Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (172)


Recommended Posts

Zavalita, esti o draguta [flo] Sa stii ca eu citesc chiar f des forumul asta, invat atat de multe de aici! Dar pentru ca nu am copii, si pentru ca mi se pare ca totdeauna alte fete raspund mai bine la intrebari, nu prea scriu.. Asta ca sa nu mai zic ca nu prea am timp, banuiesc ca toate fetele sunt in aceeasi oala! [:D] Eu inca sunt in faza de indragostita de Canada, si mi-e frica sa nu ma trezesc [:)] N-am fost inca in Ro de cand am venit aici si sincer parca mi-e dor, dar e de ajuns sa mai citesc ziarele din Ro si sa ne felicit pentru decizia luata. Poate sunt eu mai idealista!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cris1511 Asa ca, asta e, suntem sacrificati, sper sa aprecieze cand vor fi mai mari acest lucru.
Cris, nuuuuu, nu mai gandi asa, pliiiiiz! Inteleg ca probabil asta simti acum, dar n-o mai rosti, nici in gand, nici cu voce tare. Gandeste pozitiv, si poate si sufletul va lua urma gandului. Stii ce imi spunea o romanca de aici, ea venise de mult timp? Zicea: "n-ai observat cum spun canadienii? "I love it!" Le place sau nu, n-o sa-i auzi plangandu-se cu foc de ceva. Nope, ei sunt cu zambetul si cu "I love it" pe buze" Si asa si eu [:D] La primul meu job... ingrozitor de greu a fost! Ma intreba careva cum e, eu raspundeam zambind "I love it!" Stii ca dupa un timp am ajuns sa o cred? Ma rog, n-am iubit niciodata locul ala de munca, insa toata atitudinea asta de "I love it" m-a facut sa rezist si sa vad cu adevarat cele cateva parti faine. Mai tarziu, colegele mi-au spus ca se intrebau cat de mult o sa rezist. Ei bine, rezistasem eroic, peste asteptarile tuturor. Noroc cu "I love it" [:D] Si in alta ordine de idei, Cris, nu faci cumva sa vii si tu la intalnire?
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui jessie Azi am monopolizat topicul asta, dar profit de long weekend si azi chiar nu fac nimic![8D]
Monopolizeaza fara griji, daca ai info, cineva sigur se bucura de ele. Tu nu vii la intalnire?
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca reiau subiectul "intalnire" Eu am propus 27 februarie, pana acum avem 3 confirmari: - maru - mQQm + mama + pepitel - Donia Ontarioooo, macar confirmati negativ [:D], sa stim si noi daca ramane asa sau cautam alta data mai convenabila. Ca numai maine nu-i poimaine.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui jessie
Donia, multumesc pentru invitatie, eu n-as zice nu, dar voi deja va cunoasteti intre voi, iar eu nu va cunosc pe niciuna!
Noooo, asta nu-i motiv. Sa stii ca nu papam necunoscuti pe paine [:D] Ce ocazie mai buna sa ne cunoastem decat asta? Hai, vino, plus ca poti sa vii si cu sotul. Al meu sot o sa fie baby sitter, iar eu vin singura pentru ca vreau sa am timp sa stau de vorba, altfel tot stau cu ochii si pe copii.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ankalaura si Zavalita, felicitari pt vize si pt decizia de a veni in Ca. Adaptarea la o noua viata este o chestie personala, fiecare vede cu alti ochi emigrarea. Eu fac parte din categoria ''indragostitilor'' chiar daca inceputurile nu au fost usoare. Aceleasi lucruri le-am remarcat si eu cu statul la coada la autobuz, rabdarea si binevointa de a ti se raspunde, chiar daca intrebarea este usor ridicola. Noi am venit in martie si am mai prins cam o luna de iarna aici [:D]. Ce m-a frapat a fost sa vad tineretul in slapi si fusta/pantaloni scurti pe la zero grade [alcool]. Apoi, vara, sa vad tinerele cu adidasi si fusta cu talie joasa si cu o posetuta sub brat. Acum ma mai imbrac si eu asa [:D][:D]. Abia astept impresiile voastre de inceput, sper ca veti mai gasi timp sa scrieti aici [flo]. Jessie, nici eu nu ma cunosc cu toate fetele, dar ma duc cu cea mai mare placere, chiar daca sunt o mare timida Fug sa fac baita la soimita mea mica, va pup fetele Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009) [url="http://picasaweb.google.com/css.vaideanu/BotezBiserica14Nov#"]Pozici Sofia botez[/url] [url="http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean"]Sofia bucovineanca[/url] [url="http://family.webshots.com/photo/2651846420104955882KlwiOi"]Photos[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de emigrare povestile de succes au la baza 3 ingrediente din ce am vazut eu in decursul anilor in stanga-dreapta: atitudine pozitiva, realism si diligenta. Toate am fost doar niste nickuri candva, asta nu-i motiv, jessie, zau... Donia, nu m-am uitat in urma, dar imi amintesc parca magdone a zis ca o coafeaza 27, si vine cu mama ei, dar nu mai retin de copii. magdone, svp, mai zi si tu odata toata povestea.[pup]
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...