Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (172)


Recommended Posts

Ione, ce frumos spus despre orase. Asa e. Eu mereu am incercat sa merg cat mai mult pe jos sau cu bicicleta prin Montreal, mai ales la inceput, asa simteam ca mi-l apropiam, ca-i intru pe sub piele si el mie. Asta vara n-am stat o zi in casa, veneam de la servici, luam copilul de-o aripa si carutul si ma mai intorceam noaptea acasa. Chiar si pe ploaie.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu pe 5 nu pot, pacat de 12![8D] Mnoh, pe cand sa ma infiintez si io la o intalnire montrealeza! Dang! [:D] Simonna, recunoaste aici cu mine ca nici la 20 n-a fost asa frumos si bine! Dana, ce frumoooooos! Ti-au copt-o la superlativ! Sa tii cu grija biletelele alea, plangem impreuna la batranete, mai tin si eu cate un cordon ombilical, o chestie, ceva, pun etichete, sa-mi amintesc ce sunt. Vezi ca este ulei de peste lichid, cu gust de lamaie. Eu bag mare la el deja de ani buni.
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritelor!! N-am disparut de tot, din pacate muncesc la greu si nu prea am timp, dar va citesc din cand in cand. Vin si eu la intalnire, va rog treceti-ma si pe mine pe lista.Pe lista din Toronto, in caz ca nu va mai amintiti cine sunt.[:D] De abia astept sa va vad.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea Sambata, 27 februarie, ora 4,30, la Mandarin pe [url="http://www.mandarinbuffet.com/locations_northyork.html"]Finch/Dufferin[/url] - maru + prietena - mQQm + mama+ pepitel - khristin - Magdone + mama - Donia + fititz - CataD - jessie + prietena - ritah Imi place, imi place, creste lista! O mai cresc si eu, m-am hotarat sa vin cu domnisoara mea. Am uitat pe cineva? Parca mai era o mama?
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Doloress
Dana wow ce frumos! Felicitari pentru asa familie iubitoare! Ana eu mereu am remuscari ca nu am facut ENAP-ul, ca oscilam intre HEC si ENAP. Deci mai bine ca nu l-am facut. Nici serviciul nu mi-ar fi rambursat nimic de la ENAP, ca ar fi clar ca n-as mai lucra la ei. Monicuta McGill stiu ca sunt tare batuti in cap, poate la Concordia ar fi mai maleabili.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Doloress, eu dau exemple izolate, si pesimismul meu le vede pe alea negative mai degraba :((, dar cine stie-poate tu odata absolvind ai fi avut alta soarta, eu la fel; eu am avut probleme cu limba la momentul ala, asta m-a tinut pe loc de la o diploma unde trebuie sa ai un vocabular impecabil (lasa ca tot acolo am ajuns acuma, dar macar au trecut niste ani si m-am pus la punct); nu stim niciodata daca, din pacate; ar fi fain ca-n Fringe (nu stiu daca-l urmariti, mie-mi place mult serialul) sa testam mai multe universe paralele si sa comparam variantele de choix. Am o rugaminte la voi: cunostinta mea de care v-am mai scris ca are probleme financiare+nu gaseste job, are bebe mic-o fetita; sotia lui e parenata, inca nu au temrinat procesul drept care nasterea i-a costat vreo 6.000$ peste ce aveau deja; daca aveti lucruri de bebe mic, orice, de care considerati ca va puteti debarasa (de la carucior la babetici, orice) eu le-as colecta la intilnirea din 5 martie [flo];ei au necazuri mari financiare acum din cauza asta, dar in privinta asta nu stiu daca pot face eu prea mult :(( http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, cit e de mica bebelusa? Ajuta hainutele lui Addison de cind era nou-nascuta? Si mai marisoara, asa 0-3 luni? Am si un fel de cos-patutz pe care as putea sa il dau... Si cadita cu spatar, ca nu mai sta in ea... Si, avind in vedere proximitatea noastra, putem sa ne miscam mai repede de 5 martie, chiar si azi - miine. Suna-ma daca vrei, S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind de scoala, asta a fost unul din motivele pentru care am ales toronto. eu vreau sa ma apuc din nou de scoli, asta ce-l putin e planul meu aici. eu sunt muta de [asia]ca puteti invata in franceza, mie mi se pare peste mana de obositor, desi eu aproape inteleg numai franceza scrisa, aia vorbita imi creaza riduri de concentrare.[:D]... chiar vorbeam cu sotul, "mai... daca limba nu e o mare problema, ca se invata si bla bla bla, hai domne in austria, ce mai tura vura!..." dar vad ca nu-i prea surande invatarea germanei, de care eu sunt indragostita iremediabil... asa ca, cred ca mai conteaza si limba. eu iar nu-mi pot imagina viata mea vorbind italiana, cred ca la un moment dat m-as stramba la oameni...mi se pare asa de falsa limba asta, ma calca pe nervi intonatia lor. in schimb spaniola e ok. fiecare cu pasaricile lui[:-@]. Am vandut masinaaaaaaaaaaaaaa!!!!yessssss...luni imi dau comanda de bilete ...si yess, maine imi vin si sacii de vidat, asa ca ma apuc de probe...[alcool]
O calatorie de mii de mile incepe cu un pas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de vecini Ione, mi-a trimis vecina lui mama[:D] niste sarmalute de post delicioase... de fapt nu mi le-a trimis chiar mie, e un caz ciudat vecina noastra, numai mie imi place bucataria ei si parintii mei, si frati-miu cu soata si barbati-miu s-au inteles sa-i critice tacit mancarea..evident vecina nu stie, asa ca eu primesc la pachet tot ce ii da mamei.[pk]
O calatorie de mii de mile incepe cu un pas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...