa... eu imi recuperam copiii ca azi au schiat (cu scoala) la St Sauveur. Cind am ajuns acasa ma astepta surpriza CADOUL. Mi-a dat intii o cutie de bijuterii mica, ca de inel. Am deschis-o ( asa cam fara tragere de inima, am la ineleeeeee) cind colo, in cutie nimic! Nimic cadou, doar o hirtie alba mica. O despachetez ...intrebare "Ce si-a cumparat Sorin primul lucru in Ro?" Am plecat (cu totii in sir indian) la dulapul cu pantofi. Acolo intre pantofi o cutie lunga, o bratara de argint cu pietre albe. Linga ea o alta hirtie... aceeasi intrebare dar cu alt personaj...am ajuns la dulap la Edi. In buzunarul de la sacou o pereche de cercei din aceeasi gama Crislu... si o alta fituica...mergem la blugii Denisei un colier cu aceeasi piatra alba. Si ultimul mesaj : Bravo , ti-ai adus aminte de toate astea, inseamna ca nu te-ai ramolit si inca te mai duce memoria la 42 de ani. Te iubim mult de tot, Sorin Denisa si Eduard. Am pastrat toate hirtiutele, ce-o sa mai pling la citirea lor cind oi fi mai batrina. Am simtit asa nevoia sa va zic si voua. Nelia, merci, o sa caut untura de peste. Eu cu pastilele astea mari, de cind cu nodulii la tiroida , am senzatia la fiecare ca nu aluneca pe git. Delia, ma topesc dupa bblusa ta. Pozele de la botez, cu portul national sunt superbe. Monicutza felicitari ptr cetatenie. parca mai ieri ai venit la Marathon, atunci cu Salina, si cu copiii.Mai tii minte? Parca aveai un an de Canada? Uite ce repede a trecut timpul. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela, hai ca-ti zic eu de leustean, stiu de la mama ca nu trebuie plantat adanc, adica semintele le pui mai la suprafata, asa, nu le uzi f. des si cica trebuie sa stea la umbra, nu la soare. Eu am pus pe balcon, mi-a iesit cat a fost cald afara, si se inmultise, insa cand s-a racit si l-am bagat in casa s-a stins, nu mi-a tinut. De plantat trebuie sa il plantezi la 14-17 grade, deci mai prin aprilie, mai, depinde de cum o fi vremea anul asta. Carmencita, Cristian 2 ani si 9 luni si Alex 13 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana cu mare drag te astept la leustean!!! Dana super frumos! Biletelele sunt cel mai de valoare cadou pe care nu ai sa-l uiti niciodata intr-adevar! Ce familie frumoasa ai! monicutza felicitari pentru atatea aniversari. Cu facultatea, stii vorba aia, ce-i al tau e pus deoparte. O sa iasa altceva sunt convinsa. Nu renunta la ce vrei sa faci, trebuie sa mai existe si alte variante. Ref la documente, din cate stiu eu, nu le recuperezi. Parca asa iti si spun atunci cand le trimiti, ca raman in proprietatea lor indiferent de decizie. Mult succes in continuare!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woau, Dana, mie mi-au dat lacrimile acum, n-am mai asteptat sa imbatrinesti![pup] Originali cit cuprinde si frumosi, si la trup si la suflet, copiii si sotul tau![flo] Dar au uitat un lucru: born to shooop![:D] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woww, Dana, ce frumos te-au cadorisit ai tai; ce inseamna copiii mari [:)]; Simonna, fata asta de care scriam a terminat asta: http://www.enap.ca/ENAP/fr/guichet2008-programmes.aspx?sortcode=1.33.33.34.61, program la care am fost admise amindoua, eu insa am facut swichul la HEC si am renuntat (de teama, era in 2004 si eram inca cu franceza in pionieze); a terminat, totul frumos dar vreo juma de ani a alergat dupa job pina cind a venit oferta-n NB si s-a dus; eu te inteleg- am avut cindva mare avint cu mutatul in Calgary de am fluierat a paguba, si ulterior m-am linistit (adicatelea as pleca dar la sigur-cu doua joburi, nu cu unu sau vise si nu mai la frig decit aici- mai bine zis ma impac cu gindul ca ramin pe kr unde sunt :(( http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Dana P, ce frumos, super, nu am cuvinte! Bravo voua! Sa fiti asa mereu! Felicitari! Monicutza bb., ce scoala ai facut in Ro si la ce vroiai sa te inscrii aici? Daca nu te superi, ca si mie mi-au spus ca imi mai trebuie cate una, alta...off Fii pozitiva in continuare! Felicitari pentru cetatenie! Cristina, mama Sabinei http://sabinac.netfirms.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de Leustean, Mie mi-a adus cumnatu' si plantat in ghivece pe balcon(asta vara)trei radacini, creste acu bine-mersi leusteanul (in living), dar are facut niste insecte, am luat de la Walmart un spray cu niste sapun si niscaiva insecticide, dar acum cum o sa il mai folosesc? Doar sa il spal?! Nu imi prea vine! Eu tot in cerc inchis ma invart! Numai bine! Cristina, mama Sabinei http://sabinac.netfirms.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana wow ce frumos! Felicitari pentru asa familie iubitoare! Ana eu mereu am remuscari ca nu am facut ENAP-ul, ca oscilam intre HEC si ENAP. Deci mai bine ca nu l-am facut. Nici serviciul nu mi-ar fi rambursat nimic de la ENAP, ca ar fi clar ca n-as mai lucra la ei. Monicuta McGill stiu ca sunt tare batuti in cap, poate la Concordia ar fi mai maleabili.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

super, a ramas pt 5 martie, am notat in agenda! abia astept! eu m-am distrat zilele astea , vorbeau despre blues hivernales in nu stiu care ziar si scria ca 25% dintre cei din Quebec ville sunt afectati de asta, acuza lipsa de productivitate la munca, etc, pe cand in Montreal 50% din populatie se plange de asta - la care eu si sotu'miu - astia-s Canadienii, ca ceilalti 50% sunt imigrantii care sunt prea ocupati cu scolile, integratul, depusul juramintelor...bine, nu e OK sa generalizezi, stiu, si desi m-am saturat si eu de frig, parca atat alergam toata ziua ca uitam sa ne mai plangem uneori voi stiti cat fac eu pe autobuz, metrou, autobuz, saptamanal? 15 ore!!! mai bine nu calculam, ahahah! Monicutza, Si eu cred totul se intampla cu un motiv, sigur o sa gagesti tu o solutie adecvata. Mai Ana, Nu mai o da tu acolo cu Calgary ca incepe sa mi se faca dor. Cum zicea Nelia, Montreal e un oras superb, daca poti sa profiti de el. Si nu poti sa profiti cand e sotul student, cel putin nu dupa definitia mea ;) Si sa stii ca nu e mai frig la Calgary. Mituri. E intr-adevar frig cumplit 2, 3 saptamani, poate mai mult, la -30. Dar in rest, un -20 acolo e ca un -5 aici cand bate vantul :) Ati vazut careva Auberge espagnole? relizat de Cedric Kaplisch, cred ca am vazut toate filmele lui!!! Se spune in film ca intr-un oras trebuie sa locuiesti ca sa ti-l insusesti, sa faca parte din tine, din povestea ta (logic, nu?, si atunci, piata X, nu mai este piata X din orasul Y, ci piata in care tu ai cumparat mere, ai baut o cafea buna, sau ai vazut un prieten, capata o cu totul alta dimensiue) eh, asa, imi dau seama de unele lucruri care imi lipsesc ca au devenit parte din mine... muntii, si soarele, si chiar palariile cu cowboys. dar aici e asa de fain vara, imi aduc aminte ce val de bucurie m-a luat cand am aterizat asta vara... ma simteam ca acasa la Timi, ca la Calgary e aerul foarte uscat si vara nu e niciodata cald. v-am ametit cu Calgary. ma duc ca ma uit dupa cursuri de tenis si sa-mi schimb apa la trandafir. imi place ca ne-am intors la 1 trandafir, ca pe vremea studentei, ca la Calgary primeam cate 15-20. Ah Dana, Fain cu biletele! sa le porti sanatoasa bijuteriile. Drum bun Ankai. Olga, Si eu vreau la castel! (Dar sa fie si menajera te rog :), eh, sa nu mi-o iei in nume de rau, stiu despre ce vorbesti, si mie mi se pare uneori ca dans les temps d'antan lucrurile erau mult mai simple) [pup] Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...